Friday, September 20, 2024
Home / Kuchnia  / Jak działa dzbanek filtrujący do wody?

Jak działa dzbanek filtrujący do wody?

Zastanawiasz się nad kupnem dzbanka do filtrowania wody? I słusznie

dzbanek-filtrujacy-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Nie jesteś do końca zadowolony z jakości i smaku wody, jaka płynie z kranu w Twoim domu? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup dzbanka filtrującego do wody. To dobry pomysł biorąc pod uwagę fakt, że nie znasz stanu i czystości rur, jakimi płynie woda. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się nieco bliżej coraz bardziej popularnemu urządzeniu, jakim jest dzbanek filtrujący. Odpowiemy także na pytania: Jak zbudowany jest dzbanek do filtrowania wody? Jakie związki są usuwane z wody podczas filtrowania? Jak często trzeba wymieniać filtr do wody? Jak dbać o dzbanek filtrujący? Z pewnością odpowiedzi na te pytania pomogą Ci w podjęciu decyzji o zakupie dzbanka

Jak zbudowany jest dzbanek do filtrowania wody?

Omawiając budowę dzbanka do filtrowania wody, należy wyróżnić pojemnik na wodę z kranu, miejsce na przefiltrowaną wodę oraz pokrywkę. Ważnym elementem dzbanka jest wkład filtrujący, który musisz umieścić w pojemniku na wodę. Kupując dzbanek, zwróć uwagę, czy pokrywka jest wyposażona we wskaźnik zużycia filtra. To bardzo praktyczny dodatek, który będzie Ci przypominał o konieczności wymiany filtra. Tak, filtr trzeba cyklicznie wymieniać! Wskaźnik zużycia najczęściej występuje w postaci wyświetlacza LED lub diody.

Jakie związki są usuwane z wody podczas filtrowania?

Kwestią, która interesuje Cię najbardziej, jest z pewnością lista składników, jakie są usuwane z wody w procesie filtrowania. Dzbanek filtrujący pozwala na wyraźną redukcję poziomu chloru, który jest powszechnie stosowany do dezynfekcji wody. Filtrowanie chloru pozwala znacznie poprawić smak i zapach wody. Dzbanek filtrujący usuwa z wody piasek, rdzę i drobne zawiesiny. Te składniki mogą być groźne dla Twojego zdrowia. Ważną kwestią jest fakt, że dzbanek filtrujący hamuje przedostawanie się mikroorganizmów. Za ich wyłapywanie odpowiada aktywny węgiel, jaki znajduje się w filtrze. Jego zadaniem jest hamowanie rozwoju bakterii.

Musisz wiedzieć, że dzbanek filtrujący nie jest w stanie usunąć z wody wszystkich niepożądanych związków, w tym także sodu i potasu. Filtrowanie wody nie spowoduje także jej demineralizacji. Filtr usuwa za to nadmiar soli, która przyczynia się do rozwoju kamienia. Niektóre filtry mają funkcję wzbogacania wody w magnez.

Jak często trzeba wymieniać filtr do wody?

O konieczności wymiany filtra poinformuje Cię wskaźnik LED na pokrywce. Standardowo jeden filtr do wody wystarcza do przefiltrowania ok. 150 litrów wody. Uśredniając, wymianę filtra do wody możesz zaplanować raz w miesiącu. Sam proces wymiany jest banalnie prosty. Producenci filtrów dołączają do nich instrukcję, która pokieruje Cię krok po kroku. Pamiętaj, że w trakcie używania dzbanka filtr powinien być cały czas zanurzony w wodzie.

Jak dbać o dzbanek filtrujący?

Większość dzbanków filtrujących można myć w zmywarce. Nie należy jedynie wkładać do zmywarki pokrywki wyposażonej we wskaźnik LED. Dzbanek możesz także myć ręcznie, używając do tego niewielkiej ilości płynu do naczyń. Napełniony dzbanek powinieneś przechowywać w lodówce lub zacienionym miejscu. Promienie słoneczne zwiększają ryzyko rozwoju glonów w wodzie.

Zastanawiasz się gdzie kupić dobry dzbanek filtrujący? Najlepszym wyborem będzie Aquamelior.pl ‒ ekspert w dziedzinie filtracji wody. Na stronie aquamelior.pl znajdziesz duży wybór dzbanków oraz filtrów do wody znanych i cenionych producentów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ