Tuesday, June 18, 2024
Home / Moda  / Design  / Dywan wyczesany

Dywan wyczesany

Pomysłów było co niemiara: geometria, galeria portretów, barwy klubów piłkarskich. Ale nagrodę główną w konkursie „Zaprojektuj swój dywan”, ogłoszonym przez sklepy Komfort, wydeptał sobie kot – projekt Mai Pelc „Yellow Cat Marine”.

Dywan, fot. materiały prasowe

Dywan, fot. materiały prasowe

Dywan, fot. materiały prasowe

Dywan, fot. materiały prasowe

Pomysłów było co niemiara. Była geometria, galeria portretów, były nawet barwy klubów piłkarskich. Ale nagrodę główną w konkursie „Zaprojektuj swój dywan”, ogłoszonym przez sklepy Komfort, wydeptał sobie kot – projekt Mai Pelc „Yellow Cat Marine”.

I choć zwierzęta te zazwyczaj chadzają własnymi ścieżkami, ten żółty kot powędrował wprost do warsztatu, by na jego wzór przygotowano szablon dywanu. Potem wybrano kolory wełnianej sierści kotka i narysowano go na jucie, na której został utkany. Nieco później kot – już w postaci gotowego dywanu – wrócił do właścicielki i ułożył się wygodnie w kłębek na podłodze. – Czarny kot od zawsze był dla mnie wyjątkowym symbolem – zdradza autorka. – Ale ponieważ projekt miał uzupełniać aranżację pokoju, więc zmienił kolor na pozytywny żółty. Czarny kot przynosi pecha, ale żółty, mam nadzieję, przyniesie mi szczęście.
Kot na pewno szybko zadomowi się w domu Mai Pelc, gdzie zamieszkał wśród autorskich mebli, które możemy zobaczyć na dizajnerskim blogu www.sayhi-todesign.blogspot.com Zwierzaka można też już zobaczyć w naturalnym środowisku, w domu Mai Pelc. Zdjęcia dywanu „Yellow Cat Marine” w mieszkaniu projektantki można też zobaczyć na facebookowym fan page „Żyj komfortowo”.

Monika Skowron

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ