Thursday, May 23, 2024
Home / Kultura  / Dyskretny bohater…

Dyskretny bohater…

Gdy w grę wchodzą zmysły, nikogo nie możesz być pewien

Biznesmen Felicito Yanaque, zakochany do szaleństwa w uwodzicielskiej Mabel, podejmuje nierówną walkę z bezwzględnym szantażystą. 

Llosa_Dyskretny-bohater

„Dyskretny bohater” Mario Vargas Llosa / fot. materiał prasowy

Don Rigoberto i ponętna Lukrecja całe dnie spędzają w łóżku, nie podejrzewając zagrożenia, jakim jest tajemniczy przyjaciel ich syna Fonsita. Tymczasem w innej części Peru sędziwy Ismael Carrera, planując perfidną zemstę, płata swoim synom szatańskiego figla. Kto z nich okaże się dyskretnym bohaterem?

W najnowszej, trzymającej w napięciu do ostatniej strony powieści „Dyskretny bohater” Mario Vargas Llosa serwuje wykwintny koktajl tajemnic, namiętności i zemsty, gdzie miłość i zdrada noszą jedno imię. Noblista perfekcyjnie wodzi czytelnika za nos, snując intrygę, w której wszyscy są podejrzani. Ta mistrzowska powieść zachwyci miłośników Szelmostw niegrzecznej dziewczynki i Pochwały macochy.

Mario Vargas Llosa – laureat Literackiej Nagrody Nobla w 2010 roku, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy. Autor bestsellerowych powieści (m.in. Miasto i psy, Ciotka Julia i skryba, Rozmowa w „Katedrze”, Marzenie Celta), publicysta i polityk.

Wydawnictwo Znak 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ