Friday, February 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Dwuosobowe łóżko tapicerowane do sypialni

Dwuosobowe łóżko tapicerowane do sypialni

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dwuosobowe łóżko tapicerowane do sypialni – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podpowiadamy, jak wybrać dobrze / fot. materiały prasowe

O tym, że w łóżku spędzamy 25-30 lat naszego życia, pewnie już wiecie. To często przytaczany argument podczas dyskusji o wyborze łóżka sypialnianego, a zwłaszcza materaca. Nie znaczy to jednak, że argument ten stracił na swojej mocy. Co więcej, łóżko to dzisiaj nie tylko miejsce, w którym śpimy, ale coraz częściej kolejna… szafa. W dobie coraz mniejszych mieszkań liczy się każdy metr, dlatego producenci tworzą modele łóżek ze sprytnie zaprojektowanymi schowkami czy szufladami. Łóżko to zdecydowanie jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. Dlatego nie ma co podczas jego wyboru chadzać na kompromisy, które za jakiś czas odbiją nam się nieprzyjemną czkawką

 

Wygodne łóżka tapicerowane do sypialni – wybierz swoją estetykę

Tym razem skupimy się na popularnych od wielu lat łóżkach tapicerowanych. Co wyróżnia ten model łóżka sypialnianego? Rama łóżka tapicerowanego oraz zagłówek, jak sama nazwa wskazuje, pokryte są materiałem. Co na tym zyskujemy? Po pierwsze, mebel wydaje się bardziej przytulny, a tkanina ociepla sypialnię. Po drugie, zyskujemy pewien efekt wizualny. I po trzecie, zabezpieczamy drewnianą, twardą ramę łóżka. A jakie modele łóżek tapicerowanych są najpopularniejsze? – Polacy to klienci kierujący się przede wszystkim kwestią praktyczną. Dlatego króluje  szare łóżko tapicerowane. Tkaniny w ciemnoszarej barwie są uniwersalne – pasują do wielu stylów i aranżacji – oraz łatwe w utrzymaniu. Łóżko tapicerowane szare to nasz zdecydowany numer jeden – komentuje specjalista sklepu VivaldiMeble.pl.

 

Łóżko tapicerowanie 140×200, 160×200 a może 180×200? jaki rozmiary wybrać?

Rozmiar łóżka dwuosobowego jest przede wszystkim uzależniony od rozmiaru samej sypialni. Choć każdemu z nas marzy się duże łóżko małżeńskie, to musimy brać pod uwagę możliwości pokoju – metraż, ale i ustawność. Jeśli celujemy w łóżko 180×200, ale zajmie ono całą sypialnię, blokując dostęp do szafy, okna i drzwi – cóż, należy zastanowić się nad czymś innym.

 • Łóżko tapicerowane 140×200 to może nie najwygodniejsza propozycja dla dwóch osób, ale z pewnością warta rozważenia alternatywa dla rozkładanej kanapy. Jeśli chcemy mieć łóżko z prawdziwego zdarzenia w niewielkiej przestrzeni, sięgnijmy po model 140×200. Jeśli szukamy sprytnego sposobu na przechowywanie w małej przestrzeni, to łóżko z pojemnikiem na pościel 140×200 jest dla nas.
 • Drugi z mniejszych modeli to łóżko 160×200. Łóżko do sypialni 160×200, choć wciąż niezbyt szerokie, daje odczuwalną różnicę w porównaniu z modelem 140×200. Nadal sprawdzi się w mniejszym pokoju, ale łóżko tapicerowane 160×200 powinno wystarczyć parze – przynajmniej na początek. I znowu – w tak niewielkiej przestrzeni liczy się każdy centymetr, dlatego warto rozważyć zakup łóżka tapicerowanego 160×200 z pojemnikiem. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem 160×200 to dodatkowe miejsce nie tylko na przechowywanie pościeli, ale także innych przedmiotów – walizek, zimowych kurtek czy sprzętu sportowego.
 • Łóżko tapicerowane 180×200 to łóżka małżeńskie z prawdziwego zdarzenia. Zarówno ten, jak i model 200×200, pozwalają na odczucie pełnego komfortu. Dodatkowo, w łóżkach 180×200 można już montować dwa osobne materace, dostosowane stopniem miękkości do śpiących na nim osób.

 

Małżeńskie łóżko tapicerowane do sypialni z pojemnikiem na pościel

Dwuosobowe łóżko tapicerowane do sypialni – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dwuosobowe, wygodne łóżko / fot. materiały prasowe

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem wielu osobom wydaje się zbyt ciężkim meblem – znajdujący się pod łóżkiem pojemnik rzeczywiście może sprawiać takie wrażenie. Jednakże, zarówno łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel jak i bez, to meble sporych gabarytów, zajmujące zazwyczaj większość pokoju. Brak pojemnika nie będzie więc aż tak wielką różnicą. Dodatkowo, dochodzi kwestia przechowywania. – Nawet niewielkie łóżko z pojemnikiem na pościel 140×200 potrafi znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Nasze mieszkania są coraz mniejsze, dlatego liczy się każde dodatkowe miejsce do przechowywania. Brak pojemnika pod łóżkiem sypialnianym jest marnotrawstwem potencjału, jakie daje nam łóżko do sypialni. Dodatkowo, pojawia się pytanie, gdzie przechowywać pościel – komentuje specjalista sklepu VivaldiMeble.pl.

 

Łóżko tapicerowane z szufladami – miejsce nie tylko na pościel

Inną opcją jest także łóżko tapicerowane z szufladami. Szuflady to podobny sposób przechowywania do łóżka sypialnianego z pojemnikiem na pościel. Jednakże, osobne szuflady w łóżku dwuosobowym pozwalają na bardziej zorganizowane przechowywanie. Jedną szufladę łóżka sypialnianego możemy poświęcić na pościel, drugą na odzież, trzecią np. na dziecięce zabawki. Minus takiego rozwiązania? Szuflady są mniejsze niż jeden, wielki pojemnik pod łóżkiem. Możemy więc mieć problem z przechowywaniem takich rzeczy jak np. narty czy deska snowboardowa.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Eclippe 24 kwietnia, 2019

  Bardzo mi sie takie łóżka podobaja i właśnie dlatego sobie takie sprawiłam do sypialni. Wczesniej spałam na dość starym łóżku, które miało drewniany zagłowek i nie było zbyt wygodne. Obecne nie dość, ze stanowi samą w sobie ozdobę pomieszczenia, to jeszcze jest o wiele bardziej komfortowe jeśli chodzi o spanie. Również zdecydowałam sie na szary praktyczny kolor jak w tym artykule w zdjęciu.

  Polecam jeszcze zwrócić uwagę na wybor odpowiedniego materaca:
  https://sembella.pl/wybor-materaca-wskazowki/

  Bo właśnie od odpowiedniego materaca będzie w dużej mierze zależało to jak bedziemy się na co dzień wysypiali.

 • Lucia 13 maja, 2019

  Bardzo ładne, chociąz w sieci można znaleźć o wiele tańsze propozycje, jak tutaj:
  https://www.mebletkaniny.pl/lozko-tapicerowane-texas-szare-160-id-58
  Nie polecam kupowania łóżka węższego. Łożko takie bedzie o wiele wygodniejsze niż w przypadku mniejszych szerokości ( a łóżko powinno być wygodne bo spędzamy w nim praktycznie 1/3 swojego życia).

  W poprzednim mieszkaniu miałam lóżko tapicerowane w kolorze jasnym. Tapicerowanie wygląda ładnie, jednak wydaje mi się, ze o wiele praktyczniejsze będzie łózko w kolorze szarym. Szczególnie pod kątem utrzymania czystości. Nie widać tak na nim poźniejszych zabrudzeń jak na kremowych czy białych.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ