Tuesday, March 5, 2024
Home / Kultura  / Dwie morgi utrapienia

Dwie morgi utrapienia

Sztuka miała swoją premierę w Teatrze Kwadrat, w 1997 roku. Na jej podstawie powstał film „Zróbmy sobie wnuka”, do którego Rębacz pisał scenariusz.

Marian Kosela, samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe dwie morgi położone są w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem, może z racji uporu Koseli, to mikre gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi, ostrzą sobie zęby poważni inwestorzy z wielkimi pieniędzmi. I gotowi są wielkie pieniądze za te dwie morgi zapłacić ale Kosela ani myśli sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i – jak się okaże – przechytrzy wszystkich.

DwieMorgiPlakat_p

fot. materiał prasowy

Sztuka miała swoją premierę w Teatrze Kwadrat, w 1997 roku. Na jej podstawie powstał film „Zróbmy sobie wnuka”, do którego Rębacz pisał scenariusz.
Autor: Marek Rębacz
Reżyseria: Marek Rębacz

Obsada:
Katarzyna Glinka/ Magdalena Wójcik
Andrzej Grabarczyk/Sylwester Maciejewski,
Klaudia Halejcio,
Tadeusz Chudecki
Mikołaj Roznerski

29 listopada (niedziela), godz. 17.00, sala teatralna

Bilety: 80 zł
Informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ