Sunday, July 14, 2024
Home / Uroda  / Duży problem małego penisa. 7 pytań, które wstydziłbyś się zadać swojemu lekarzowi

Duży problem małego penisa. 7 pytań, które wstydziłbyś się zadać swojemu lekarzowi

Mały penis może być powodem zarówno męskiej jak i kobiecej frustracji. Czy tak musi już być?

Mężczyzna odchyla bokserki

Duży problem małego penis.7 pytań do lekarza / fot. Fotolia

Dlaczego mam małego penisa? Czy można go powiększyć operacyjnie? – fora internetowe pełne są takich pytań. Rozmiar członka to na tyle drażliwa sprawa, że zarówno mężczyźni, jak i ich partnerki wolą szukać pomocy w Internecie niż pójść do lekarza i dowiedzieć się, jak ten problem rozwiązać. Poniżej znajdziesz 7 pytań pacjentów (i 7 odpowiedzi lekarza) dotyczących powiększania członka, które najczęściej pojawiają się na forach

Mały penis – pytania do lekarza

1. Czy możliwe jest stałe powiększenie członka? Jakie są na to sposoby?

Tak, możliwe jest powiększenie członka, jednak stosowane dotychczas tabletki okazały się mało skuteczne, a operacyjne metody były dość inwazyjne i skomplikowane. Poza tym takie rozwiązania niosły ze sobą duże ryzyko niepowodzenia. Od kilku lat dostępny jest jednak zabieg powiększania penisa produktem na bazie kwasu hialuronowego, czyli na bazie naturalnego składnika wielu tkanek człowieka. Pozwala on na bezpieczne powiększanie członka, zwiększając jednocześnie jego grubość i objętość. Preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny – tłumaczy dr Zbigniew Plewa, specjalista chirurg i lekarz medycyny estetycznej.

2. Jak wygląda zabieg powiększania penisa? Czy to boli?

Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Jest niebolesny, ponieważ mężczyzna zostaje miejscowo znieczulony. Najogólniej mówiąc pacjent kładzie się na łóżku, a lekarz podaje preparat miejscowo za pomocą specjalnej kaniuli. Robi to bardzo uważnie, aby nie uszkodzić delikatnych struktur członka. Jak każdy zabieg może być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na okolicę, ale ma kilka zasadniczych plusów. Po pierwsze efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm we zwodzie. Po drugie całe spotkanie (wraz z przebraniem się i podaniem znieczulenia) trwa krótko, bo maksymalnie 30-40 minut.

3. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg mija się z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. Wtedy powinien szukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są też choroby przewlekłe związane z tkanką łączną lub układem krzepnięcia oraz zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Problemy ze wzwodem po 40-stce? Znamy receptę!

 

4. Jak wygląda sprawa z seksem przed i po? Jak się przygotować do zabiegu?

Jeśli chodzi o seks przed zabiegiem, nie ma przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o seks po, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie. Czy trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu? Nie, ale niezbędna jest depilacja okolic miejsc intymnych.

5. Czy zdarzają się powikłania?

Po zabiegu przez około tydzień lub dwa tygodnie może utrzymywać się obrzęk. Czasami występują też w tym czasie nierówności na penisie, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ z czasem się one równomiernie rozprowadzają. Sprawdzamy to zresztą zawsze na wizytach kontrolnych, w razie potrzeby korygujemy nierówności podając więcej preparatu. Jeżeli pacjent dojdzie do wniosku, że preparatu jest zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny sposób jak podawanie.

6. Ciekawi mnie, jaki typ mężczyzn powiększa sobie penisa?

Generalnie są dwie grupy mężczyzn, którzy decydują się na zabieg powiększania penisa. Jedni robią to dla zabawy, rozrywki lub za namową partnerek lub kolegów. Drudzy idą do lekarza ze względu na kompleksy związane z wielkością penisa, w wielu przypadkach uzasadnione! Są to pacjenci, którzy uważają, że pomoże im to szybciej odnaleźć partnerkę swego życia. W obu przypadkach najważniejszą przyczyną tej decyzji jest jednak brak akceptacji siebie. Powiększenie penisa może im pomóc przywrócić pewność siebie i wpłynąć nie tylko na relację z partnerką, ale i na relacje w pracy, odstresowanie się, uwierzenie we własne możliwości.

7. Na jak długo utrzymują się efekty?

Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po wspomnianym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się do mnie ponownie po dwóch – trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie za sobą żadnych powikłań. Efekty utrzymują się przez rok do dwóch lat, choć miałem raz pacjenta, u którego niewielka ilość preparatu utrzymywała się aż 7 lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie w swoim życiu – mówi dr Zbigniew Plewa.

***

Dr Zbigniew Plewa, specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej, specjalizuje się w takich zabiegach, jak: labioplastyka, plastyka powiek, plastyka powłok brzucha, implanty piersi, powiększanie penisa.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Czy małe jest piękne? – niedomówienia w kwestii rozmiaru penisa

 

Przyczyny małego członka

Wielkość członka zależy od czynników genetycznych oraz środowiskowych. Według profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza, większość mężczyzn w krajach Unii Europejskiej ma członek o wymiarach 14-16 cm długości i 12-13 cm obwodu. Seksuologowi Zbigniewowi Izdebskiemu udało się ustalić (badania ankietowe, 2011 r.), że przeciętna długość członka Polaka wynosi 17,3 cm. Penisa powinno się mierzyć od podstawy (pamiętając, że jego część jest schowana we wzgórku łonowym) do żołędzia. Chociaż rozmiar penisa może stać się przedmiotem męskiej frustracji, należy pamiętać, że nie zawsze jego długość ma dla partnera/ki znaczenie. Wiele osób deklaruje, że seksie ważniejsza jest technika i zaangażowanie. Pamiętaj, że podczas erekcji penis może się powiększyć aż o 60 procent! 

 

Oceń artykuł
8 komentarzy
 • Marika 13 maja, 2015

  Mój facet nie miał za dużego sprzętu… niestety w łóżku bywało to kłopotliwe. Niby było dobrze a jednak nie tak jakbym chciałam Dla niego seks w końcu też zaczął byc stresem. Na szczęście znaleźliśmy w necie tabletki SizePower. Po miesiącu stosowania odczułam róznice podczas seksu a po 3 okazało się, że mały ma 3,5 cm więcej.Naprawdę świetnie to działa. Polecam.

 • Adam 27 czerwca, 2015

  Ciekawa kwestia z tą operacją, ale ja osobiście bym się bał. Chociaż żadna moja partnerka nie narzekała na „rozmiar”, czułem się jakoś źle, wydawał mi się zbyt mały. W internecie znalazłem info o ćwiczeniach, próbowałem, ale skutki mizerne. Od jakiegoś czasu używam tych tabletek i jest inaczej. Wiadomo, nie urósł mi o metr 😉 ale jednak POPRAWA JEST I TO NAJWAŻNIEJSZE. 🙂

 • Marek 7 marca, 2016

  Zabiegi są strasznie drogie to już rzeczywiście lepiej wziąć ten Phallomax i brać go kilka miesięcy. Co nagle to po diable, a tak kilka miesięcy i kilka 3-4 cm więcej.

 • adam888 11 lipca, 2017

  czy można powiększyć członka, można 7cm do 10 cm.
  nie wieźcie w to ja próbowałem różnych sposobów.
  ostatecznie wydłużyłem tabletkami maxorman tylko 3 cm i
  ani milimetra wiecej.

 • Rafi 7 grudnia, 2017

  Jak komuś chcoiaz troche moge pomoc to jest srodek Memberxx i nawet pomoaga ale nie jak napisali o 9cm bo to chore..3-4cm max po tym. operacyjnie glupota ja tego wolalem uniknac.. Na allegro tego nie ma przez neta zamawialem jak cos ktos miał podobny problem to mozna sporbowac ,moze pomoze http:/ /nplink.net/Xbtch5KD

 • Rafi 7 grudnia, 2017

  Jak komuś chcoiaz troche moge pomoc to jest srodek Memberxx i nawet pomoaga ale nie jak napisali o 9cm bo to chore..3-4cm max po tym. operacyjnie glupota ja tego wolalem uniknac.. Na allegro tego nie ma przez neta zamawialem jak cos ktos miał podobny problem to mozna sporbowac ,moze pomoze http://nplink.net/Xbtch5KD

 • Mirektygrys 7 grudnia, 2017

  Rafi też to bralem, nie zle tylko czasem mi niedobrze było nie wiem czy to po tym.

 • Bartek 28 października, 2021

  Ja mam 12 cm tylko..

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ