Saturday, April 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Drzwi wewnętrzne w odcieniach drewna. Jak je dopasować do stylu mieszkania?

Drzwi wewnętrzne w odcieniach drewna. Jak je dopasować do stylu mieszkania?

To sprawia, że mieszkanie staje się przytulniejsze

Drzwi wewnętrzne

fot. materiał Partnera

Drzwi wewnętrzne odgrywają kluczową rolę w aranżacji wnętrza – wpływają zarówno na jego funkcjonalność, jak i estetykę. Jednym z popularnych wyborów są drzwi w odcieniach drewna, które dodają ciepła i naturalnego uroku. Jak zatem dopasować je do stylu mieszkania?

 

Drzwi wewnętrzne Halifax Naturalny – do industrialnego wnętrza

Okleina Halifax Naturalny swoim wyglądem przypomina naturalne drewno. Dzięki idealnemu odwzorowaniu naturalnego usłojenia, drzwi wyglądają jakby były wykonane z wysokiej jakości drewna. Jeśli szukasz drzwi do industrialnego wnętrza, wybierz model 1.1 z kolekcji Porta Resist z okleiną Halifax Naturalny. Drzwi są dostępne tutaj: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne-dab.

Dzwi wewnętrzne Porta Resist

Dzwi wewnętrzne Porta Resist / fot. materiał Partnera

Drzwi wewnętrzne Porta Resist

Pełne drzwi będą świetnie wyglądać z czarną, stalową ościeżnicą. Do kompletu warto dobrać czarną klamkę, która będzie idealnym dopełnieniem całości. Taki zestaw to ciekawe połączenie o designerskim charakterze. Stalowa ościeżnica będzie kontrastować z chłodnym kolorem drzwi, tworząc spójną, a jednocześnie zaskakującą całość. W kolorze Halifax Naturalny można dostać nie tylko drzwi, ale też płyty meblowe. Dzięki temu, można w prosty sposób kompleksowo zaaranżować całe mieszkanie.

Drzwi wewnętrzne w stylu skandynawskim – w kolorze jasnego drewna

Styl skandynawski to prostota i minimalizm. Warto o tym pamiętać, wybierając drzwi wewnętrzne do mieszkania urządzonego w tym stylu. We wnętrzach w stylu skandynawskim najczęściej są jasne ściany, zwykle białe. Dobrze będą z nimi korespondować drzwi w kolorze jasnego drewna. Doskonale sprawdzą się tu modele pokryte okleiną Orzech Bielony, Dąb Catania, Sosna Norweska czy Sosna Andersen.

 

Drzwi z kolekcji Porta Verte Premium w kolorze Sosna Andersen

Ciekawa propozycja to model C.0 z kolekcji Porta Verte Premium z okleiną sosna Andersen. Jasne drzwi będą idealnym dopełnieniem całości w przypadku mieszkania w skandynawskim stylu. Do takich drzwi warto dobrać czarną klamkę, która stworzy ze skrzydłami oryginalny kontrast.

Jak dobrać drzwi do podłogi? Geometryczna spójność

W dobrze urządzonym mieszkaniu, podłoga i drzwi tworzą ze sobą spójną całość. W przypadku wnętrz w nowoczesnym stylu, warto postawić na prostotę i geometrię. Do parkietu w jodełkę będą pasowały drzwi z subtelnym, geometrycznym frezowaniem, np. model W z kolekcji Natura Vector. Jaki kolor okleiny wybrać? Żeby drzwi nie zlały się z podłogą, warto zadbać o to, by odcień drzwi był jaśniejszy lub ciemniejszy od koloru podłogi. W przypadku tego modelu, możesz zdecydować o układzie okleiny (czy ma być pozioma, pionowa lub na skos), a także wybrać stopień połysku. Istnieje również możliwość dobrania paneli ściennych w kolorze drzwi – to dobry sposób na stworzenie w domu spójnego designu.

Drzwi wewnętrzne Natuta Vector w kolorze dębu / fot. materiał Partnera

Drzwi wewnętrzne Natura Vector w kolorze dębu

Drzwi Natura Vector są dostępne w dwóch wersjach z naturalną, dębową okleiną: Dąb 1 i Dąb Winchester. Pierwsza jest jaśniejsza, druga ciemniejsza o cieplejszym odcieniu. Takie drzwi to klasyka w czystej postaci, ale wzbogacona o nowoczesne wykończenie. 

Dopasowanie drzwi wewnętrznych do stylu mieszkania to kluczowy element aranżacyjny, który wpływa nie tylko na estetykę, ale także na funkcjonalność przestrzeni. Odcienie drewna oferują szeroki wachlarz możliwości, pozwalając dostosować wnętrze do indywidualnych preferencji. Dzięki drzwiom w odcieniach drewna mieszkanie stanie się ciepłe i przytulne.

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ