Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Drzwi ukryte – gdzie się sprawdzą i jak je wykorzystać we wnętrzach?

Drzwi ukryte – gdzie się sprawdzą i jak je wykorzystać we wnętrzach?

Wprowadzają do domu smaczek tajemnicy

Drzwi ukryte Porta

fot. materiał Partnera

Drzwi ukryte to rozwiązanie coraz częściej stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Tego rodzaju drzwi świetnie się prezentują, a przy tym dają wiele możliwości aranżacji. Gdzie najlepiej się sprawdzą i jak je wykorzystać, by osiągnąć upragniony efekt w pomieszczeniu?

Drzwi wewnętrzne ukryte – czyli jakie?

Mianem drzwi ukrytych określane są modele, których jedynym, widocznym elementem jest skrzydło, natomiast ościeżnica pozostaje ukryta. Dzięki takiej konstrukcji, drzwi tworzą ze ścianą jednolitą płaszczyznę. Jeśli drzwi i ściana zostaną jednakowo wykończone, można nie zauważyć, że w ścianie w ogóle znajdują się drzwi. W tym przypadku, jedynym elementem, który zdradza rozwiązanie, jest klamka.

Drzwi ukryte do malowania – wiele możliwości aranżacji

Drzwi z kolekcji PORTA HIDE, dostępnej tutaj: https://www.porta.com.pl/kolekcje/porta-hide, można kupić w dwóch wersjach. Pierwsza, tradycyjna, jest pokryta białym lakierem. W drugiej wersji skrzydło jest zagruntowane i przeznaczone do własnego wykończenia. Takie drzwi świetnie nadają się do malowania lub pokrycia tapetą. Można je pomalować na dowolny kolor, np. na kolor ściany, na której będą się znajdować – wtedy stworzą z nią spójną całość. Równie dobrze drzwi ukryte można pomalować na odcień, który będzie mocno kontrastował z kolorem ściany. Taki zabieg sprawi, że wnętrze stanie się bardziej dynamiczne.

Drzwi porta

fot. materiał Partnera

Drzwi ukryte pokryte tapetą lub sztukaterią

Drzwi wewnętrzne ukryte w wersji zagruntowanej, można nie tylko pomalować, ale tez pokryć tapetą. Tym samym ten rodzaj drzwi doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których ściany zostały wykończone przy użyciu takiego samego pokrycia. Drzwi również można ozdobić tapetą w takim samym stylu, nie zaburzając przy tym harmonijnego wyglądu wnętrza. Jeśli tapeta będzie ciemna, drzwi idealnie wpasują się w otoczenie i ciężko będzie odróżnić je od ściany. Ukrytą konstrukcję może zdradzić jedynie klamka. Inny sposób na efektowne wykończenie drzwi ukrytych to sztukateria, czyli listwy dekoracyjne (ścienne). Takie listwy znajdują się w ofercie PORTA w wersji nielakierowanej, czyli do własnej aranżacji (przycięcie, pomalowanie) lub w kolorze Fiord.

Drzwi ukryte

fot. materiał Partnera

Drzwi wewnętrzne ukryte – gdzie się sprawdzą?

Drzwi ukryte to świetne rozwiązanie do wszystkich pomieszczeń, które chcemy – w pewien sposób – zakamuflować. Doskonale sprawdzą się w: kuchni, z której można przejść do spiżarni, sypialni, w której znajdują się drzwi do garderoby czy salonu, z którego prowadzą drzwi do gabinetu. Co więcej, to dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Dzięki temu, że idealnie wtapiają się w ścianę, pozwalają zaoszczędzić kilka cennych centymetrów, jednocześnie powiększając optycznie małą przestrzeń.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ