Tuesday, June 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe – w jakich wnętrzach będą prezentowały się najlepiej?

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe – w jakich wnętrzach będą prezentowały się najlepiej?

Luksus i styl

Drzwi przesuwne

System przesuwny BLACK / fot. materiał Partnera

Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci tak zaaranżować wnętrze, aby było ono maksymalnie przestronne i funkcjonalne, dobrym rozwiązaniem będzie montaż drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych. Najważniejszymi ich zaletami są oszczędność miejsca oraz nowoczesny, minimalistyczny design. Pozwalają one również oddzielić od siebie przestrzenie o różnym charakterze, np. salon i kuchnię. Poznaj systemy przesuwne PORTA, które umożliwiają montaż drzwi przesuwnych podwójnych

 

Drzwi przesuwne – rodzaje

Drzwi przesuwne to nie tylko stylowy element wyposażenia wnętrz, ale także niezwykle funkcjonalny. Te jednoskrzydłowe pozwalają zaoszczędzić miejsce, sprawdzą się zatem najlepiej w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Drzwi dwuskrzydłowe będą z kolei doskonałym rozwiązaniem w dużych, przestronnych mieszkaniach. Co ważne, mogą być one montowane zarówno w domach, jak i przestrzeniach publicznych. Jak każde inne skrzydła drzwiowe, mogą być one zamykane na klucz.

 

Drzwi przesuwne, jak sama nazwa wskazuje, przesuwają się wzdłuż linii ściany. Ze względu na sposób montażu wyróżnia się dwa ich rodzaje: naścienne i wewnątrzścienne (chowane w ścianie). Pierwsze z wymienionych wymagają przymocowania specjalnej prowadnicy, natomiast drugie są umieszczone w kasecie ościeżnicowej (elementy konstrukcyjne są niewidoczne, znajdują się bowiem w ścianie).

Poznaj kolekcje drzwi przesuwnych PORTA: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-przesuwne-wewnetrzne.

System przesuwny SLIDE / fot. materiał Partnera

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Drzwi przesuwne podwójne sprawdzą się m.in. w:

 

• Salonie – mogą one oddzielać pokój dzienny od jadalni lub kuchni. Sprawdzą się także w sytuacji, kiedy chcemy wyraźnie wyznaczyć strefy, na przykład tę służącą odpoczynkowi (gdy salon jest jednocześnie naszą sypialnią) od tej, w której przebywamy w ciągu dnia czy spędzamy czas z gośćmi.
• Sypialni – drzwi przesuwne dwuskrzydłowe są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy odseparować garderobę lub łazienkę od pokoju sypialnego. Ich zaletą jest optyczne powiększenie przestrzeni.
• Łazience – jeśli w łazience brakuje miejsca na tradycyjne drzwi otwierające się do środka lub na zewnątrz, drzwi przesuwne dwuskrzydłowe mogą być dobrym rozwiązaniem.
• Biurze – drzwi przesuwne dwuskrzydłowe mogą także oddzielać różne przestrzenie robocze, z powodzeniem można je zamontować chociażby w sali konferencyjnej.

 

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe są bardzo uniwersalne, dlatego pasują do wnętrz urządzonych w stylach: skandynawskim, loftowym, glamour, retro, hampton czy angielskim. Przestrzenie, w których zostały one zamontowane, prezentują się luksusowo oraz niezwykle stylowo.

Drzwi przesuwne

System przesuwny EFEKT / fot. materiał Partnera

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe PORTA

W PORTA w wersji dwuskrzydłowej dostępne są następujące kolekcje:

 

• System przesuwny BLACK – ich minimalistyczny design (białe skrzydła umieszczone na czarnym systemie jezdnym) doskonale wpisuje się w stylistykę wnętrz skandynawskich oraz nowoczesnych. Z powodzeniem sprawdzą się one również w pomieszczeniach urządzonych w klimacie industrialnym i loftowym.
System przesuwny SLIDE – te klasyczne, proste w formie, a zarazem eleganckie podwójne drzwi przesuwne będą doskonałym rozwiązaniem do wnętrz minimalistycznych, a także eklektycznych, łączących tradycję z nowoczesnością.
• System przesuwny EFEKT – to drzwi przesuwne, które posiadają prowadnice ukryte w skrzydle. Poza tym, że prezentują się dobrze w niemal każdym wnętrzu, dodatkowo są funkcjonalne – są bardzo ciche, ponieważ posiadają spowalniacze zapewniające wysoki komfort użytkowania.

Artykuł sponsorowany
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ