Drugie śniadanie – kluczowe elementy wyposażenia dziecka
Powinno być zdrowe, pożywnie, ale i atrakcyjne

fot. Unsplash
Drugie śniadanie spożywane w szkole to bez wątpienia bardzo ważny posiłek w diecie każdego dziecka. To właśnie wtedy dostarcza do swojego organizmu energię niezbędną na resztę dnia nauki. Jednocześnie śniadanie powinno być bogate w witaminy i minerały budujące odporność i wspierające pracę rozwijającego się umysłu. A co istotne, w naszym zasięgu pozostają produkty ułatwiające przygotowanie nie tylko jakościowych kanapek i przekąsek
1. Z czego powinno się składać drugie śniadanie?
2. Chlebaki z przegrodami na owoce.
3. Kubki termiczne do szkoły i ich znaczenie.
Zagwarantowanie dziecku zdrowej i zbilansowanej diety nie jest łatwym zadaniem w obecnym świecie. Nasze pociechy praktycznie na każdym kroku mogą uzyskać dostęp do słodkości oraz słonych przekąsek, które spożywane w nadmiarze mają zły wpływ na organizm. Nic więc dziwnego, że Polscy rodzice dokładają wszelkich starań, aby codziennie wyposażać dzieci w zdrowe i jednocześnie pyszne drugie śniadania. Jak osiągnąć ten cel?
Z czego powinno się składać drugie śniadanie?
W pierwszej kolejności warto się kierować indywidualnymi potrzebami i preferencjami smakowymi dziecka. Dużo chętniej zasiądzie do kanapki z ulubioną wędliną czy pastą, niż nawet najbardziej zdrowych warzyw, za którymi nie przepada. Nie ograniczajmy się przy tym wyłącznie do chleba. Doskonałym uzupełnieniem diety są owoce i warzywa – pokrojone w niewielkie kawałki świetnie sprawdzą się np. w roli szybkiej i zdrowej przekąski między lekcjami.
Chlebaki z przegrodami na owoce
Kluczowe jest tu utrzymanie wszystkich produktów – zarówno kanapek, jak i przekąsek – w pełnej świeżości. Jabłko, gruszka, ale też pokrojona marchew, niezabezpieczone, poobijają się wewnątrz plecaka, zniechęcając do jedzenia. Problem ten rozwiązują jakościowe chlebaki, podzielone na kilka części. Oprócz centralnego punktu na kanapki, producenci dodają przegrody właśnie na owoce i warzywa. Dzięki temu będziemy w stanie zaskoczyć dziecko porcją soczystych i słodkich borówek czy malin.
Kubki termiczne do szkoły i ich znaczenie
Dziecko powinno ponadto regularnie dostarczać do organizmu płyny. Zwłaszcza kiedy jest to wysoce aktywna pociecha, praktycznie się niezatrzymująca, musi pić. Warto więc wyposażyć je w jakościowy kubek termiczny, przez długi czas utrzymujący temperaturę wody czy napoju. Dzięki temu zimą dziecko będzie mogło napić się gorącej herbaty (z cytryną i imbirem), z kolei latem zapewnimy mu nieustannie chłodną wodę lub sok.
Doskonałym przykładem jest oferta sklepu: https://mojakambukka.pl/pl/menu/kubek-termiczny-do-szkoly-435.html, który zagwarantuje dostęp do najlepszych kubków termicznych.