Saturday, April 13, 2024
Home / Kultura  / Dropkick Murphys w Polsce!

Dropkick Murphys w Polsce!

Mocny punk rock i energetyczny, szalony rock’n’roll, pokaźna dawka irlandzkich rytmów oraz elektryczne gitary i perkusja – to własnie Dropkick Murphys.

Dropkick Murphys / fot. materiał prasowy

Dropkick Murphys / fot. materiał prasowy

Legendarna bostońska grupa, w której skład wchodzą potomkowie imigrantów z Zielonej Wyspy. Na każdym z ich ośmiu albumów słychać nie tylko mocnego punk rocka i energetycznego, szalonego rock’n’rolla, ale i pokaźną dawkę irlandzkich rytmów, a obok elektrycznych gitar i perkusji – szkockie dudy czy banjo.

Dropkick Murphys / fot. materiał prasowy

Dropkick Murphys / fot. materiał prasowy

Okładki ich wydawnictw zdobią celtyckie motywy, a mieszkańcy Bostonu nie wyobrażają sobie obchodów Dnia Świętego Partyka bez ich udziału. Szalona, wesoła, mocno energetyczna muzyka zjednała im fanów na całym świecie. Jednak Dropkick Murphys dopiero na koncertach wybuchają jak bomba atomowa – to jedna z tych grup, które trzeba zobaczyć na żywo. Już w czerwcu nadarzy się ku temu okazja. Zespół, w ramach promocji albumu Signed And Sealed In Blood, zagra w Polsce dwa wyjątkowe koncerty – 18 czerwca w Klubie Studio w Krakowie, a dzień później w warszawskiej Stodole.

Grupa Dropkick Murphys powstała w 1996 roku. Poczynając od debiutanckiego albumu Do Or Die po dziś dzień są wiernymi propagatorami celtyckiego punk rocka – ich twórczość silnie oplatają korzenie irlandzkiej tradycji.

W 2011 roku odbyła się premiera longplaya Going Out In Style. Na płycie pojawił się gościnnie Bruce Springsteen, w utworze Peg O’My Heart.

W zeszłym roku Dropkick Murphys wydali swój ósmy studyjny krążek „Singed And Sealed In Blood”. Jak przyznają sami muzycy, album to przeciwieństwo poprzednika z 2011 roku, a materiał na nim zawarty to efekt dobrej zabawy i chęci zaserwowania fanom najbardziej chwytliwych i wariackich utworów, które będą świetnie nadawały się do wspólnego śpiewania na koncertach. Już w czerwcu polscy fani bostońskiej grupy będą mogli się przekonać, czy zamierzony cel udało się osiągnąć. Zespół zagra w naszym kraju dwa koncerty – 18 czerwca w Krakowie, w Klubie Studio i dzień później w warszawskiej Stodole.

18 czerwca – Kraków, Klub Studio

19 czerwca – Warszawa, Klub Stodoła

Zapraszamy!

Bilety w cenie:

Kraków: 110 pln – przedsprzedaż oraz 120 pln w dniu koncertu

Warszawa: 110 pln płyta /140 pln balkon – przedsprzedaż oraz 120 pln płyta /150 pln balkon do kupienia w punktach sprzedaży na terenie całego kraju od 6 lutego 2014.

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ