Tuesday, July 23, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Drewno konstrukcyjne C24 ‒ poznaj jego zastosowanie

Drewno konstrukcyjne C24 ‒ poznaj jego zastosowanie

Nie tylko dla tych, którzy budują

Drewno konstrukcyjne

fot. BlackMediaHouse / Adobe Stock

Branża budowlana na szeroką skalę wykorzystuje drewno konstrukcyjne. Doskonale sprawdzi się drewno C24, które jest niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej

 

Drewno konstrukcyjne C24 ‒ co warto wiedzieć?

Drewno konstrukcyjne jest specjalnym rodzajem drewna, które zostało poddane złożonej obróbce i właśnie dzięki temu jest tak trwałe. Przede wszystkim suszy się je i struga, a na sam koniec impregnuje. W ten sposób jest ono bardzo wytrzymałe i twarde, a przy tym nie butwieje pod wpływem wilgoci. Bardzo dobrze sprawdza się drewno konstrukcyjne C24, które ma zastosowanie do budowy zarówno domów szkieletowych, jak i konstrukcji dachowych. Jego wilgotność szacuje się na poziomie 16-18%.

 

Jest ono odporne na działanie pleśni czy też tworzenie się grzybni. Szczególnie dobre parametry wytrzymałościowe ma drewno konstrukcyjne C24 wykonane z drewna świerkowego. Pomimo dobrych parametrów wytrzymałościowych jest ono relatywnie tanie. Do tego wszystkiego nie ulega ono degradacji pod wpływem działania warunków atmosferycznych. Oczywiście pamiętajcie jeszcze o właściwym przechowywaniu. Należy dostarczyć właściwy poziom powietrza tak, by drewno mogło pracować. Nie należy także składować go na gołej ziemi. Wystarczy tylko folia, która jest naprawdę dobrym materiałem izolacyjnym. Natomiast pomiędzy kolejnymi warstwami drewna trzeba umieścić przekładki.

Drewno konstrukcyjne C24 ‒ szeroko stosowane w branży budowlanej

Drewno konstrukcyjne C24 jest często wybierane jako materiał budowlany ze względu na swoje naprawdę dobre parametry techniczne. Rzeczywiście to dobry materiał konstrukcyjny, ale też można z niego wykonać elementy dekoracyjne, czy umieścić na tarasie. Warto z niego budować także altanki. Poza szerokim spektrum zastosowania trzeba pamiętać, że ten materiał jest naturalnym izolatorem. Naprawdę dobrze utrzymuje ciepło, a przez to ogranicza wydatki, np. na ogrzewanie. Jeżeli zastosuje się dobrą izolację i ocieplenie, można zyskać naprawdę dobre parametry wytrzymałościowe budynku i ograniczyć ucieczki ciepła. Przypominamy jeszcze, by kupować drewno konstrukcyjne z pewnego źródła. Wtedy też macie pewność, że posłuży nawet jako materiał budulcowy domu.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ