Friday, March 1, 2024
Home / Moda  / Design  / Drewniane zegarki – ekologiczna moda w najlepszym wydaniu

Drewniane zegarki – ekologiczna moda w najlepszym wydaniu

Licz czas jednocześnie licząc się ze środowiskiem

Drewniany zegarek marki RealForest

Drewniany zegarek marki RealForest / fot. materiały prasowe

Dobrze dobrany dodatek potrafi zmienić oblicze całej stylizacji. Świetnym detalem, przykuwającym uwagę będzie zegarek wykonany z drewna.

Ekologia i szacunek do materiału

Eko, green, zero-waste – te słowa „atakują” nas z billboardów, reklam, obecne są w przestrzeni internetowej. Ostatnio to, co ekologiczne jest modne, lepsze, stanowi o większej świadomości konsumenta. Powoli zaczynamy dostrzegać jakie konsekwencje niesie za sobą produkowanie wszystkiego z plastiku, ile wody zużywa się w przemyśle odzieżowym, jak dużo odpadów generujemy. Takie tendencje można by ograniczyć, wybierając produkty wykonane z bardziej ekologicznych tworzyw i produkowane w taki sposób, aby szanować materiał, a nie wykorzystywać go tylko w nieznaczym stopniu, pozbywając się reszty. Taka jest filozofia marki RealForest, która na rynek wypuściła piękne, nietypowe zegarki, wykonane z drewna. RealForest w prawie 100 procentach wykorzystuje pozyskane drewno, umiejętnie wykorzystując właściwości materiału. Drewniane zegarki tej marki wpisują się w trendy bliskości natury, zero-waste, a także w popularne ostatnio wspieranie rodzimych projektantów.

Drewno kojarzy się z przytulnością, bezpieczeństwem i solidnością. Nie bez przyczyny odgrywa ono dużą rolę w popularnym ostatnio stylu życia hygge. Dzięki drobnemu, drewnianemu elementowi filozofię hygge przemycimy również do naszej stylizacji, a przecież nie od dziś wiadomo, że to, jak wyglądamy i co mamy na sobie ma wyjątkowy wpływ na to, jak się czujemy.

Stylowe zegarki

Zegarek już dawno przestał być wyłącznie czasomierzem. Jest także jednym z najbardziej stylowych akcesoriów. W jego przypadku liczy się design. Drewniany zegarek jest nietypowy – z jednej strony jest niezwykle nowoczesny i wpisujący się w najnowsze trendy, z drugiej – sprawia wrażenie oldschoolowego. Żeby dodatkowo dodać zegarkowi indywidualnego charakteru można zdecydować się na specjalny grawer. Nie powinniśmy się obawiać, że drewno będzie mniej wytrzymałe i odporne niż na przykład plastik czy metale – produkty RealForest powstają przy użyciu najnowszych technologii, są też pielęgnowane olejami, które zwiększają żywotność drewna. Istotne jest także wykorzystanie mechanizmów Citizen, dzięki którym zegarki są nie tylko piękne, ale również niezawodne.

Drewniany zegarek a wycinanie lasów

Można powiedzieć – w porządku, używając drewna ograniczamy zużycie plastiku czy innych, nierozkładających się tworzyw sztucznych, ale zarazem przyczyniamy się do wycinania lasów. Warto jednak zauważyć, że solidne marki, które specjalizują się w produkcji drewnianych akcesoriów (na rynku znajdziecie zegarki, okulary) starają się działać w imię zrównoważonej gospodarki leśnej. Pozyskiwanie drewna nie powinno bowiem polegać na bezmyślnym wycinaniu połaci lasu. Mądrze zaplanowana gospodarka leśna opiera się jednak nie tylko na sadzeniu nowych drzewek, ale również na wycinaniu starych, które tym młodym mogłyby przeszkadzać we wzroście i rozwoju. Drzewa wycinane na potrzeby przemysłu są rozważnie wybierane. Dlatego też nosząc drewniany zegarek, nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia, że drewno zostało wykorzystane na potrzeby jego produkcji. Warto natomiast mieć szacunek do materiału i wybierać marki, które wykorzystują pozyskany surowiec w jak najpełniejszy sposób.

Więcej na temat zegarków z drewna znajdziecie na stronie www.realforest.pl. Tam też możecie kupić wybrany przez siebie model.

 Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
2 komentarze
 • Mariusz11 4 listopada, 2018

  Drewniane zegarki to wspaniały i świeży temat, podbija kolejne rynki i zyskuje coraz to większe grono zwolenników, czasy się zmieniają a ludzie odchodzą od klasyki 🙂

 • Mirmi 12 grudnia, 2018

  Ciekawe te zegarki, sama jednak nie wiem czy bym się na coś takiego zdecydowała.Bez znaczenia jak dobrze zaimpregowany jest taki zegarek to nie będzie tak dobrze wykonany jak zegarki metalowe. Poza tym miałabym wątpliwości co do mechanizmu. Tak więc jest to łądny ale wciąż jedynie gadżet…..

  Jeśli chcecie sobie kupić zegarek porządny ale z ciekawym designem, polecam zajrzeć sobie do zegarków od Casio
  https://www.czaszegarkow.pl/casio-c-927.html

  Firma daje bardzo dobrą jakość w stosunku do wykonania ich modeli.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ