Sunday, July 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Dlaczego drewno jest dobrym materiałem do budowy domów

Dlaczego drewno jest dobrym materiałem do budowy domów

Drewno wraca do łask?

Drewno wraca do łask? / fot. materiały prasowe

Drewno jako budulec domu coraz wyraźniej wraca do łask. Wykorzystywany jest zarówno jako element konstrukcyjny, jak i wykończeniowy, w każdym wypadku zaskakując swoimi właściwościami. Dlaczego warto budować dom z drewna?

Drewno wraca do łask? / fot. materiały prasowe

Wygląd

Domy, które w swojej konstrukcji posiadają choć odrobinę drewna, zyskują na niepowtarzalnym charakterze oraz oryginalności. Są ciepłe, przytulne, ciekawie komponują się z otoczeniem natury. Decydując się na ściany drewniane możemy bardzo ciekawie zaaranżować też wnętrze, jednocześnie oszczędzając na materiałach wykończeniowych. Dzięki dość cienkim ścianom, zyskujemy większą powierzchnię użytkową domu.

Wytrzymałość

Wbrew powszechnym przekonaniom, drewno należy do najbardziej trwałych materiałów. Firma Timber Trade podkreśla, że kluczowym jest wybranie odpowiedniego rodzaju drewna. Sami proponują drewno konstrukcyjne pochodzące z sosny, świerku czy modrzewia północnego. Wybór tych surowców podyktowany jest faktem, że w zimnym klimacie drewno posiada małe przyrosty, tym samym zyskując na wytrzymałości.

Dobra izolacja termiczna

Struktura drewna pozwala na zachowanie doskonałych właściwości izolacyjnych. W porównaniu z innymi materiałami budowlanymi, drewno stanowi doskonały izolat ciepła, przez co można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Szybkość budowy

W przeciwieństwie do innych technologii, domy z drewna powstają bardzo szybko. Nie potrzebują czasu na „pracowanie” ścian i po zakończeniu budowy można praktycznie od razu się wprowadzić.

Zdrowo i naturalnie!

Drewno jako naturalny materiał zapewnia dobry mikroklimat w domu. Drzewa, jako naturalny przyjaciel człowieka, posiada niesamowitą zdolność samoregulacji wilgoci. To bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. W innych technologiach niezwykle trudno uzyskać podobny mikroklimat.

Drewno powinny wybrać osoby ceniące naturalne rozwiązania, solidne materiały oraz chcą zapewnić sobie dom o doskonałym klimacie i poziomie wilgotności.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Oprah 5 kwietnia, 2018

    Myślę,że największym plusem tutaj jest czas budowy domu. Dom drewniany w technologii szkieletowej mozna postawić w jeden sezon ( wybudowanie domu plus wykończenie). Postawienie domu murowanego zajmuje o wiele dłużej. Nawet jeśli mamy na to odpowiednie fundusze.

    Kiedyś problem był ze znalezieniem odpowiedniego projektu. Aktualnie bardzo dużo biur ma w swojej ofercie projekty domów drewnianych. Na przykład: https://www.domywstylu.pl/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ