Wednesday, July 17, 2024
Home / Kultura  / d o w n _ u s – spektakl o inności

d o w n _ u s – spektakl o inności

Magdalena Walach i Marcin Sianko na deskach Teatru Scena STU - premiera spektaklu down_us

Magdalena Walach i Marcin Sinko w spektaklu down_us

Magdalena Walach i Marcin Sinko w spektaklu down_us

We wtorek, 3 kwietnia 2012 roku, w Teatrze Scena STU odbędzie się premiera spektaklu d o w n_u s.

Magdalena Walach i Marcin Sinko w spektaklu down_us
Magdalena Walach i Marcin Sinko w spektaklu down_us

We wtorek, 3 kwietnia 2012 roku, w Teatrze Scena STU odbędzie się premiera spektaklu „d o w n_u s” — prowokacyjnej opowieści o inności i strachu przed nią, o misternie utkanych planach i o chwili, która jednym nieuważnym ruchem zmusza nas, by wszystkie klocki ustawiać na nowo. Główne role grają Magdalena Walach i Marcin Sianko.

Marta (Magdalena Walach) i Wojciech (Marcin Sianko) właśnie układają swoje wspólne życie . Ona – kobieta czynu, wzięta prawniczka, on – trochę usuwa się jej z drogi. Mają perfekcyjnie ułożony plan na przyszłość, w którym wszystkie klocki idealnie do siebie pasują. I nagle pojawia się informacja, że być może, ale jeszcze nie na pewno, jednak najprawdopodobniej w ich życiu pojawi się… inny.

Projekt narodził się z inicjatywy Magdaleny Chaszczyńskiej, w przekonaniu, że tematy uwierające, niewygodne, ubrane w (dobrej jakości) płaszcz filmu czy teatru, mogą stać się uniwersalne a tym samym zyskać szersze grono odbiorców, trafić celniej i głębiej, zmuszając do konfrontacji.

Czym jest tytułowy d o w n_u s? — Dla każdego może być czymś innym! To nieprzewidywalna sytuacja: choroba, zdrada, śmierć bliskiej osoby. W każdej niespodziance losu zawiera się ostateczna prawda o nas: naszym sumieniu, wrażliwości, odporności i człowieczeństwie. W chwili, gdy trzeba zakopać stare marzenia, warto zastanowić się nad nowym pakietem — wyznaje Chaszczyńska.

„Miasto Kobiet” jest patronem medialnym spektaklu.

Scenariusz: Bogdan T. Graczyk
Reżyseria: Dariusz Starczewski
Scenografia: Anna Sekuła
Muzyka: Przemysław Sokół
Występują: Magdalena Walach, Marcin Sianko, Anka Graczyk, Zuzanna Grabowska, Sławomir Rokita oraz Zuzanna Hoffman, Maria Kalisz, Anna Zaręba, Jerzy Godawski i Karol Kadłubek
Producent: Magdalena Chaszczyńska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ