Saturday, June 15, 2024
Home / PARTNER MK  / Dowiedz się wszystkiego na temat płynów do higieny jamy ustnej

Dowiedz się wszystkiego na temat płynów do higieny jamy ustnej

Świeży oddech jest w cenie

mycie zębów

fot. Pexels

Współczesna pielęgnacja zębów i całej jamy ustnej ogranicza się już nie tylko do stosowania odpowiednich past czy nici dentystycznych. Chętnie sięgamy również po płyny do higieny jamy ustnej i to właśnie o tych produktach chcielibyśmy dzisiaj opowiedzieć. Zastanawiasz się nad tym, czy stosowanie takich produktów jest dla Ciebie korzystne? Nie wiesz, jaki płyn najlepiej wybrać? Zapraszamy!

 

W jaki sposób działa płyn do płukania jamy ustnej?

Jeżeli do tej pory nie miałeś styczności z takimi płynami, to na pewno będziesz zastanawiać się nad tym, w jaki sposób działają. Te wielofunkcyjne produkty mogą być używane aż na trzy sposoby! Przede wszystkim po płyn można sięgać przed przystąpieniem do faktycznego mycia zębów. Dzięki temu znajdująca się na zębach płytka będzie właściwie zmiękczona, a tym samym, o wiele łatwiejsza do usunięcia. Płyn do płukania ust możesz wykorzystywać także już wtedy, gdy Twoje zęby będą już całkowicie czyste. Stosując płyn po szczotkowaniu, skutecznie pozbędziesz się z ust wszelkich pozostałych bakterii i ewentualnych resztek, których nie usunęła szczoteczka. Dodatkowo po płyn do płukania jamy ustnej możesz także sięgać w ciągu dnia. Dzięki temu szybko, a zarazem naprawdę skutecznie odświeżysz oddech i również — pozbędziesz się ewentualnych resztek jedzenia.

Jaki płyn do higieny jamy ustnej wybrać? Poznaj różne preparaty

Dostępne na rynku płyny do higieny jamy ustnej można podzielić przede wszystkim ze względu na to, jakie jest ich przeznaczenie i docelowe zastosowanie. Oczywiście, możesz wybrać którykolwiek z prezentowanych produktów, ale jeżeli zależy Ci na określonym działaniu, to na pewno warto poświęcić trochę więcej czasu na wybór odpowiedniego preparatu.

 

Dużą popularnością cieszą się, chociażby płyny, które mają zapobiegać powstawaniu próchnicy. W ich składzie można znaleźć przede wszystkim fluor w wysokim stężeniu. To właśnie on skutecznie wzmacnia szkliwo, poprzez tworzenie na zębach pewnego rodzaju powłoki. Możesz wybrać dla siebie także równie popularne płyny wybielające. Te z kolei skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia, nieładny nalot i wszelkie przebarwienia, które znajdują się na szkliwie. Tutaj podobnie, w składzie takich płynów możemy znaleźć fluor, ale i hydroksyapatyt, który jest doceniany przede wszystkim za skuteczne uszczelnianie mikropęknięć.

 

A może po prostu chcesz wybrać zwykły płyn antybakteryjny do ust, dzięki któremu pozbędziesz się nieświeżego zapachu? Jeśli tak, to warto, abyś zwrócił uwagę na płyny ze składnikami odświeżającymi. To właśnie one pozwolą Ci skutecznie przeciwdziałać związkom siarki, czyli tym odpowiedzialnym za nieprzyjemny zapach z ust. Co powinno znaleźć się w składzie płynu, który ma odświeżać oddech? Mogą to być np. świeże olejki, ale i mentol.

 

Wysokiej jakości płyny do płukania jamy ustnej czekają na Ciebie między innymi w aptece A-manada, a konkretnie tutaj: https://a-manada.pl/plyny-do-plukania-jamy-ustnej. Jeżeli chcesz uzupełnić szczotkowanie i nitkowanie zębów o jeszcze bardziej skoncentrowaną pielęgnację, to na pewno warto, abyś się takimi płynami zainteresował.

fot. Pexels

Po jaki płyn najlepiej sięgnąć?

Wiesz już, że na rynku czeka na Ciebie całkiem sporo, naprawdę różnych płynów. Jaki zatem dla siebie najlepiej wybrać? Możesz zdecydować się np. na całkowicie podstawowy wariant, który ma tylko odświeżać Twój oddech. Możesz jednak również postawić na coś bardziej specjalistycznego, czyli na produkt, który pozwoli Ci np. walczyć z nadmiernymi przebarwieniami.

 

Kupując płyn do płukania jamy ustnej, zwróć uwagę na to, jaki jest jego skład oraz smak. Jeżeli chodzi o skład, to na pewno warto przyjrzeć się bliżej temu, ile dany płyn ma w składzie alkoholu. Jego nadmierna ilość może bowiem bardzo szybko doprowadzić do przesuszania jamy ustnej, a nawet do uszkodzenia błon śluzowych. Sam smak jest z kolei bardzo indywidualną kwestią, dlatego najlepiej wybierz taki, jaki najbardziej lubisz. Może to być np. aromat odświeżającej mięty.

Jak często stosować płyn do higieny jamy ustnej?

Chociaż po płyn do ust możesz sięgać pomiędzy szczotkowaniem, pamiętaj, aby nie stosować go nadmiernie często. Zdecydowanie nie jest to zalecane! Jeżeli po płyn zamierzasz sięgać kilka razy w ciągu dnia, zadbaj o to, aby w jego składzie nie było zbyt dużo alkoholu. Stosowanie płynów do płukania jamy ustnej ma być dodatkowym elementem pielęgnacji, a nie podstawą. Z tego też względu płynu nie należy traktować jako alternatywy dla porządnego szczotkowania zębów.

 

Odpowiednio i regularnie stosowane płyny do płukania jamy ustnej pozwalają pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, odświeżają, a do tego są bezproblemowe w stosowaniu. Dodatkowo takie produkty są całkiem wydajne, a do tego nie należą do najdroższych, dlatego zdecydowanie warto mieć je w swojej łazience. Prawidłowo dopasowany do potrzeb Twoich zębów płyn na pewno nie wyrządzi Ci żadnej krzywdy, a wręcz przeciwnie — jeszcze bardziej zadba o Twoją jamę ustną.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ