Saturday, June 22, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Dotyk partnera zamiast… dotykowego smartfona?

Dotyk partnera zamiast… dotykowego smartfona?

Telefon często towarzyszy nam także… w łóżku. Czy choć na 24 godziny będziesz w stanie zamienić zimny ekran dotykowego smartfona na bliskość z ukochaną osobą?

15 lipca obchodzimy Dzień Bez Telefonu. Według Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce aktywnych jest obecnie aż 58 milionów kart SIM. Telefon często towarzyszy nam także… w łóżku. Czy choć na 24 godziny będziesz w stanie zamienić zimny ekran dotykowego smartfona na bliskość z ukochaną osobą?

Nie dla trójkątów!
Jak wynika z badań marki Durex, aż 38% Polaków korzysta z telefonu leżąc w łóżku – przynajmniej raz dziennie. Tymczasem, jedynie 8% z nas deklaruje podobną częstotliwość w przypadku… seksu. Wynika z tego, że aplikacje mobilne i serwisy społecznościowe zawitały już do naszych sypialni na dobre i stają się coraz mniej pożądanym elementem miłosnego trójkąta.

Nie zapomnij czym jest bliskość
Dlaczego odłożenie smartfona jest tak ważne, choćby podczas jednego Dnia Bez Telefonu? Według badań marki Durex dla aż 93% Polaków dotyk pełni kluczową rolę w związku a dla 96% jest synonimem pozytywnych uczuć, które nie pozostają bez wpływu na budowanie wzajemnej bliskości.

Infografika_Dzień bez telefonu komórkowego

fot. materiał prasowy

Dotyk ważny jest nie tylko ze względu na przyjemne doznania. Obok seksualności, działa również na nasze samopoczucie. Bliskość partnera wspomaga wydzielanie się endorfin – hormonów szczęścia, zmniejsza poziom stresu i wzmaga wydzielanie oksytocyny, która odpowiedzialna jest za poczucie przynależności do partnera. Wirtualny świat bywa przyciągający i kolorowy, ponieważ nie wymaga od nas wysiłku. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać, że bliskie relacje można budować i pielęgnować tylko w rzeczywistości. Detoks od telefonu może być pierwszym krokiem – komentuje Radosław Jerzy Utnik, psychoseksuolog współpracujący z marką Durex.

Gdy telefon może pomóc
Różnego rodzaju technologie mobilne na stałe wpisały się w pejzaż współczesnego świata. Dla wielu z nas, z różnych względów, nie będzie możliwe całkowite przejście do świata offline. Jak z pomocą telefonu komórkowego być jeszcze bliżej siebie? Wystarczy kilka pikantnych wiadomości SMS wysłanych w ciągu dnia pracy, żeby po powrocie do domu zaznać intensywnych doznań. W taki sposób aż 34,5% Polaków wzbudza ochotę na seks u swojej drugiej połówki4. W zaciszu sypialni, z pomocą może przyjść aplikacja mobilna Durex Connect, która wprowadzi dwa telefony w stan uśpienia, a kochanków w stan… miłosnego upojenia.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ