Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Dorociński i Rosati: zdrada i zemsta

Dorociński i Rosati: zdrada i zemsta

Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego wojennego thrillera Marcina Krzyształowicza Obława. W rolach głównych Marcin Dorociński, Weronika Rosati, Maciej Stuhr i Sonia Bohosiewicz

Weronika Rosati

Weronika Rosati

Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego wojennego thrillera Marcina Krzyształowicza Obława. W rolach głównych Marcin Dorociński, Weronika Rosati, Maciej Stuhr i Sonia Bohosiewicz.

Weronika Rosati

Weronika Rosati i Marcin Dorociński na planie filmu Obława, fot. Jacek Drygała-Skorpion, Arte

Demony przeszłości i demony wojny. Zdrada i zemsta. Tak zapowiada się najnowszy thriller wojenny Marcina Krzyształowicza Obława. W siatce zależności, pozorów i intryg – Marcin Dorociński jako zmagający się z błędami przeszłości egzekutor i Andrzej Zieliński jako porucznik. Najbardziej jednak zaskakuje obsadzenie w mrocznej roli tajnego agenta Maciej Stuhra, który znany jest głównie z ról komediowych i wystąpień w kabarecie, gdzie parodiował między innymi Mariusza Max Kolonko. Aktorom na planie towarzyszą piękna sanitariuszka Weronika Rosati i Sonia Bohosiewicz jako małżonka konfidenta Stuhra.

– Scenariusz bez trudu uruchomił moją wyobraźnię – powiedział Marcin Dorociński już po pierwszym dniu na planie. – Obława to niezwykła historia o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi.

Choć miejscami scenariusz przypominać może partyzancką balladę, jego autor i reżyser filmu Marcin Krzyształowicz twierdzi, że w Obławie nie ma miejsca na martyrologiczny patos czy pomnikowe bohaterstwo:

– Obława to krwiste postaci i mocna intryga, opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności.

Zdjęcia zakończą się w styczniu 2012, a film wejdzie na ekrany kin już jesienią 2012.

marcin dorocinski

Weronika Rosati i Marcin Dorociński na planie filmu Obława, fot. Jacek Drygała-Skorpion, Arte

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ