Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Domy z bali, czyli jak połączyć nowoczesność i tradycję

Domy z bali, czyli jak połączyć nowoczesność i tradycję

Doskonały sposób, by odnaleźć ciszę, spokój, a przede wszystkim naturę i piękno dzięki całorocznym domom z bali, które są doskonałą alternatywą dla bloków z wielkiej płyty, a nawet nowoczesnych apartamentów.

Domy z bali, czyli jak połączyć nowoczesność i tradycję

Domy z bali, czyli jak połączyć nowoczesność i tradycję / fot. materiał prasowy

Podczas nieustającej pogoni za pieniędzmi i lepszym życiem w metropoliach niestety nie ma zbyt wielu okazji, by zrelaksować się i nabrać energii na kolejne zawodowe potyczki. Jest jednak doskonały sposób, by odnaleźć ciszę, spokój, a przede wszystkim naturę i piękno dzięki całorocznym domom z bali, które są doskonałą alternatywą dla bloków z wielkiej płyty, a nawet nowoczesnych apartamentów.

Domy z bali, czyli jak połączyć nowoczesność i tradycję

Domy z bali, czyli jak połączyć nowoczesność i tradycję / fot. materiał prasowy

Akcent nowoczesności

Faktem jest, że dom z bali zawsze przywołuje na myśl tradycję, swojskość, życie w zgodzie z naturą czy wiejską sielankę. Coraz więcej osób właśnie ze względu na te kryteria decyduje się na wybór takiego rodzaju miejsca zamieszkania. Jeśli nie na stałe, to chociażby jako obiekt rekreacyjny, właśnie taki, z którego można czerpać pozytywną energię.

Współcześnie domy z bali są coraz częściej wybierane także dlatego, że zwyczajnie stają się coraz dostępniejsze – wciąż rosnące ceny cegieł i murowanych elementów budowy skutecznie odstraszają od budowy domostw klasycznych. Co więcej, drewniane domy buduje się o wiele szybciej i łatwiej. Ich zaletą jest również fakt, że stawiane mogą być przez cały rok – przy ich powstawaniu niewymagane jest wykonywanie prac mokrych, a w postawionym domu można niemal od razu zamieszkać (muratordom.pl/budowa/domy-drewniane/domy-z-bali).

Od kilku już lat panuje wyraźny trend na prowadzenie zdrowego stylu życia – warto wziąć pod uwagę nie tylko spożywanie zdrowej żywności czy uprawianie sportu, lecz także ekologiczną przestrzeń do zamieszkania – domy z bali wybierane są w tym przypadku właśnie dlatego, że drewno jako naturalny budulec jest o wiele zdrowsze aniżeli konstrukcje murowane.

Akcent tradycji

Chociaż domy z bali mogą zostać wykonane według najnowocześniejszego projektu, warto przybliżyć to, co od lat czyni je numerem jeden, jeśli chodzi trendy w budownictwie i architekturze. Wspomnieć trzeba, że bale są jednym z pierwszych budulców wykorzystywanych do tworzenia domów mieszkalnych. Nie jest odkryciem, że te najokazalsze domostwa powstawały na Podhalu, ale ciekawostką jest, że projektował je między innymi ojciec Witkacego, którego konikiem były drewniane zamki.

Drewno jest tworzywem niezwykle trwałym, domy wybudowane właśnie z tego ekologicznego tworzywa przetrwają nawet 200 lat. Zaskoczeniem dla niektórych może być natomiast fakt, iż domy takie można nie tylko budować czy odnawiać, lecz także swobodnie przenosić – takie usługi wykonuje na przykład Polska Drewniana – firma, która zajmuje się kompleksowymi usługami związanymi z tworzeniem i rozbudową domów z tego naturalnego budulca. Możliwe jest również wykończenie wnętrz i stworzenie drewnianej podłogi, schodów, klimatycznego kominka, a nawet mebli według indywidualnego projektu.

Jak widać, aby odpocząć na działce, nie musimy tworzyć domu od podstaw – można jakiś kupić, po prostu na niej umiejscowić i urządzić według własnych potrzeb.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Wojtek 7 listopada, 2015

    Domy z bali drewnianych pod wieloma względami przewyższają tradycyjnie budowane domy z suporeksu czy cegły.Są ciepłe, funkcjonale i maja swój niepowtarzalny klimat. Podstawa to tylko solidny wykonawca. Ma z żoną zdecydowaliśmy się na Wikpol z Wieliczki. Bardzo solidna firma, która wzorowo i terminowo zrealizowała inwestycję.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ