Wednesday, June 19, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Domy na kółkach – zadbaj o ubezpieczenie swojego kampera

Domy na kółkach – zadbaj o ubezpieczenie swojego kampera

U kogo warto zabezpieczyć swoje wakacje?

Jak ubezpieczyć kampera

Jak ubezpieczyć kampera? / fot. materiały prasowe

Wakacje w kamperze mogą być niezapomnianym przeżyciem. Mając przy sobie dom na kółkach, możesz zwiedzić różne miejsca i nie jesteś uzależniona od wynajmu noclegu. Aby czuć się w pełni bezpiecznie w swoim samochodzie kempingowym, zadbaj o jego właściwe ubezpieczenie

kamper

Dobry pakiet ubezpieczeń to podstawa / fot. materiały prasowe

Nowoczesne auta kempingowe posiadają nie tylko wszystko to, co potrzebne do normalnego funkcjonowania, ale są także luksusowo wyposażone. Dlatego warto je zabezpieczyć od nieprzewidzianych czy pechowych zdarzeń, wykupując specjalne polisy.

Podstawowe ubezpieczenie dla kampera

Samochód kempingowy, podobnie jak osobowy, obowiązkowo musi posiadać polisę OC. Jej zakres reguluje Ustawa z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (źródło: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/T/D20031152L.pdf). Ponieważ każdy ubezpieczyciel musi zapewnić takie same warunki i zabezpieczenia w ramach polisy obowiązkowej – w tym przypadku warto kierować się ceną. Zasada ta nie dotyczy ubezpieczeń dodatkowych.

Ubezpieczenia dodatkowe, które warto mieć

Niestety, pomimo że karawaning w Polsce jest coraz bardziej popularny, wciąż brakuje nam takich rozwiązań, jakie w Wielkiej Brytanii proponuje m.in. Lancaster Insurance, czyli kompleksowego ubezpieczenia dedykowanego kamperom – motorhome insurance. Dlatego też musisz samodzielnie wybrać polisy, które mogą okazać się przydatne. Na pewno warto opłacić Autocasco (AC) – być może uda ci się znaleźć towarzystwo oferujące zabezpieczenie nie tylko samochodu, ale także wyposażenia. W długiej podróży z pewnością może ci się przydać polisa Assistance, która gwarantuje pomoc techniczną lub prawną, kiedy wystąpią jakieś problemy z autem. Warto rozważyć także ubezpieczenie osobowe od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), gwarantujące zabezpieczenie finansowe w przypadku poniesionych uszczerbków na zdrowiu. Jeśli masz nowy samochód, zakupiony na kredyt bądź w ramach leasingu, rozważ także wykupienie polisy GAP (ang. Guaranteed Asset Protection), stanowiącej zabezpieczenie w przypadku niemożności spłacania rat.

Dobry pakiet ubezpieczeń to podstawa. Dzięki niemu ty i twoja rodzina możecie się czuć bezpiecznie. Nie zapomnij o tym, wybierając się na wakacje kamperem.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Redakcja NajtaniejuAgenta.pl 14 marca, 2021

    Ubezpieczenie OC to obowiązek, jednak jego cena uzależniona jest od tego, jaki rodzaj pojazdu został określony w dowodzie rejestracyjnym. Zaletą jest na pewno to, że składka dla samochodów kempingowych jest niższa.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ