Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Domowe SPA dla stóp

Domowe SPA dla stóp

Cenne zwłaszcza w porze upałów

Pielęgnacja stóp

fot. Oleg GawriloFF / Shutterstock

Po powrocie do domu całym dniu w pracy warto poświęcić  trochę czasu i uwagi  pielęgnacji stóp. Domowe SPA dla stóp to idealne rozwiązanie, które zniweluje zmęczenie. Jak je przygotować?

 

Pierwszym krokiem w pielęgnacji stóp powinna być kąpiel, uzupełniona dodatkiem orzeźwiającej soli w granulkach (np. Frische-Fußbad), która pozostawi na długo uczucie świeżości, dzięki zawartości mentolu. Kąpiel możemy także wzbogacić o kilka kropel olejku (np. Soft Feel Pflegebad), który nawilży i ujędrni oraz sprawi, że skóra stanie się gładka i elastyczna.

pielęgnacja stóp olejek

fot. materiał Partnera

Kolejnym etapem naszego domowego SPA powinno być osuszenie stóp i zastosowanie silnie nawilżającego kremu (np. Lotion hydrolipidowy z ceramidami). Za jego sprawą niedobory wody i lipidów w skórze zostaną uzupełnione. Dla stóp zmęczonych, podrażnionych i zaczerwienionych wskazany jest nawilżający balsam z wyciągiem z kasztanowca, który dodatkowo złagodzi opuchnięcie i pieczenie nóg (np. Bein Balsam).

fot. materiał Partnera

Zamiennie z powyższymi produktami, warto stosować balsam o działaniu chłodząco-odświeżającym (np. Frische-Balsam), który łagodzi uczucie ciężkich nóg. Z pewnością sprawdzi się on w ciepłe, letnie dni, kiedy skóra naszych stóp potrzebuje jeszcze większej uwagi. Po takim relaksie stopy z pewnością odżyją, a my pożegnamy się z opuchlizną, bólem i zmęczeniem.

fot. materiał Partnera

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ