Sunday, June 23, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Akcesoria dla sportowców  / Domowa siłownia – gdzie kupić akcesoria?

Domowa siłownia – gdzie kupić akcesoria?

Dla domatorów z kawałkiem wolnej podłogi w mieszkaniu nie ma lepszego rozwiązania

Domowa siłownia

fot. Unsplash

Dbanie o sylwetkę to dwa filary: odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. W tym drugim aspekcie bardzo pomocne są wielokierunkowe ćwiczenia na siłowni. Wiele osób (także w związku z niedawnymi doświadczeniami i brakiem dostępu do siłowni na osiedlach czy klubach sportowych) decyduje się na to, by taką siłownię stworzyć u siebie w domu

 

Siłownia w domu to dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na to, by mieć miejsce do ćwiczeń, gdyby znów miała nastąpić powtórka z zamknięciem tego typu placówek sportowych. To także opcja dla osób, które na przykład z powodu napiętego grafiku (w pracy i w domu) nie są w stanie przewidzieć, kiedy znajdą chwilę na ćwiczenia. Mając siłownię w domu, nie trzeba też tracić czasu na dojazdy. A ze sprzętu mogą korzystać wszyscy domownicy. Raz zainwestowane w sprzęt czy akcesoria pieniądze skutkują tym, że ze swojej siłowni możemy korzystać całkowicie za darmo i nie wydawać pieniędzy na comiesięczne karnety.

 

Co istotne, możemy ćwiczyć kiedy tylko mamy na to czas i ochotę, unikając tłumów innych ćwiczących. Wbrew pozorom domowa siłownia to nie tylko rozwiązanie dla szczęśliwców, którzy mogą się pochwalić dużym metrażem domu czy mieszkania. Kącik z akcesoriami potrzebnymi do ćwiczeń można też wydzielić w mniejszym mieszkaniu. Podstawą sukcesu jest odpowiednio dobrany sprzęt i jego atrakcyjny zakup.

Domowa siłownia – wybór pomieszczenia

W dużym domu czy mieszkaniu na siłownię można wyznaczyć: strych, piwnicę garaż czy oddzielny pokój. Gdy jednak twoje mieszkanie nie jest za duże, wydziel kącik w jednym z pomieszczeń. Liczy się wolny kawałek podłogi. Gdy nie chcesz, by w momencie gdy nie ćwiczysz, akcesoria do ćwiczeń przeszkadzały innym domownikom i „zagracały” przestrzeń innym domownikom, pomyśl po prostu o miejscu, gdzie można je przechowywać. Poza tym do skutecznych ćwiczeń siłowych nie są potrzebne wcale rozbudowane maszyny. Odpowiednie akcesoria do ćwiczeń pozwolą skutecznie zadbać o sylwetkę i wytrenować konkretne partie mięśni.

W co wyposażyć domową siłownię

Wśród akcesoriów przydatnych w domowej siłowni na pewno przydatne będą mata do ćwiczeń (nie tylko będzie ci na niej wygodne ćwiczyć, ale wytłumi ona hałas towarzyszący niektórym ćwiczeniom) i różnego rodzaju hantle i ciężarki. Warto też zainwestować w gumy do ćwiczeń (taśmy oporowe, które pozwalają na efektywne i efektowne wyrzeźbienie ciała) i w ekspandery. Do skutecznych ćwiczeń cardio, spalających tkankę tłuszczową i zwiększających wytrzymałość, przyda się też skakanka. Dobrze jest też zainwestować w obciążniki na ręce i nogi oraz drążek rozporowy do podciągania się. Jeśli mamy więcej miejsca, dobrze w domowej siłowni sprawdzi się rowerek stacjonarny czy orbitrek (ćwiczący wiele partii mięśni). A dla tych, którzy przeznaczyli na siłownię oddzielne pomieszczenie, dobrą inwestycją będzie atlas do ćwiczeń. Z mniejszych akcesoriów do ćwiczeń warty uwagi jest również stepper.

Zakup sprzętu i akcesoriów do domowej siłowni

Warto przemyśleć zakup zestawu akcesoriów do ćwiczeń. Tak by nasza domowa siłownia była funkcjonalna i dostosowana do naszych potrzeb. Dobrą opcją na racjonalny zakup jest skorzystanie z oferty sklepu internetowego, np. Sport-shop. To przede wszystkim możliwość spokojnego zastanowienia się z domowego zacisza nad zakupem akcesoriów. Umieszczone na stronie szczegółowe opisy będą dla nas użytecznymi informacjami w temacie przeznaczenia i wykorzystania danego sprzętu. Poza tym przy okazji zakupów możemy też liczyć na różnego rodzaju atrakcyjne pod względem finansowym promocje i rabaty.

Domowa siłownia to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie (także psychiczne), a więc taka, która na pewno zaprocentuje. Dlatego warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ