Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Domowa sala ćwiczeń ‒ jakie przyrządy warto w niej mieć?

Domowa sala ćwiczeń ‒ jakie przyrządy warto w niej mieć?

Jeśli nie potrzebujesz trenera, takie rozwiązanie jest idealne

Domowa siłownia

Domowa siłownia to często jedyny sposób, aby popracować nad kondycją i figurą / fot. Unsplash

Fitness kluby i siłownie od dłuższego czasu są miejscami odwiedzanymi przez coraz większą liczbę użytkowników. Decydujący wpływ ma na to przede wszystkim wzrost świadomości samych konsumentów. Troska o dobrą kondycję ciała, stan zdrowia, a także chęć nabrania wymarzonej sylwetki stają się priorytetami dla rzeszy zwyczajnych osób, a wartości te powoli przestają być zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych sportowców. Co jednak możemy zrobić, kiedy mamy utrudniony dostęp do najbliższej siłowni bądź niewystarczający budżet na wykup karnetu? Wyjściem z tej patowej sytuacji jest domowa siłownia!

 

Zalety posiadania domowej siłowni do ćwiczeń

Profesjonalny sprzęt treningowy nie musi w żadnym razie kojarzyć się wyłącznie z fitness clubem czy publiczną siłownią. Domowa siłownia jest idealnym rozwiązaniem dla osób o skromnym budżecie lub mieszkających w oddaleniu od obiektów sportowych. W niektórych nawet okolicznościach stanowi lepszą inwestycję niż korzystanie z możliwości karnetu. Podstawową zaletą domowej siłowni jest jej działanie w trybie 24/7. W połączeniu z bliskością (tego typu pomieszczenia klienci najczęściej urządzają w piwnicach lub garażach) te dwa czynniki działają bardzo motywująco. Perspektywa, że możemy ćwiczyć szybko i kiedy chcemy, pozwala uwierzyć w swoje zamierzenia i dodaje nam poweru.

 

W domowej siłowni nie jesteśmy skazani na współudział z innymi użytkownikami. Gdy zaczynamy trzymać się ustalonego planu treningowego i rutynowych czynności, nie zagrażają nam frustrujące sytuacje, kiedy ktoś inny pyta się, kiedy zamierzamy skończyć korzystać z danego sprzętu. Nasze regularne treningi są wolne od jakiegokolwiek przeszkadzania i gwarantujemy sobie komfort ćwiczeń.

Równie istotną zaletą posiadania domowej siłowni jest jej indywidualne dostosowanie do potrzeb. To my wiemy, czego najbardziej potrzebujemy, aby uczynić nasz trening skutecznym. Jest to korzystne także z punktu ekonomicznego. Możemy wyposażyć swoją salkę wyłącznie w takie akcesoria, które są nam niezbędne.

Jak zmienić pokój w domową siłownię?

Aby urządzić domową siłownię, przede wszystkim powinniśmy racjonalnie wygospodarować odpowiednią przestrzeń w obrębie naszego miejsca zamieszkania. Zasadnicze jest, abyśmy określili cel i rodzaj treningu. Innej wielkości przestrzeń może bowiem zostać wyznaczona dla treningu stricte siłowego, inna zaś dla ćwiczeń aerobowych. Na bazie doświadczeń klienci stwierdzają, że najwygodniej wygospodarować strefę ćwiczeń w garażu, piwnicy lub na poddaszu. Jeżeli z kolei nie mamy żadnego z nich, to wybrać pomieszczenie najrzadziej użytkowane przez domowników. W ten sposób urządzona siłownia w warunkach domowych da nam poczucie spełnienia i satysfakcji, które odczujemy już po pierwszym dniu korzystania z niej.

Sprzęt sportowy, jaki musisz mieć w swojej domowej salce do ćwiczeń 

Zachowanie dobrej kondycji nie może się obejść bez sprzętów, które są w pełni bezpieczne, oryginalne, dostosowane przez producenta do wybranej partii ciała. Do ćwiczeń takich, jak podciągania czy trening brzucha, najlepszym i najbardziej uniwersalnym narzędziem jest drabinka gimnastyczna. Sklep sportowy Spokey oferuje ponadto cały zestaw specjalistycznego sprzętu siłowego i aerobowego, który gwarantuje nam komfortowe, solidne i przede wszystkim efektywne treningi. W pakiecie akcesoriów treningowych sklepu mamy do wyboru sztangi, hantle o szeroki przedziale wagowym, przyrządy do ćwiczeń lekkoatletycznych (wałki, skakanki), orbitreki, rowery stacjonarne i bieżnie.

Źródo: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ