Wednesday, April 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Domowa pielęgnacja stóp

Domowa pielęgnacja stóp

Niech noszą nas zdrowo jak najdłużej

Pielęgnacja stóp

fot. materiał Partnera

Średni dystans, jaki pokonujemy pieszo w trakcie całego życia, to dwa okrążenia dookoła równika. Powinien być to wystraczający argument, aby dbać o stopy. Odpowiednia pielęgnacja stóp jest niezwykle ważna, niestety nadal w wielu przypadkach jest traktowana po macoszemu. Do gabinetu specjalistycznej pielęgnacji stóp zgłaszamy się, kiedy z naszymi stopami dzieje się coś niepokojącego, a dzięki odpowiedniej domowej pielęgnacji można by uniknąć wielu bolesnych dolegliwości

Nożyczki to nie wszystko

fot. materiał Partnera

Akcesoria do domowej pielęgnacji stóp i paznokci to bardzo prosty i absolutnie niezbędny zestaw. Każdy z nas, niezależnie od płci, powinien zafundować sobie taki osobisty zestaw. W skład podstawowego zestawu do pielęgnacji stóp i paznokci, powinny wchodzić: tarka drewniana, nożyczki lub cążki, patyczek lub dłutko, pilnik do paznokci oraz kosmetyki do specjalistycznej pielęgnacji stóp.
Domową pielęgnację zaczynamy od kąpieli stóp, która jest bardzo istotnym zabiegiem. Mocząc stopy w odpowiednich substancjach, leczymy je z przeróżnych dolegliwości oraz przygotowujemy do dalszych etapów pielęgnacji.

 

Osoby cierpiące na nadpotliwość stóp, powinny sięgnąć po sole do kąpieli stóp, zawierające m. in. wyciąg z sosny górskiej, która doskonale odświeży stopy, ale jednocześnie przyniesie im uczucie nawilżenia i ukojenia. Natomiast nawilżenie oraz regenerację stopom ze skłonnością do przesuszania się, przyniesie sól zawierająca wyciąg z lawendy. Sole do kąpieli stóp zawierające mentol, idealne sprawdzą się latem, przynosząc naszym stopom uczucie chłodzenia, ale również intensywnego nawilżenia. Osoby cierpiące na grzybicę, łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry, mogą stosować sole z wyciągiem z rozmarynu.

 

Kolejnym etapem właściwej pielęgnacji jest usuniecie zrogowaciałego naskórka za pomocą tarki do stóp. Tarka to inaczej dwustronny pilnik posiadający dwie ziarnistości – grubą i drobną. Pierwszy etap to usuwanie zrogowaciałego naskórka za pomocą tarki gruboziarnistej, natomiast do wygładzenia skóry posłuży nam tarka drobnoziarnista. Należy pamiętać, aby ten prosty zabieg wykonywać nie częściej niż raz na 3 tygodnie.

fot. materiał Partnera

Na koniec krem do stóp

Po kąpieli stóp, usunięciu zrogowaceń możemy zastosować odpowiedni krem do stóp, Wybierając odpowiednie dla naszych stóp preparaty do pielęgnacji, powinniśmy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Wybierajmy kremy i maści do stóp o konkretnym wskazaniu. Do celów profilaktyki grzybicy sprawdzają się olejek pielęgnacyjny oraz krem do pielęgnacji paznokci i skórek, które zawierają wyciąg z kiełków pszenicy, bisabolol, pantenol, clotrimazol. Częstym problemem stóp jest sucha skóra oraz pękające pięty w takim przypadku stosujemy kremy lub maści np.: maść na spękane stopy Schrunden marki Gehwol oraz Lipidro krem, produkty dostępne są w aptekach.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ