Monday, May 27, 2024
Home / Kultura  / DOMINIKANA – ŻAR KARAIBÓW

DOMINIKANA – ŻAR KARAIBÓW

Planujesz wakacje? Wybierz się w rajski odpoczynek na Dominikanę

Krajobraz Dominikany zapiera dech w piersiach / fot. materiały prasowe

Bajeczne plaże, gorący piasek i pogoda, o którą nigdy nie trzeba się martwić – to właśnie najlepszy opis Dominikany. To fascynujący kraj, którego nigdy nie opuszcza słońce, gdzie ludzie uśmiechają się od ucha do ucha, z serdecznością przyjmując gości podczas wakacji

Krajobraz Dominikany zapiera dech w piersiach / fot. materiały prasowe

Krajobraz Dominikany zapiera dech w piersiach / fot. materiały prasowe

Dominikana to, zaraz po Kubie, największe państwo na Morzu Karaibskim. Zajmuje dwie trzecie wyspy Haiti i należy do archipelagu Wielkich Antyli. Od północy otacza ją Ocean Atlantycki, a od południa Morze Karaibskie. Jej powierzchnia jest bardzo zróżnicowana, ponieważ środkowa część jest górzysta i porośnięta lasami tropikalnymi, a wybrzeża to przepiękne plaże, które stanowią o wielkiej wartości turystycznej kraju. Porastające wyspę palmy, mahoń i heban są domem dla wielu wyjątkowych gatunków zwierząt, które możemy tu zobaczyć na własne oczy.

Średnia temperatura powietrza na Dominikanie wynosi około 25 stopni, co przy wysokiej wilgotności wydaje się być idealne dla osób pragnących wypocząć w tropikalnym klimacie. Słynne kurorty takie jak Playa Dorada, Santo Domingo, Cabarete czy Punta Cana zapewniają doskonałą obsługę hotelową i ekscytujące wycieczki, umożliwiają też uprawianie wielu sportów. Krajobraz Dominikany zapiera dech w piersiach.

Połączenie gór, plaż, błękitnych fal i małych, uroczych osad rolniczych stanowią o jego niepowtarzalności. Na Dominikanie mieszka około dziesięciu milionów osób, powszechnie uważanych za serdeczne i gościnne.

Ten tropikalny raj, prócz cudnych widoków, pięknych plaż oraz atrakcji przygotowanych specjalnie dla turystów, kryje także wiele niespodzianek dla miłośników kulinariów. To właśnie tam możemy spróbować najświeższych owoców morza, świetnie przyprawionych mięs i wielkiej różnorodności owoców i warzyw. Kuchnia Dominikany opiera się na wpływach rdzennej ludności, kuchni afrykańskiej i hiszpańskiej, co stanowi mieszankę aromatów nie do odtworzenia gdzie indziej.

Gorące słońce, wspaniali ludzie, wszechobecna muzyka i egzotyczne krajobrazy / fot. materiały prasowe

Gorące słońce, wspaniali ludzie, wszechobecna muzyka i egzotyczne krajobrazy – o tym marzy każdy, kto chce wyjechać na idealne wakacje. Piękno tego kraju sprawi, że spędzone tu dni będą cudownym wspomnieniem na całe życie, a powrót na Dominikanę stanie się kuszącą perspektywą.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ