Tuesday, June 25, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Makieta Domu Kereta dla każdego!

Makieta Domu Kereta dla każdego!

Już w grudniu będzie można zobaczyć Dom Kereta – najwęższy dom z najszerszymi horyzontami, a także kupić jego makietę na stronie internetowej: domkereta.pl, kerethouse.com oraz w Domu Kereta podczas dni otwartych.

Już w grudniu będzie można zobaczyć Dom Kereta – najwęższy dom z najszerszymi horyzontami, a także kupić jego makietę na stronie internetowej: domkereta.pl, kerethouse.com oraz w Domu Kereta podczas dni otwartych.

Makieta Domu Kereta 1:100

Zdjęcie 1 z 8

Autor makiety: Kuba Morkowski, producent: Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, cena: 55 zł

 

20 października 2012 r. na warszawskiej Woli odbyło się uroczyste otwarcie instalacji artystycznej Dom Kereta. Projekt autorstwa Jakuba Szczęsnego powstał w szczelinie między budynkami przy Chłodnej 22 i Żelaznej 74. Jego gospodarzem jest Etgar Keret, izraelski pisarz polskiego pochodzenia, uznawany za mistrza krótkiej formy.

Wybór i zaproszenie Etgara Kereta do projektu podyktowane były nie tylko literackim sukcesem autora, ale samym charakterem jego utworów. Opowiadania i powieści Kereta to literatura, w której splatają się wątki surrealistyczne i diagnoza współczesności. Proza Kereta idealnie oddaje ducha warszawskiej Woli – wielowątkowej, fantastycznej, zmieniającej się dzielnicy – mówi Sylwia Szymaniak, kurator projektu.

Dom Kereta to w pełni funkcjonalna instalacja artystyczna. Będzie pełniła funkcję pracowni, w której można żyć i tworzyć. Wierzymy, że stanie się ważnym symbolem współczesnej Warszawy, zakorzenionej w skomplikowanej historii. Już dziś Dom przyciąga uwagę mediów z całego świata. Mamy nadzieję, że ukaże najbardziej interesującą twarz Warszawy – otwartej na niestandardowe działania – mówią Sarmen Beglarian i Sylwia Szymaniak z Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej, kuratorzy projektu.

Przestrzeń domu będzie użytkowana zarówno przez Etgara Kereta, jak i przez zaproszonych przez niego wybitnych twórców. Działka, na której stoi Dom, ma w najwęższym miejscu 92 cm, w najszerszym – 152 cm szerokości. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zbudowanie na niej przestrzeni do życia jest niewykonalne. Dom Kereta znosi to wyobrażenie, poszerzając jednocześnie pojęcie architektury niemożliwej – mówi autor projektu Jakub Szczęsny. Dom wewnątrz ma w najwęższym miejscu 72 cm, a w najszerszym 122 cm.

Więcej informacji na stronach: www.facebook.com/domkereta, www.domkereta.pl, www.kerethouse.com

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ