Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Czy zauważyłaś u siebie te objawy?

Czy zauważyłaś u siebie te objawy?

Świąd w okolicach intymnych to dolegliwość, która dotyka bardzo wiele kobiet. Nie bagatelizuj sygnałów, które wysyła twoje ciało.

Nie bagatelizuj sygnałów, które wysyła Twoje ciało. / fot. fotolia

Świąd w okolicach intymnych to dolegliwość, która dotyka bardzo wiele kobiet. Jego przyczyny są rozmaite. Oprócz infekcji, dużą rolę odgrywają także czynniki środowiskowe, jak: stres, niewłaściwa dieta, niewłaściwie dobrany proszek do prania czy zbyt ciasna i nieprzewiewna bielizna. Powodem problemów może być też zmiana partnera seksualnego, źle dobrana antykoncepcja lub przekwitanie. 

Nie bagatelizuj sygnałów, które wysyła Twoje ciało. / fot. fotolia

Nie bagatelizuj sygnałów, które wysyła Twoje ciało. / fot. fotolia

Swędzenie sromu a wizyta u specjalisty 

Nawet jeśli dyskomfortowi intymnemu nie towarzyszą żadne inne niepokojące objawy, warto wybrać się do lekarza. Swędzenie czy pieczenie dość szybko może przerodzić się w ból wywołany rozwiniętą infekcją grzybiczą lub bakteryjną. Należy działać możliwie szybko. Jeśli swędzenie okolic intymnych to kwestia alergii, której wynikiem jest również często obrzęk, zaczerwienienie lub stan zapalny, specjalista pomoże w znalezieniu optymalnego rozwiązania. Może np. dobrać preparaty nawilżające, zawierające kwas mlekowy. Jednym z nich jest HydroVag, który dzięki zawartości hialuronianu sodu, pałeczek kwasu mlekowego i glikogenu pomaga chronić i regenerować błony śluzowe miejsc intymnych. Poza tym, dba o właściwe pH środowiska pochwy i uniemożliwia rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych.

Profilaktyka i wsparcie dla wszystkich kobiet

Wyroby medyczne, takie jak HydroVag, doskonale łączą ze sobą działanie lecznicze i profilaktyczne – bez względu na to, czy swędzenie sromu zostało wywołane przez infekcję czy inny czynnik biologiczny lub środowiskowy. Preparaty dopochwowe sprawdzą się także w apteczce pań cierpiących na cukrzycę. Wysoki poziom cukru sprawia, że w obrębie ich okolic intymnych trudniej o zrównoważone pH, a łatwiej o grzyby lub bakterie. O globulkach dopochwowych powinny pomyśleć także mamy, które po okresie połogu chcą wrócić do aktywności seksualnej lub już ją wznowiły. Komu jeszcze pomogą globulki?

– Paniom, które zdecydowały się na antykoncepcję i suchość pochwy nie pozwala im czerpać pełni satysfakcji z miłosnych zbliżeń.

– Kobiety w dojrzałym wieku, które pomimo nieubłaganych zmian hormonalnych nie chcą rezygnować ze swej kobiecości i pragną być nadal aktywne we wszystkich aspektach ich życia.

Powodem problemów intymnych może być też zmiana partnera seksualnego, źle dobrana antykoncepcja lub przekwitanie. / fot. fotolia

Powodem problemów intymnych może być też zmiana partnera seksualnego, źle dobrana antykoncepcja lub przekwitanie. / fot. fotolia

Pożegnaj intymny  dyskomfort

Pamiętaj, że żadna kobieta nie z góry jest skazana na swędzenie sromu. Możesz z nim skutecznie walczyć (oraz zapobiegać), bez względu na to, w jakim jesteś wieku. Globulki dopochwowe to Twoja skuteczna broń. Nie zapominaj jednak zdrowym i higienicznym trybie życia. Zwracaj uwagę na to, co jesz oraz na to, jakich środków piorących i kosmetyków używasz na co dzień. Dyskomfort intymny to wczesny sygnał świadczący o problemie. Nie bagatelizuj go i zaopiekuj się swoim ciałem.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Irmina 23 marca, 2020

    Mnie uczulała prezerwatywa, a ja zaczęłam brać pigułki to miałam ciągłe infekcje ;( teraz przy diafragmie dopochwowej powoli zaczynam wierzyć że jest to dla mnie dobra antykoncepcja

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ