Tuesday, May 28, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Dobrzy bo polscy? Jacy są single w kraju nad Wisłą?

Dobrzy bo polscy? Jacy są single w kraju nad Wisłą?

Ankieterzy nie wstydzili się zapytać o najbardziej intymne szczegóły

polscy single

Z kim sypiają? Gdzie szukają partnerów do seksu? I najważniejsze – czy polscy single są szczęśliwi? / fot. Toa Heftiba / Unsplash

Z kim sypiają? Gdzie szukają partnerów do seksu? I najważniejsze – czy są szczęśliwi? Tego wszystkiego dowiadujemy się z badania zrealizowanego na zlecenie aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta. To pierwsze tak duże badanie poświęcone seksualności singli. Ankieterzy nie wstydzili się zapytać o najbardziej intymne szczegóły

 

Nasz krajowy singiel

Większość z nas ma w głowie obraz singla z romantycznych komedii i seriali „z wielkiego miasta”. Według wielu stereotypowy singiel sypia z kim popadnie, baluje do rana na niezliczonych imprezach i w hedonistycznym stylu korzysta z życia. A ten nasz krajowy singiel? Cóż, bardzo odbiega od wyobrażonej wersji.

Seks na dwa plus

Podczas badania single zostali poproszeni o ocenę zadowolenia ze swojego życia erotycznego w skali od jednego do pięciu, gdzie jeden oznaczało bardzo źle, a pięć znakomicie. Średnia ocen wyniosła 2,8 – To niezbyt optymistyczny wynik, zwłaszcza że badane osoby są w wieku kojarzącym się z najintensywniejszym okresem seksualnej aktywności – zaznacza Rocio Cardosa, menedżerka aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta.pl.

Skąd taka kiepska ocena? Aby mieć lepsze zdanie o swoim życiu seksualnym, single musieliby takowe posiadać, a z tym jest kiepsko. Co czwarty singiel w wieku 18-40 lat jest prawiczkiem/dziewicą, a prawie co piąty (18,2 proc.) uprawiał seks ponad rok temu. Jedynie czterech na stu singli może pochwalić się stosunkiem w dniu badania lub w dniu je poprzedzającym. Frustrację potęgują oczekiwania. Zdecydowana większość singli chciałaby się kochać codziennie lub chociaż raz w tygodniu. Co począć, gdy…

Nie ma z kim

Okazuje się, że polscy single nie są samotni z wyboru. Aż dziewięciu na dziesięciu singli marzy o stałym partnerze (87 proc.). Gdy nie znajdują romantycznej miłości na partnerów seksualnych wybierają swoich przyjaciół.

Z badania wynika, że jesteśmy bardzo koleżeńscy, gdyż aż 22 proc. kobiet i 29 proc. mężczyzn sypia ze swoimi znajomymi.

Na łóżkowego przyjaciela wybieramy osobę, którą znamy i czujemy się przy niej komfortowo – na tyle, by temat seksu nie był tabu. Dla części kobiet seks z przyjacielem wydaje się także wygodną i bezpieczną opcją. – Znam go, wiem czego się spodziewać, i tak nie mam partnera. Poznanie kogoś po to, żeby mieć z nim seks to pewien wysiłek. Poza tym kobiety są w tej kwestii bardziej wymagające niż mężczyźni. Poznanie kogoś w klubie i tej samej nocy znalezienie się w jego mieszkaniu może (choć nie musi) być dla kobiety niebezpieczne – zaznacza seksuolożka Anna Golan.

Dziewczyny lubią z ex

Polskie singielki mają kłopot z definitywnym zakończeniem nieudanych związków. Aż co trzecia ląduje w łóżku ze swoim byłym. Najwyraźniej dziewczyny swobodniej się czują w znanych ramionach niż z przypadkowym partnerem. Mogłoby się wydawać, że niebezpieczeństwo jest rzeczywiście mniejsze, często niekoniecznie. Seks przywiązuje i wyzwala dawne emocje. Daje chwilową nadzieję, zaciera powody, dla których rozstajemy się z partnerami. Bardzo często poważne i słuszne powody. Uwikłanie w taką relację, uniemożliwia wejście w kolejną, być może o wiele bardziej satysfakcjonującą.

Faceci wolą solo

Masturbacja relaksuje, pozwala poznać swoje ciało, chroni przed rakiem prostaty. Zalet jest wiele, jednak chyba tylko panowie przykładają do nich wagę – najdalej kilka dni temu masturbowało się 71 proc. z nich. W takim samym przedziale czasowym niespełna 40 proc. kobiet. A może kobiety po prostu się nie przyznają? Trudno uwierzyć, że aż co czwarta kobieta nigdy nie próbowała samodzielnie doprowadzić się do orgazmu.

Szukajcie, a znajdziecie

Polscy single wierzą w moc przyjaźni, nie tylko w alkowie. To także w najbliższych osobach pokładają nadzieje, że pomogą im znaleźć partnerów. Co czwarty wolny strzelec, poszukując seksualnego partnera, celuje w imprezy muzyczne. Podobna grupa zaufała portalom i aplikacjom randkowym. Od 2010 roku, to właśnie ten sposób jest najpopularniejszą metodą na poznanie drugiej połówki na świecie. Można przypuszczać, że niebawem tak będzie i u nas.
– Ci, którzy mają stałych partnerów, posiadają różne wyobrażenia na temat rozwiązłego życia singli, ich seksualnych ekscesów i przygodnych partnerów. Jak pokazały nasze badania, rzeczywistość okazuje się zgoła inna. Bardzo zachowawczo korzystają z posiadanej wolności – podsumowuje ekspertka z ZaadoptujFaceta.

Seksualność singli w Polsce

Wyniki ankiet badania „Seksualność singli w Polsce” przeprowadzone dla ZaadoptujFaceta zostało wykonane przez agencję badawczą Biostat w sierpniu 2018 r. na grupie 600 Polaków w wieku od 18 do 40 lat.

Badanie „Seksualność singli w Polsce” przeprowadzone dla ZaadoptujFaceta zostało wykonane przez agencję badawczą Biostat w sierpniu 2018 r. na grupie 600 Polaków w wieku od 18 do 40 lat. Badanie zostało przeprowadzone na grupie celowej – wśród singli – metodą CAWI. Maksymalny błąd pomiaru wynosi 4% (z 95% prawdopodobieństwem odsetek wskazań próby nie będzie różnił się od odsetka wskazań populacji o więcej niż 4%).

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Mat 1 maja, 2019

    Sex to samo zdrowie. Warto. Warto! A widok nagiej kobiety. w łóżku to coś wspaniałego.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ