Saturday, April 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Dobry materac na ból kręgosłupa

Dobry materac na ból kręgosłupa

To warto wiedzieć

materac

fot. Valeria Boltneva / Pexels

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że materac ma duży wpływ na zdrowie kręgosłupa i może nieść skutki na lata. Ważne, aby spać na modelu o twardości dopasowanej do własnych potrzeb i niewpływającej negatywnie na ułożenie ciała. Jak dopasować materac, by nie doświadczyć bólu pleców?

 

Rodzaj materaca – wpływ na kręgosłup

Wybór odpowiedniego materaca wpływa na kręgosłup, ponieważ zbyt twarde modele przyczyniają się do nieprawidłowego krążenia krwi i zbyt mocnego nacisku na okolice miednicy i ramion. Przez to plecy układają się nienaturalnie, a po nocy spędzonej na takim łóżku mogą boleć.

 

Kiedy materac jest zbyt miękki, miednica się zapada. Przez to, że kręgosłup nie może być w prostej pozycji, pojawiają się dolegliwości bólowe. Kiedy model ma odpowiedni poziom sprężystości, pozwala plecom prawidłowo się ułożyć. Łóżko ugina się we właściwych miejscach, a krew swobodnie wędruje po całym organizmie.

 

Z myślą o osobach borykających się z problemami z kręgosłupem, powstał materac kieszeniowy masujący, który znajduje się na stronie https://nowoczesne-materace.pl/materace-sprezynowe-kieszeniowe/materac-kieszeniowy-masujacy-26-cm-marc-premium.html.

 

• Mniejszy nacisk na ciało.
• Ortopedyczne wsparcie kręgosłupa.
• Materiał odporny na uszkodzenia i odkształcenia.

Jak znaleźć dobry materac na ból kręgosłupa?

Kluczową kwestię w doborze odpowiedniego materaca stanowi jego twardość. Musi być ona dopasowana zarówno do preferencji użytkownika, jak i jego wagi. Im cięższa osoba, tym nieco twardsze modele musi wybierać, by uniknąć niepożądanych wgłębień, które powodują nieprawidłowy układ ciała.

 

Ważne, aby przetestować materac przed podjęciem ostatecznej decyzji. Trzeba się na nim położyć, aby poczuć, czy na pewno spełnia wszelkie wymagania. Należy też dokładnie zapoznać się z charakterystyką materacy piankowych czy sprężynowych, aby dopasować model do swoich potrzeb, które zależą np. od tego, czy śpi się w pojedynkę, czy w parze.

Dlaczego warto dopasować idealny materac?

Odpowiednia twardość materaca to forma wspierania zdrowia kręgosłupa. Spanie na źle dobranym modelu może powodować nie tylko chwilowe, ale i przewlekłe dolegliwości. Te następnie przekładają się na komfort funkcjonowania na co dzień.

 

Materac odpowiednio dopasowany do potrzeb kręgosłupa przyczynia się do zmniejszania napięcia mięśniowego. Jeśli zaobserwuje się u siebie uporczywe dolegliwości ze strony układu kostnego, warto udać się do lekarza czy fizjoterapeuty, a także pomyśleć o zmianie podłoża do spania.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ