Monday, July 22, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Dobry kredyt, to trudny wybór

Dobry kredyt, to trudny wybór

Nie wiesz jak dokonać wyboru?

Potrzebujesz gotówki? / fot. materiały prasowe

Większość osób planujących dużą inwestycję decyduje się na zaciągnięcie kredytu bankowego. Własne mieszkanie, remont, kupno nowego samochodu, czy inne, nieprzewidziane sytuacje powodują, że uzyskanie wsparcia finansowego staje się niezbędne. Przed podpisaniem umowy z bankiem warto jednak uważnie przeanalizować warunki i porównać różne oferty, aby wybrać tę, która będzie najkorzystniejsza. Jeśli nie wiesz, czym powinieneś kierować się dokonując wyboru, przeczytaj poniższy tekst

Potrzebujesz gotówki? / fot. materiały prasowe

Kredyt – najważniejsze informacje

Aby wybrać kredyt, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania należy zacząć od najważniejszej, a zarazem najistotniejszej kwestii. Czym jest kredyt? Jest to tzw. Finansowanie, czyli pożyczenie klientowi pieniędzy przez bank. Odbywa się to zawsze na określonych wcześniej warunkach, które zostają zawarte w sporządzonej na piśmie oraz podpisanej przez obie strony umowie. Na jej podstawie bank zobowiązuje się do pożyczenia określonego kapitały na ustalony okres, natomiast klient do terminowego zwrotu należności. Oczywiście, należy liczyć się z tym, że każdy kredyt jest odpowiednio oprocentowany. Oznacza to, że klient zostaje zobligowany do zwrotu większej kwoty niż ta, którą pożyczył. Wysokość oprocentowanie zależy od wielu czynników, m. in. Od długości okresu spłaty. Kredytobiorca powinien mieć świadomość, że decydując się na kredyt będzie musiał ponieść również dodatkowe koszty, takie jak odsetki, prowizję, czy opłaty za ubezpieczenie. Warto mieć to na uwadze planując przyszłe domowe wydatki.

W zależności od potrzeb, klient może wnioskować o różne kwoty. Jeżeli pieniądze mają pomóc w pokryciu nieplanowanych wydatków lub zasilić budżet domowy, prawdopodobnie będzie to niższa kwota, niż ta potrzebna chociażby na zakup nowego samochodu.

Kto może otrzymać kredyt?

O pożyczeniu pieniędzy decyduje bank na podstawie analizy zdolności kredytowej klienta. Weryfikacji podlegają informacje dotyczące miejsca zatrudnienia oraz wysokości zarobków. W tym celu klient zostaje poproszony o przedłożenie zaświadczenia o zarobkach, wyciągu z konta, paska wypłaty lub PIT-u za poprzedni rok. Bank prześwietla również dotychczasową historię kredytową, aby sprawdzić, czy osoba chcąca pożyczyć pieniądze nie figuruje już na liście dłużników. Jeżeli wszystkie powyższe warunki zostaną spełnione, bank wyrazi zgodę na udzielenie kredytu. Wysokość rat oraz okres spłaty zazwyczaj zostaje dostosowany do potrzeb klienta.

Jak wybrać najlepszy kredyt?

Aby wybrać najkorzystniejszą opcję kredytu należy zastanowić się nad jego wysokością oraz celem, na jaki ma być wykorzystany. Pomoże to w wyborze placówek, które najlepiej odpowiedzą na nasze potrzeby. Ułatwi również wprowadzenie kwoty rat kredytu w domowe finanse. Następnym krokiem powinno być dokładne zapoznanie się z ofertą wybranych placówek i porównanie ich ze sobą. Szczególną uwagę należy zwrócić na proponowany okres kredytowania, oprocentowanie oraz występowanie dodatkowych opłat. Warto również umówić się na bezpłatną konsultację z pracownikiem banku, który z pewnością pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru.

Kiedy jednak powiedziano nam – nie

Co robić kiedy po wielu próbach dostaliśmy od banków decyzję odmowną?

Możemy poszukać innego źródła do zastrzyku gotówki. Pomocą wtedy może służyć pożyczka chwilówka w firmie pozabankowej. Proces ubiegania o pożyczkę tu odbywa się bez zbędnych formalności. Wniosek można złożyć online. Wystarczy zarejestrować się na stronie pożyczkodawcy i wypełnić prosty formularz. Wynik rozpatrzenia wniosku otrzymujemy w tym samym dniu. Otrzymując pozytywną decyzję możemy liczyć że pieniądze trafią na rachunek w ciągu kilku minut.

Zaletą takiego rozwiązania jest też to że firmy pozabankowe oferują swoim klientom pożyczki za darmo, czyli do oddania będzie tyle, ile pożyczamy. Ta opcja jest dostępna podczas wnioskowania o pożyczkę po raz pierwszy. Najważniejszym warunkiem takiej pożyczki będzie dotrzymania terminu spłaty i nad tym już musimy czuwać.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • wojtekFirlej 12 marca, 2019

    Witam. Miałem okazję dyskutować z profesjonalnym doradcą finansowym i on mi powiedział, że poszukując pożyczki na dobrych warunkach trzeba patrzeć nie tylko na koszty ale też na możliwości spłaty i przewidywać późniejsze konsekwencje. I tu zgadzam się w 100%. Najlepiej jest wybierać bezpieczne pożyczki z rozłożoną płatnością taką jaką oferują banki lub firmy pożyczkowe typu dziesiatka.pl. Ja osobiście do super tanich albo bezpłatnych ofert podchodzę z duża rezerwą i jestem podejrzliwy w tym temacie. A jak Wy?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ