Friday, February 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Dobra 32. Luksusowe apartamenty tuż przy Elektrowni Powiśle

Dobra 32. Luksusowe apartamenty tuż przy Elektrowni Powiśle

Architektura nie może byś wyłącznie funkcjonalna, ale też – a może przede wszystkim – piękna. To połączenie dobrze widać w powstającym apartamentowcu Dobra 32   O rewitalizacji warszawskiego Powiśla mówi się przede wszystkim w kontekście Elektrowni Powiśle.

Apartamenty Powiśle

Z widokiem na Warszawę/ fot. materiały prasowe

Architektura nie może byś wyłącznie funkcjonalna, ale też – a może przede wszystkim – piękna. To połączenie dobrze widać w powstającym apartamentowcu Dobra 32

 

O rewitalizacji warszawskiego Powiśla mówi się przede wszystkim w kontekście Elektrowni Powiśle. W historycznych budynkach powstanie między innymi hotel, luksusowe apartamenty, przestrzeń dla sklepów i lokali gastronomicznych oraz biura. Zmienia się jednak nie tylko sama elektrownia, ale też jej najbliższe otoczenie. Jedną z najbardziej interesujących inwestycji na Powiślu jest apartamentowiec Dobra 32.

Za jego budowę odpowiedzialna jest Grupa BJK, która na rynku nieruchomości działa już od ponad 20 lat. Tak jak w przypadku poprzednich realizacji, również w obiekcie przy Dobrej postawiła na najwyższą jakość architektury, materiałów i rozwiązań. Bezkompromisowość pozwoliła przywrócić pierwotne znaczenie słowa „apartamentowiec”, które ostatnio jest mocno nadużywane i określa się nim zwykłe budynki mieszkalne. Na Dobrej jest zupełnie inaczej.

 

Nowy adres w Warszawie

Apartamenty /fot. materiały prasowe

Architektura bez kompromisów

Jak mówi Bartosz Kuźma, prezes zarządu Powiśle BJK, Dobra 32 to szczególna pozycja w portfolio Grupy. Dlatego przy realizacji budynku firma nie szukała żadnych oszczędności. Za projekt apartamentowca odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Fasada z dominującymi odcieniami grafitu i antracytu jednocześnie komponuje się otoczeniem i odróżnia budynek na tle sąsiednich.

Parter apartamentowca ma być wykorzystany jako przestrzeń handlowa. Mimo cofnięcia, będzie mocnym akcentem dzięki stałemu rozświetleniu. Prawdziwym wyróżnikiem Dobrej 32 ma być jednak zadaszenie, które podkreśli „kryształowy” charakter budynku i jego prestiż, a zarazem nawiąże do sąsiednich peronów dworca Powiśle. Jego najważniejszym zadaniem będzie zwieńczenie bryły budynku i nadanie jej unikatowego charakteru.

 

Wnętrze windy

Nowoczesne wnętrza /fot. materiały prasowe

Apartamentowiec Powiśle BJK to architektura nowoczesna nie tylko pod względem formy, ale też użytych w budynku rozwiązań. Przykłady? Jest ich mnóstwo. Najnowocześniejsza na polskim rynku winda, do której kabina została wykonana na specjalne zamówienie. Panoramiczne okna wielkich rozmiarów otwierane i zamykane za pomocą elektrycznych siłowników sprytnie ukrytych wewnątrz profili. Podłogowe klimakonwektory, które zapewniają odpowiednią temperaturę w każdym miejscu apartamentu, nie wpływając przy tym na estetykę pomieszczeń. Więcej o udogodnieniach czekających na właścicieli apartamentów można przeczytać na http://dobra32.pl/.

Luksusowe apartamenty przy Dobrej będą też maksymalnie kameralne. Ciszę gwarantują okna o najwyższym wskaźniku izolacji akustycznej oraz fakt, że każda kondygnacja poddana została audytowi. Na budynek składa się tylko 18 apartamentów, co sprzyja nawiązywaniu bliskich, sąsiedzkich relacji, podobnie jak wpisany w umowę deweloperską zakaz najmu krótkoterminowego.

Blisko 300 metrów z widokiem na Warszawę

Ekskluzywnego charakteru inwestycji dopełnia metraż lokali. Większość z nich to apartamenty o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych, a największy oferuje aż 291 metrów przestrzeni na trzech kondygnacjach z 60-metrowym tarasem, z którego rozciąga się panorama miasta. Całość została zaprojektowana tak, by każde piętro mogło pełnić inną funkcję.

 

Powiśle

Nowe miejsce na Powiślu /fot. materiały prasowe

A jeśli dodamy do tego doskonałą lokalizację (bliskość nadwiślańskich terenów rekreacyjnych oraz sklepów najlepszych marek i restauracji z powstającej Elektrowni Powiśle), apartament przy Dobrej 32 okazuje się najlepszym wyborem dla wymagającego, ceniącego sobie dobrą architekturę, klienta.

 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ