Wednesday, July 24, 2024
Home / POLECAMY  / Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Wybierz swoje idealne okulary na lato

Kobieta w chuście

Okulary przeciwsłoneczne jakie wybrać?/ Pexels

Upalne dni wakacji motywują do zakupu najlepszych okularów przeciwsłonecznych. Oczywiście takich, które oprócz kompleksowej ochrony oczu, dodadzą ci uroku i pewności siebie. Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? To nie takie proste. Istotny jest kształt, kolor, a nawet grubość oprawek. Jak prawidłowo dobrać unikatowe okulary przeciwsłoneczne? Jakie najlepsze? Przede wszystkim te, które są idealnie dopasowane do twojego kształtu twarzy. Zainspiruj się, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać na lato 2024

 

Okrągła twarz – jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać

 

Kobiety z okrągłą twarzą mają zwykle bardzo delikatne rysy, które wymagają podkreślania. Przy doborze okularów przeciwsłonecznych do okrągłej twarzy, głównym celem jest uzyskanie optycznego wysmuklenia oraz dodania wyrazistych kształtów. Zaokrąglony podbródek, szerokie kości policzkowe i dziewczęcy urok to jedne z najważniejszych walorów, jakie posiada okrągła twarz. Jakie okulary przeciwsłoneczne nie sprawdzą się do tego typu twarzy? Przede wszystkim te, o kształcie geometrycznych kół. Niekorzystnie będą wyglądać także okulary prostokątne, które mogą optycznie “skrócić” albo “poszerzyć” twarz. Wybór okularów przy twarzy okrągłej to nie lada wyzwanie, jednak przy odnalezieniu idealnych, efekty będą zjawiskowe.

 

1. Okulary kocie oczy

 

Okulary cat-eye charakteryzują się łagodniej lub mocniej zaostrzonymi zakończeniami, przypominając kształt kociego oka. Elegancja, wyrafinowanie i subtelność to cechy, które opisują te okulary przeciwsłoneczne. Okrągła twarz jest dzięki nim optycznie wyszczuplona i bardziej wyrazista. To doskonały fason, który oprócz podkreślenia linii twarzy jest stylowym elementem modowym.

 

2. Okulary o ostrych geometrycznych kształtach

 

Mają mocno zarysowane krawędzie, nowoczesne geometryczne kształty i są określane jako najlepsze okulary przeciwsłoneczne damskie. Okrągła twarz wygląda w nich na lekko wydłużoną. Takie okulary dodają pewności siebie, a także pasują do każdej letniej stylizacji, dodając ciekawego akcentu.

 

 

Kobieta z czarnymi włosami, w tle chmury

Okrągła twarz okulary przeciwsłoneczne/ Pexels

 

 

Kwadratowa twarz – jakie okulary wybrać

 

Typ twarzy o kształcie kwadratowym charakteryzuje się smukłością i mocno zarysowanymi rysami. Do takiej urody najkorzystniej wyglądają delikatnie zaokrąglone przy krawędziach okulary przeciwsłoneczne. Kwadratowa twarz jest pociągła, dlatego nie należy bać się większego rozmiaru okularów. Niektóre kobiety posiadające ten typ twarzy, pragną złagodzić ostre rysy, przełamując je cieńszymi oprawkami, które posiadają między innymi tak zwane okulary “pilotki”. To jednak nie oznacza, że masywniejsze obwódki się nie sprawdzą. To wszystko zależy od twoich preferencji i tego, które ze swoich atutów chcesz podkreślić.

 

1. Okulary owalne lub okrągłe

 

Zarysowana szczęka, wyraziste kości policzkowe i szersze czoło to wyróżniki, które opisują kwadratową twarz. Jakie okulary przeciwsłoneczne są godne uwagi przy takich cechach? Delikatnie owalne lub nawet całkiem okrągłe. Kwadratowa twarz i te okulary przeciwsłoneczne to idealne połączenie, które przełamuje ostre rysy, dodając wizualnie subtelności oraz delikatności.

 

2. Okulary pilotki

 

Legendarne okulary pilotki są doskonałym dopasowaniem do kwadratowej twarzy. Mają kultowy kształt, uwielbiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. To delikatne okulary, które dzięki swojej lekkości, świetnie komponują się z mocno zarysowanymi rysami twarzy kwadratowej. Nadają się nie tylko na wakacyjną podróż, ale i do miejsc, gdzie warto postawić na elegancki akcent.

 

 

Młoda kobieta w okularach

Okulary przeciwsłoneczne damskie kwadratowa twarz/ Pexels

 

 

Przeczytaj koniecznie:

20 kardynalnych błędów w pielęgnacji twarzy, które popełniają nawet perfekcjonistki

 

 

Trójkątna twarz – jakie okulary wybrać

 

Szerokie czoło, mocno zarysowane kości policzkowe i wąski podbródek to cechy jakie posiada trójkątna twarz. Jakie okulary przeciwsłoneczne będą najlepsze dla takiej urody? Przy wyborze, najlepiej skupić się na utrzymaniu równowagi proporcji. Okulary przeciwsłoneczne powinny mieć okrągłe lub owalne kształty lub niskie obwódki, które doskonale podkreślą walory trójkątnej twarzy. Jeśli posiadasz ten unikalny typ urody eksperymentuj z takimi modelami okularów, które najlepiej podkreślą twoje proporcje i dzięki którym lepiej wyrazisz siebie.

 

1. Okulary bez ramek

 

Nie dla każdego sprawdzą się bez ramkowe okulary przeciwsłoneczne. Trójkątna twarz jest jednak jednym z wyjątków i świetnie się w nich prezentuje. Dzięki braku obramowań, największą uwagę przykuwają oczy, a cały wygląd zyskuje lekkość i stylowość.

 

2. Okulary o zaokrąglonym kształcie

 

Przy doborze najlepszych okularów, kieruj się zachowaniem proporcji, które charakteryzują trójkątną twarz. Okulary przeciwsłoneczne o zaokrąglonym kształcie są doskonałym wyborem. Zmiękczają wyraziste rysy i dbają o równowagę proporcji pomiędzy szerszym czołem, a wąskim podbródkiem.

 

 

Kobieta w grzywce i okularach

Okulary przeciwsłoneczne damskie trójkątna twarz/ Pexels

 

 

Owalna twarz – jakie okulary wybrać

 

Okulary przeciwsłoneczne i owalna twarz to połączenie, które ma szansę wyglądać świetnie przy każdym rodzaju okularów. Mając ten rodzaj twarzy, wybór okularów to czysta przyjemność. To wszystko dzięki bardzo dobrym proporcjom i lekko zaokrąglonym rysom, które posiada owalna twarz. Jakie okulary przeciwsłoneczne sprawdzą się najlepiej? W tym przypadku można zaszaleć i śmiało eksperymentować. Najważniejsze, by wybrać ten model w którym będziesz czuła się najlepiej i w zgodzie ze swoim stylem.

 

 

Młoda kobieta w czarnych okularach

Owalna twarz okulary przeciwsłoneczne/ Pexels

 

 

1. Okulary oversize

 

To dość kontrowersyjny typ okularów, charakteryzujący się dużym rozmiarem i pokaźnym kształtem. Nie dla każdego typu urody taki model sprawdzi się korzystnie, jednak w tym przypadku idealnie podkreśli dobre proporcje i walory, które posiada owalna twarz. Okulary przeciwsłoneczne w stylu oversize mogą mieć ciekawy kształt i wzór oprawek, nadający spektakularnego efektu.

 

2. Okulary kwadratowe i prostokątne

 

Okulary przeciwsłoneczne damskie kwadratowe lub prostokątne idealnie pasują na owalna twarz. Ostro zarysowane linie kształtów geometrycznych dodadzą twarzy charyzmy i przełamią delikatność. Pamiętaj jednak, że masywne i szerokie oprawki mogą zepsuć oczekiwany efekt, naruszając prawidłową symetrię. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać okulary z łagodnymi krawędziami, dzięki którym będziesz zawsze prezentować się elegancko i z klasą.

 

 

Karolina Najduch

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ