Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Długo wyczekiwany Moscow City Ballet już w grudniu ponownie wystąpi w Polsce!

Długo wyczekiwany Moscow City Ballet już w grudniu ponownie wystąpi w Polsce!

Ich spektakle cechuje czyste piękno, olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia

Moscow City Ballet

Moscow City Ballet / fot. materiały prasowe Moscow City Ballet

Moscow City Ballet to najbardziej prestiżowy podróżujący teatr baletowy świata. Założony został przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova, który zdobył sławę tańcząc przez ponad 20 lat jako solista Teatru Bolszoj. Dzięki wielkiemu doświadczeniu mistrza Moscow City Ballet od kilku dziesięcioleci prezentuje największe produkcje rosyjskiego i radzieckiego dziedzictwa baletowego celem przybliżenia tej sztuki jak najszerszej publiczności. Ich spektakle cechuje czyste piękno, olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Pod koniec 2021r. zobaczymy w miastach w całej Polsce 2 pełne magii, gracji i pasji przedstawienia… najbardziej znane klasyki takie jak: „Jezioro Łabędzie” oraz „Dziadek do orzechów”

 

Moscow City Ballet w Polsce

Moscow City Ballet duet

Moscow City Ballet / fot. materiały prasowe Moscow City Ballet

Dziesiątki lat tradycji, setki spektakli i podróże po całym świecie! 

Zdaniem krytyków, czarowi Moscow City Ballet nie można się oprzeć ani o nim zapomnieć. Ta ceniona grupa baletowa podróżuje po świecie od 1988r., odniosła m.in. wielki sukces w Wielkiej Brytanii gdzie zaprezentowała do tej pory ponad 1000 spektakli. Teatr baletowy Moscow City Ballet występował również wielokrotnie w: Belgii, Brazylii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Egipcie, Estonii, Niemczech, Hongkongu, na Węgrzech, w Irlandii, Izraelu, we Włoszech, w Japonii, Łotwie, Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Chinach, Filipinach, Polsce, Portugalii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Serbii, Singapurze, Słowacji, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Repertuar Moscow City Ballet

Jakość wszystkich spektakli baletowych jest strzeżona pod czujnym okiem Dyrektor Artystycznej, primabaleriny Ludmiły Neroubachtchenko.

Moscow City Ballet

Moscow City Ballet / fot. materiały prasowe Moscow City Ballet

„Jezioro Łabędzie”
 – najbardziej lubiany i hipnotyzujący balet klasyczny skomponowany przez Piotra Czajkowskiego w 1875 roku. To ponadczasowa historia miłosna, która łączy magię, tragedię i romans w czterech aktach. Opowiadania o dziewczynie Odetcie, zaklętej w łabędzia. Jedynie wielka miłość młodzieńca Zygfryda może przywrócić jej dawną postać. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój wzruszając widzów na całym świecie.

„Dziadek do orzechów”
 – nazwany przez „The New York Times” olśniewającym i zapierającym dech w piersiach, to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak, Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Obok dopracowanej do perfekcji choreografii niewątpliwym walorem jest muzyka która składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Olśniewające stroje dodają magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Spektakl to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki baletowej, ceniących sobie wysoki poziom wykonania.
Zapraszamy serdecznie na nasze spektakle baletowe!

 

Przeczytaj też: Balet dla dorosłych. Masz odwagę, by spełnić swoje marzenie z dzieciństwa?

Miasta na trasie Moscow City Ballet

⇾ 07-12-2021 – ŁÓDŹ – Teatr Wielki, Jezioro Łabędzie (16:00, 20:00)

⇾ 08-12-2021 – POZNAŃ – Sala Ziemi, Jezioro Łabędzie (20:00)

⇾ 10-12-2021 – LUBLIN – Centrum Spotkania Kultur, Jezioro Łabędzie (19:00)

⇾ 11-12-2021 – WARSZAWA – COS Torwar, Jezioro Łabędzie (19:00)

⇾ 12-12-2021 – WARSZAWA – COS Torwar, Dziadek do Orzechów (17:00)

⇾ 13-12-2021 – GDYNIA – Teatr Muzyczny, Jezioro Łabędzie (16:30, 20:00)

⇾ 
14-12-2021 – BIAŁYSTOK – OIFP, Jezioro Łabędzie (20:00)

⇾ 15-12-2021 – POZNAŃ – Sala Ziemi, Dziadek do Orzechów (19:00)

⇾ 16-12-2021 – KATOWICE – Miasto Ogrodów, Dziadek do Orzechów (19:00)

⇾ 17-12-2021 – KATOWICE – Miasto Ogrodów, Jezioro Łabędzie (19:00)

⇾ 
18-12-2021 – KRAKÓW – ICE Kraków, Jezioro Łabędzie (16:30, 19:00)

⇾ 19-12-2021 – KRAKÓW – ICE Kraków, Dziadek do Orzechów (18:00)

⇾ 21-12-2021 – WROCŁAW – NFM, Dziadek do Orzechów (19:00)

⇾ 22-12-2021 – WROCŁAW – NFM, Jezioro Łabędzie (16:30, 20:00)

Bilety na: www.makroconcert.pl / www.ebilet.pl / www.eventim.pl
Więcej na www.makroconcert.pl 
Obserwuj nas na FB: https://www.facebook.com/makroconcert

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ