Tuesday, January 25, 2022
Home / Kultura  / Bardzo długi weekend 2012

Bardzo długi weekend 2012

W 2012 roku będzie można sprawić sobie aż 6 długich weekendów! Biorąc zaledwie 9 dni urlopu możemy odpoczywać aż przez 32 dni!

Mielno Holding_Dune_promenada

Mielno Holding_Dune_promenada

W 2012 roku będzie można sprawić sobie aż 6 długich weekendów! Biorąc zaledwie 9 dni urlopu możemy odpoczywać aż przez 32 dni!

Mielno Holding_Dune_promenada

Długi weekend majowy 2012 może być rzeczywiście długi - biorąc 3 dni wolnego zyskujemy 9 dni. Warto w tym czasie wyjechać poza miasto - może nad polskie morze albo w góry?

Długi weekend 2012 może być rzeczywiście bardzo długi. Patrząc na dwa ostatnie lata, liczba osób wyjeżdżających tylko na kilka dni wzrosła aż dwukrotnie. Najchętniej na odpoczynek wybieramy miejscowości nadmorskie, i to nie tylko latem. A czy tu już zaplanowałeś swój długi weekend?

Długie weekendy w 2012 roku:

 

Trzech Króli: 3 dni wolnego

Wielkanoc: 3 dni wolnego

Majówka: 3 dni urlopu = 9 dni wolnych

Boże Ciało: 1 dzień urlopu = 4 dni wolne

Wszystkich Świętych: 1 dzień urlopu = 4 dni wolne

Boże Narodzenie i Sylwester: 4 dni urlopu = 9 dni wolnych

Pierwszy dłuższy weekend czeka na nas już na początku stycznia – święto Trzech Króli wypada w piątek 6.01.2012 r.

Następnie Wielkanoc 2012 i w dwa tygodnie później  – najdłuższy czas odpoczynku, czyli długi weekend majowy. Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, aby zyskać w sumie mieć 9 wolnych dni.

Kolejny bardzo długi weekend idealny na wypoczynek poza miejscem zamieszkania to Święta Bożego Narodzenia i przyszłoroczny Sylwester – biorąc 4 dni urlopu, możemy sprawić sobie 9 dniowy wypoczynek.

Takie przedłużone weekendy to powoli nowa tradycja w naszym kraju. Z badań TNS Pentor wynika, że wzrasta liczba osób planujących kilkudniowe wyjazdy, zamiast długoterminowych wakacji.

Ale to nic nowego. Europejczycy odpoczywają tak od lat. – Odkąd pamiętam wypoczywa tak cała Skandynawia. Wiele osób z mojego kraju wyjeżdża do swoich domów letniskowych na wybrzeże w każdy weekend – mówi Stein Christian Knutsen, prezes norweskiej grupy Mielno Holding – Firmus Group, która od kilku lat inwestuje nad Bałtykiem.

– Popularność wypoczynku nad morzem stale w Polsce rośnie, stąd zdecydowaliśmy się zainwestować właśnie w rynek apartamentów na wybrzeżu – dodaje prezes Knutsen. Także dane turystyczne pokazują jak dużym zainteresowaniem wśród turystów, nie tylko z Polski, cieszy się morze Bałtyckie. Aż 74 proc. Polaków na wypoczynek chętniej wybiera rodzime kurorty nadbałtyckie, niż zagraniczne plaże. Również Niemcy, Szwedzi i Norwegowie, dla których Morze Bałtyckie jest cieplejsze, przyjeżdżają tu się relaksować.

Z badań Instytutu Turystyki wynika, że do miejscowości wypoczynkowych na terenie województwa zachodniopomorskiego na 2-4 dniowe wyjazdy przyjeżdża w ciągu roku 1,5 mln osób. – Coraz większa liczba Polaków chce mieć tu własny apartament na stałe. Wśród nabywców apartamentów w naszych inwestycjach Rezydencji Park i Dune widzimy, że kupują oni apartamenty nie tylko dla swojej wygody, ale także jako świetną inwestycję pod wynajem –mówi prezes Knutsen.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach