Saturday, June 22, 2024
Home / Kultura  / Bardzo długi weekend 2012

Bardzo długi weekend 2012

W 2012 roku będzie można sprawić sobie aż 6 długich weekendów! Biorąc zaledwie 9 dni urlopu możemy odpoczywać aż przez 32 dni!

Mielno Holding_Dune_promenada

Mielno Holding_Dune_promenada

W 2012 roku będzie można sprawić sobie aż 6 długich weekendów! Biorąc zaledwie 9 dni urlopu możemy odpoczywać aż przez 32 dni!

Mielno Holding_Dune_promenada

Długi weekend majowy 2012 może być rzeczywiście długi - biorąc 3 dni wolnego zyskujemy 9 dni. Warto w tym czasie wyjechać poza miasto - może nad polskie morze albo w góry?

Długi weekend 2012 może być rzeczywiście bardzo długi. Patrząc na dwa ostatnie lata, liczba osób wyjeżdżających tylko na kilka dni wzrosła aż dwukrotnie. Najchętniej na odpoczynek wybieramy miejscowości nadmorskie, i to nie tylko latem. A czy tu już zaplanowałeś swój długi weekend?

Długie weekendy w 2012 roku:

 

Trzech Króli: 3 dni wolnego

Wielkanoc: 3 dni wolnego

Majówka: 3 dni urlopu = 9 dni wolnych

Boże Ciało: 1 dzień urlopu = 4 dni wolne

Wszystkich Świętych: 1 dzień urlopu = 4 dni wolne

Boże Narodzenie i Sylwester: 4 dni urlopu = 9 dni wolnych

Pierwszy dłuższy weekend czeka na nas już na początku stycznia – święto Trzech Króli wypada w piątek 6.01.2012 r.

Następnie Wielkanoc 2012 i w dwa tygodnie później  – najdłuższy czas odpoczynku, czyli długi weekend majowy. Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, aby zyskać w sumie mieć 9 wolnych dni.

Kolejny bardzo długi weekend idealny na wypoczynek poza miejscem zamieszkania to Święta Bożego Narodzenia i przyszłoroczny Sylwester – biorąc 4 dni urlopu, możemy sprawić sobie 9 dniowy wypoczynek.

Takie przedłużone weekendy to powoli nowa tradycja w naszym kraju. Z badań TNS Pentor wynika, że wzrasta liczba osób planujących kilkudniowe wyjazdy, zamiast długoterminowych wakacji.

Ale to nic nowego. Europejczycy odpoczywają tak od lat. – Odkąd pamiętam wypoczywa tak cała Skandynawia. Wiele osób z mojego kraju wyjeżdża do swoich domów letniskowych na wybrzeże w każdy weekend – mówi Stein Christian Knutsen, prezes norweskiej grupy Mielno Holding – Firmus Group, która od kilku lat inwestuje nad Bałtykiem.

– Popularność wypoczynku nad morzem stale w Polsce rośnie, stąd zdecydowaliśmy się zainwestować właśnie w rynek apartamentów na wybrzeżu – dodaje prezes Knutsen. Także dane turystyczne pokazują jak dużym zainteresowaniem wśród turystów, nie tylko z Polski, cieszy się morze Bałtyckie. Aż 74 proc. Polaków na wypoczynek chętniej wybiera rodzime kurorty nadbałtyckie, niż zagraniczne plaże. Również Niemcy, Szwedzi i Norwegowie, dla których Morze Bałtyckie jest cieplejsze, przyjeżdżają tu się relaksować.

Z badań Instytutu Turystyki wynika, że do miejscowości wypoczynkowych na terenie województwa zachodniopomorskiego na 2-4 dniowe wyjazdy przyjeżdża w ciągu roku 1,5 mln osób. – Coraz większa liczba Polaków chce mieć tu własny apartament na stałe. Wśród nabywców apartamentów w naszych inwestycjach Rezydencji Park i Dune widzimy, że kupują oni apartamenty nie tylko dla swojej wygody, ale także jako świetną inwestycję pod wynajem –mówi prezes Knutsen.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ