Tuesday, July 16, 2024
Home / Moda  / Dlaczego warto zwracać uwagę na skład bielizny damskiej?

Dlaczego warto zwracać uwagę na skład bielizny damskiej?

My stawiamy na bawełnę

Bielizna koszula nocna

Choć możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, od składu bielizny zależy nasze samopoczucie / fot. materiały Partnera

Bielizna jest jedną z najważniejszych części garderoby. Odpowiada ona bowiem za ochronę intymnych części ciała. Nie chodzi tu jedynie o komfort psychiczny, ale przede wszystkim o względy higieniczne. Dodatkowa warstwa odzieży chroni najwrażliwsze rejony przed wpływem szkodliwych czynników, które mogłyby doprowadzić do podrażnień i dyskomfortu. W poniższym artykule powiemy, dlaczego warto zwracać uwagę na skład bielizny damskiej

 

Korzystaj z naturalnych materiałów

Świat tekstyliów jest bardzo różnorodny. Objawia się to w szerokiej palecie tkanin wykorzystywanych do produkcji ubrań. W sklepach znajdziemy zarówno wyroby, które w 100% składają się z naturalnych włókien, jak i odzież wykonaną ze sztucznych tkanin. To jaki wyrób powinniśmy wybrać, w całości zależy od naszych upodobań, ograniczeń zdrowotnych i funkcji ubrania, które mamy zamiar nabyć. Nie inaczej jest z bielizną damską. Jako że odgrywa ona szczególną rolę, powinna być wykonana z delikatnych materiałów, które nie będą drażnić ciała. Przykładem są koszule nocne damskie bawełniane.

 

Po pierwsze, bielizna nigdy nie powinna być wykonana z materiału nieprzepuszczającego powietrza. Brak cyrkulacji sprzyja poceniu się, co może prowadzić do uczucia dyskomfortu. Utrudnia ponadto zachowanie odpowiedniej higieny. Nawet jeśli kobieta dba we właściwy sposób o czystość, noszenie nieodpowiedniej odzieży może doprowadzić do powstawania stanów zapalnych, podrażnień skóry czy przypadłości grzybiczych. Dlatego ważne, by okolice intymne nie były odcięte od dopływu świeżego powietrza. Pozwoli to na zachowanie komfortu w obrębie stref wrażliwych.

 

Należy mieć na uwadze również fakt, że przy noszeniu ubrań wykonanych z materiałów sztucznych, istnieje podwyższone prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej. U osób szczególnie podatnych na uczulenia może ona wywołać nie tylko przykre dolegliwości w rejonie miejsc intymnych, ale również negatywnie wpływać na samopoczucie i ogólne funkcjonowanie całego organizmu. Warto zatem dokładnie przemyśleć zakup takiej odzieży i upewnić się, czy nam nie zaszkodzi, niż potem niepotrzebnie się męczyć.

 

Wybierając bieliznę, zwróć uwagę na teksturę tkaniny

Wybierając odpowiednią bieliznę, trzeba mieć również na uwadze to, by nie była ona wykonana ze zbyt szorstkiego materiału. Okolice krocza są bowiem bardzo wrażliwe na wszelkiego otarcia. Uszkodzenia naskórka, które powstają w tym miejscu, goją się o wiele dłużej i są wyjątkowo uciążliwe. W skrajnych przypadkach, noszenie majtek ze zbyt szorstkiego materiału może powodować ból okolic intymnych. Chodzenie na co dzień w takiej odzieży jest istną torturą. Dlatego najlepiej dobierać tkaniny delikatne, przy okazji piorąc bieliznę w płynach zmiękczających, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Szwy, ozdóbki i koronki…

Często aspektem, który wpływa najbardziej drażniąco na skórę nie jest wcale tkaniny, tylko… szwy i ozdoby. Oba wymienione elementy mogą obcierać naskórek. Dlatego zawsze trzeba sprawdzić, czy materiał w miejscach ich występowania nie jest ostry lub szorstki. Co z tego, że majtki ładnie wyglądają, skoro ich noszenie jest istną udręką. Wszystkie negatywne skutki korzystania z niewłaściwej bielizny zostały zresztą opisane w powyższych akapitach. Nie trzeba zatem chyba znowu tłumaczyć, dlaczego namawiamy do szczególnej uwagi!

Zawsze pamiętaj o wyborze odpowiedniej bielizny

Powyższe argumenty pokazują, dlaczego warto zwracać uwagę na skład bielizny damskiej. Pełni ona bowiem funkcje nie tylko estetyczny, ale zapewnia nam komfort i higienę. Noszenie nieodpowiedniej odzieży może skończyć się przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlatego nie można kupować bielizny, „jak leci”. Względy komfortu są szczególnie istotne w przypadku piżam. Koszule nocne damskie bawełniane zapewniają komfort termiczny, dostęp powietrza i delikatność, nawet dla wrażliwej skóry. Dzięki temu, spanie w nich jest przyjemne, a noc nie jest zakłócona przez przykre obcieranie czy swędzenie wywołane kontaktem z nieodpowiednią tkaniną. Wygoda i praktyczność są gwarantowane!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ