Wednesday, May 22, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Akcesoria dla sportowców  / Dlaczego warto założyć smartwatch na trening?

Dlaczego warto założyć smartwatch na trening?

Jeśli trenować, to w dobrym towarzystwie

smartwatch damski

fot. Pexels

Dzięki rosnącej liczbie funkcji i coraz lepszemu oprogramowaniu smartwatch sportowy może być przydatnym urządzeniem do poprawy jakości twojego treningu. Jeżeli zastanawiasz się, czy to urządzenie jest dla ciebie, przeczytaj nasz artykuł. Omówimy kilka przydatnych funkcji tych gadżetów

 

Smartwatch sportowy ‒ poznaj swoje tętno spoczynkowe

Aby efektywnie ćwiczyć i poprawiać swoje zdrowie, musisz monitorować tętno. Twoje tętno działa jako wskazówka dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ pokazuje, jak ciężko Twój organizm musi pracować, aby dostarczyć tlen, składniki odżywcze i inne ważne składniki. Rozpocznij od monitorowania tętna spoczynkowego. Tętno spoczynkowe to liczba uderzeń serca na minutę podczas odpoczynku. Dla zdrowej osoby dorosłej waha się od 50 do 70 uderzeń na minutę. Im dłużej trenujesz, tętno spoczynkowe będzie zmniejszało swoją wartość. Oprócz pokazania, jak zdrowy jesteś, posiadanie zegarka sportowego monitorującego tętno spoczynkowe może również wskazywać, czy coś jest nie tak. Dzięki tym informacjom możesz podzielić się nimi z lekarzem, aby przeprowadzić dalsze badania, potencjalnie poznając problem zagrażający Twojemu życiu.

Zegarek sportowy – monitoruj tętno w czasie treningu

Oprócz znajomości tętna spoczynkowego dzięki smartwatchom w dowolnym momencie, możesz śledzić jego zmiany podczas aktywności fizycznej, takiej jak treningi. Większość smartwatchy pokazuje te informacje w formie wykresu, aby ułatwić Ci monitorowanie. Warto wiedzieć, jak szybko Twoje tętno przyspiesza podczas ćwiczeń. Smartwatch sportowy nie tylko pozwala zobaczyć zmiany tętna. Wiele z nich ostrzeże Cię, gdy twoje tętno jest zbyt wysokie. Podczas ćwiczeń zaleca się nie przekraczać przedziału między 55 a 85 proc. tętna maksymalnego. Utrzymanie tego poziomu intensywności poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego, nie obciążając jednocześnie organizmu. Szukając zegarka sportowego między innymi z taką funkcją, warto odwiedzić sklep: https://smartwatche.pl/. Znajdziesz tam nie tylko duży wybór zegarków w atrakcyjnych cenach, ale również fachową pomoc.

Smartwatch sportowy – uprzyjemnij swój trening

Niektóre zegarki damskie sportowe, jak również męskie, umożliwiają synchronizację muzyki, podcastów i audiobooków z urządzeniem, dzięki czemu nie potrzebujesz smartfona do słuchania. Może to być pomocne podczas biegania i na siłowni, ponieważ masz o jedną rzecz mniej do noszenia przy sobie. Nawet jeśli zegarek sportowy nie pozwala odtwarzać multimediów bez smartfona, nadal będziesz mógł korzystać z możliwości przełączania utworów, wstrzymywania lub zmiany poziomów głośności bez wyciągania telefonu z kieszeni.

Zegarek sportowy ‒ analizuj swoje ścieżki aktywności

Wiele smartwatchów jest teraz wyposażonych w czujnik GPS do śledzenia użytkowników. Twoje dane o lokalizacji są używane do tworzenia mapy biegów, jazdy rowerem i innych aktywności na świeżym powietrzu, którą możesz później wyświetlić. Dzięki tym danym możesz tworzyć nowe, ciekawe trasy. Ta funkcja zapewnia również większe bezpieczeństwo podczas biegania późną nocą lub wczesnym rankiem, ponieważ Twoja lokalizacja jest stale monitorowana.

Smartwatch sportowy ‒ wyznaczaj cele i osiągaj je

Możesz także ustawić szeroką gamę celów sportowych, które można śledzić za pomocą smartwatcha sportowego. Możesz zintegrować inne inteligentne urządzenia z usługą fitness swojego zegarka i monitorować wszystkie statystyki związane ze zdrowiem bezpośrednio na zegarku, takie jak: waga, czas spoczynku i spożycie kalorii. Wszystkie najlepsze modele zegarków sportowych dostępne na stronie smartwatche.pl/sklep/smartwatche/smartwatche-sportowe/

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ