Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Dlaczego warto wybierać kolorowe bluzy medyczne? 5 powodów!

Dlaczego warto wybierać kolorowe bluzy medyczne? 5 powodów!

Lekarski biały fartuch zwykle wzbudza niemiły dreszcz. A kolorowy?

bluzy-medyczne-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Pracownika służby zdrowia można poznać z daleka po charakterystycznym dla branży stroju. Nie znaczy to jednak, że uniform zawsze ma być biały. Mało tego, kolorowe bluzy medyczne mają tyle zalet, że najlepiej od razu wziąć je pod uwagę. To, w czym pokazujemy się w pracy, wpływa na to, jak jesteśmy odbierani. Jeśli nasz strój służbowy jest wygodny, a przy tym nam się podoba, sami możemy zyskać nieco pewności siebie i pracuje nam się lepiej. Pracując w służbie zdrowia musimy zaopatrzyć się w specjalną odzież medyczną. Dlaczego przyda się ta w kolorze?

Możemy się wyróżnić

Większość medyków chodzi w białych strojach, czasem mają delikatny pastelowy odcień. Wcale nie musimy wyglądać tak samo! Równie dobrze możemy się wyróżnić kolorowym, a nawet wzorzystym ubraniem. Możemy je dobrać pod kątem swoich własnych upodobań i podkreślić swój indywidualny styl. Dzięki twarzowemu strojowi z pewnością poczujemy się atrakcyjnie.

Kolorowe bluzy medyczne są praktyczniejsze

Ileż to razy podczas pracy zdarzy nam się zabrudzić czymś bluzę lub spodnie? A zagniecenia? Są równie uciążliwe. Tego typu trudności są nieuniknione po wielogodzinnej pracy. Co nie zmienia faktu, że nie tylko tracimy nieco na naszym profesjonalnym i nieskazitelnym wizerunku, ale i same źle się czujemy. Natomiast decydując się na strój we wzory mamy gwarancję, że delikatne zabrudzenia i małe zagniecenia będą właściwie niewidoczne, a to z kolei wpłynie na nasze samopoczucie.

Zwiększymy komfort pacjentów

W naszym społeczeństwie wciąż krążą stereotypy związane z pracownikami służby zdrowia. Wiele jest też osób, które odczuwają lęk przed lekarzem lub pielęgniarką w białym uniformie. Ludzie ci są przerażeni wizytą w przychodni lub w szpitalu, są mniej skłonni do współpracy, a czasem nie są zupełnie szczerzy w związku ze swoim stanem zdrowia. Jeżeli zdecydujemy się na kolorowe ubranie, możemy przełamać te stereotypy. Pacjent będzie spokojniejszy, a nam będzie łatwiej.

Jesteśmy wizytówką miejsca pracy

Niezależnie od tego, gdzie pracujemy, nasz wygląd świadczy nie tylko o nas i naszych kompetencjach, ale także o placówce, w której pracujemy. Czy pracujemy w klinice, przychodni, ośrodku rehabilitacyjnym, czy prywatnym gabinecie, to, w czym wykonujemy swoje obowiązki, przekłada się na opinie o placówce. Dla pacjentów jesteśmy wizytówką tej instytucji i wpływamy na budowę pozytywnego wizerunku.

Kolorowe bluzy medyczne są uniwersalne

Kolorowe bluzy medyczne możemy nosić w różnych miejscach. Różnią się między sobą kolorami i printami, jakie się na nich pojawiają. Dzięki temu można nie tylko dopasować coś, w czy będziemy czuć się dobrze, ale też wybrać to, co świetnie komponuje się z naszą profesją albo miejscem pracy. Przykładowo na oddziale pediatrycznym lub w przychodni dla dzieci sprawdzą się statki kosmiczne, baloniki, serduszka. A jeśli pracujemy jako dentysta lub pomoc stomatologiczna, możemy sięgnąć po bluzy z nadrukiem uśmiechniętych zębów – od razu wywołamy uśmiech!

Źródło: materiał partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ