Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Dlaczego warto szczotkować twarz?

Dlaczego warto szczotkować twarz?

Skuteczny masaż, który możesz robić sobie sama, kiedy tylko chcesz

Szczoteczka do twarzy

fot. Pexels

Twoja skóra jest ciężka i nabrzmiała, ale przy tym – mało elastyczna? Chciałabyś ujędrnić a zarazem wzmocnić skórę na twarzy, by promieniała blaskiem? Masz alergię i wiele kosmetyków nie jest dla Ciebie łaskawych? A może by tak sięgnąć po rozwiązanie mechaniczne, czyli specjalną szczotkę do twarzy, która poprawi kondycję Twojej cery?

 

Szczotka do twarzy i szyi

Pielęgnacja tych szczególnych partii skóry, tak samo jak i innych, najczęściej kojarzy się z nakładanymi na nią preparatami w postaci:

 

• kremów
• serum
• emulsji
• toników
i wielu innych

 

Tymczasem najprostsza metoda pielęgnacji twarzy nie wymaga żadnych specyfików! Wystarcza do tego odpowiednia szczoteczka do szczotkowania twarzy na sucho lub na mokro. Powinna jednak nie być pierwszą lepszą szczotką, dostępną w najbliższym sklepie z działem AGD, ale profesjonalną szczoteczką kosmetyczną od dobrego producenta, która możesz kupić online na przykład na https://anmar-brush.pl. To witryna producenta specjalistycznych kosmetycznych szczotek do skóry różnych partii ciała, na przykład do twarzy, ale również do skóry całego ciała, specjalnych szczotek i szczoteczek do skóry na szyi, dekolcie i biuście i innych.

 

To niepozorne akcesorium, jakim jest znana od dawien dawna włochata szczotka, potrafi zdziałać prawdziwe cuda w zakresie pielęgnacji! Każda szczotka do twarzy AnMar Brush jest produkcji polskiej i powstaje z naturalnych surowców. Zadanie takich szczotek jest wszechstronne. Zastępują peeling, rozświetlają cerę, poprawiają krążenie a przede wszystkim – działają korzystnie na jakże ważny dla skóry układ limfatyczny, dzięki czemu pomagają pozbyć się nadmiaru wody zatrzymanej w jej tkankach. Równomierne nawilżanie skóry jest oczywiście istotnym zabiegiem, jednak woda gromadząca się w niektórych punktach tej tkanki przynosi efekt odwrotny do zamierzonego.

Szczotkowanie twarzy na sucho

Takie szczotkowanie za pomocą odpowiedniego akcesorium, jakim jest szczoteczka do szczotkowania skóry na sucho, w przypadku skóry twarzy – najczęściej chodzi wówczas o włókna pochodzenia zwierzęcego, pozwala pozbyć się właśnie takiej nieestetycznie skumulowanej w skórze wody, toksyn i złogów. Szczotkowanie poprawia krążenie, reguluje kondycję całego obszaru szczotkowanej tkanki, sprawia po prostu, że skóra wygląda promiennie i zdrowo. Szczotka do twarzy na wielu płaszczyznach zastępuje zatem różnego rodzaju kremy i maseczki, ale także – te ostatnie są znacznie lepiej przyjmowane przez regularnie szczotkowaną skórę.

 

Oprócz twarzy warto szczotkować również całe ciało, na sucho i na mokro. Ta ostatnia opcja, oprócz szczotkowania w wannie albo pod prysznicem, obejmuje także szczotkowanie skóry ciała przed skorzystaniem z sauny i w innych przypadkach. Każdy typ szczotkowania skóry ma swoje osobne zadania oraz efekty, jednak obydwa rodzaje, zarówno na mokro jak i na sucho, przynoszą dobroczynne efekty z punktu widzenia kosmetyki, dermatologii jak i psychologii. Mowa oczywiście o skórze zdrowej. W przypadku wyraźnych problemów skórnych najlepiej skonsultuj wybór konkretnej szczoteczki ze swoim dermatologiem.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ