Sunday, June 23, 2024
Home / POLECAMY  / Dlaczego warto schudnąć? Motywacyjne aspekty

Dlaczego warto schudnąć? Motywacyjne aspekty

10 słusznych powodów, dla których warto zrzucić nadprogramowe kilogramy

Kobieta doskonale wie, dlaczego warto schudnąć.

Jeśli jesteś szczupła i chcesz być szczuplejsza, to nie znajdziesz tutaj motywacyjnych powodów dla siebie. Jeśli jesteś okrąglejsza, a kochasz swoje ciało i tak naprawdę nie potrzebujesz zmian, to również nie znajdziesz tutaj nic, czemu warto poświęcić czas. Ale może jesteś w podobnej sytuacji jak wiele kobiet? Co jakiś czas stoisz w tym samym punkcie, po kolejnej przegranej. Źle czujesz się sama ze sobą i zastanawiasz się, dlaczego warto schudnąć?

 

Dlaczego warto się odchudzać?

Zanim zaczniesz ponowną przygodę z odchudzaniem, musisz pozbierać swoje myśli i zastanowić się, dlaczego warto raz na zawsze zwalczyć nadwagę lub otyłość. Daj sobie czas i przestrzeń, a później bądź gotowa, gdy znajdziesz konkretne powody, dla których warto. Poznaj korzyści z odchudzania i totalnie odmień swoje życie.

 

Odzyskaj energię i radość z życia

Bardzo często kobieta gaśnie, gdy jest jej zbyt dużo. Z każdym kolejnym kilogramem i zapomnieniu o jakimkolwiek programie dietetycznym czuje, że mogłaby więcej, ale nie ma siły oraz chęci. Często gdy jesteśmy szczuplejsze, mamy więcej pokładów pozytywnej energii i po prostu działamy. To wtedy jest nas wszędzie pełno i czujemy, że możemy robić wielkie rzeczy. Ponowne poczucie lekkości  może być największą motywacją. Jeśli odnalazłaś darmowe źródło siły, to dlaczego z niego nie czerpać?

 

Zobacz również:

Niska samoocena Polek. Pamiętaj, jesteś wyjątkowa!

 

Zatroszcz się o swoje zdrowie

Nadwaga powoduje wiele chorób. Duża masa ciała wpływa negatywnie na zdrowie, powodując: uczucie ciężkości, choroby układu trawiennego i układu krążenia, bezsenność, bóle brzucha i dyskomfort. I to dopiero początek. Inne skutki nadwagi i otyłości to m.in. cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienie stawów i kręgosłupa, osteoporoza. Powiedz sobie:

 „Pragnę schudnąć, aby być zdrową i żyć, jak najdłużej! Bo ja kocham życie. Nie mogę bezczynnie patrzeć, jak świadomie zaczynam chorować”.

Zdrowie zdecydowanie powinno znaleźć się na każdej liście słusznych powodów do schudnięcia. Witaminy i minerały, zbilansowana, pyszna oraz zdrowa dieta to podstawa.

 

Kobieta zdrowo się odżywia, aby schudnąć.

Rób wszystko, co sprawia, że jesteś szczęśliwa! / fot. Canva

 

Zachwyć nie tylko siebie

U swojego boku masz kogoś bardzo bliskiego? Mówi się, że należy tracić zbędne kilogramy dla siebie. Pewnie coś w tym jest, ale… dla wielu kobiet liczy się również zachwyt mężczyzny, chłopaka, narzeczonego, czy też męża. Obecność mężczyzny może być motywacją do odchudzania. Pragniesz, aby widział w Tobie nie tylko żonę i matkę swoich dzieci, ale również piękną kochankę?  Zadbaj o siebie i czuj się seksowna we własnej skórze z korzyścią nie tylko dla siebie.

 

Ubieraj to, na co masz ochotę

To przygnębiające, gdy masz tyle fantastycznych ubrań, ale nie możesz się do nich zmieścić. Gdy próbujesz wcisnąć się w ulubione spodnie, obcisłą bluzkę, a tu i tam coś wychodzi. Znasz to uczucie? Bielizna wyszczuplająca nie pomaga. Nadwaga i otyłość to ograniczenia. Chociaż świetnych ubrań XXL jest coraz więcej to i tak nie możesz ubrać wszystkiego, jeśli chcesz wyróżniać się zadbaną stylizacją pasującą do sylwetki. Kolorowe, kobiece, podkreślające kształty ubrania, dla których warto schudnąć to kolejna motywacja. Perspektywa zakupów tego, co naprawdę przypadło do gustu bez jakichkolwiek utrudnień to fantastyczna sprawa.

 

Znajdź własną odskocznię!

Korzyści z odchudzania jest znacznie więcej. Jeśli pragniesz pozbyć się nadwagi, warto poznać zasady zdrowego odżywiania i połączyć ze sportowym trybem życia. Ruch i przemyślany program dietetyczny to sposób na idealną sylwetkę. Dlaczego warto się odchudzać? Aby znaleźć własną  pasję i odskocznię od problemów dnia codziennego. Siłownia, sporty walki, taniec, pływanie, aerobik, bieganie? Można cudownie spędzać czas i chudnąć.  Można wylewać siódme poty, a jednocześnie zyskać niesamowitą energię.

 

Po prostu nie wstydź się siebie

Nadwaga i otyłość mają ogromny wpływ na zdrowie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Z dodatkowymi kilogramami po prostu człowiek się wstydzi. Przyczyn takiego uczucia może być wiele.

„Wstydzę się, bo nie potrafię pozbyć się nadwagi, bo inni tak pięknie walczą o siebie, a ja za każdym razem przegrywam”

— myśli wiele kobiet.

Pozbądź się zbędnych kilogramów, aby zaakceptować samą siebie.  Nie wstydź się swojego wyglądu. Dąż do tego, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Aby spojrzeć w lustro i powiedzieć: „codziennie dbam o to, aby moje ciało było zdrowe, jędrne i jestem z siebie dumna”.

 

Kobieta schudła i kocha swoje ciało.

Zgrabna sylwetka nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie, ale również powoduje radość na twarzy. / fot. Canva

 

Sprawdź to:

Kobiece piękno, czyli po co i jak zadbać o swój wygląd?

 

Pokochaj inne kobiety

Kobiety z kompleksami często są nieznośne. Nie potrafią nawiązać pozytywnych relacji z innymi kobietami, bo zazdroszczą. Ciągle się porównują. Wydaje się im, że nie są wystarczająco dobre, aby podobać się innym. Dlatego rzadko się uśmiechają, a przecież uśmiech to najpiękniejszy makijaż kobiety. Chcesz poznać korzyści, dla których warto schudnąć? To odbudowanie pewności siebie i możliwość tworzenia pięknych rzeczy z innymi kobietami. Schudnij, aby już nigdy nie zazdrościć.

 

Pokaż, że potrafisz!

Dlaczego warto poznać zasady zdrowego odchudzania i pozbyć się nadwagi? Aby udowodnić sobie, że potrafimy, bo jesteśmy silne i wytrwałe. To sprawia, że w życiu osiągamy więcej celów i spełniamy marzenia. Wszystko dlatego, bo wierzymy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Motywacją do działania może być ponowne poczucie siły! Powrót do kobiety emanującej energią, nierzadko napędza do odchudzania.

 

Świeć przykładem

Dzieci obserwują nas każdego dnia.  Patrzą, jak codziennie się ubieramy, malujemy, zerkamy do lustra. Duża waga powoduje, że zamykamy się w sobie pod szerokimi, ciemnymi ubraniami. Z każdym kolejnym kilogramem stajemy się coraz bardziej bierne i leniwe. One to widzą i nie wiedzą, co się dzieje.  Powód, dla którego warto zgubić nadwagę? Macierzyństwo kształtuje się w poczuciu pragnienia, aby dzieci wyrosły na pewnych siebie, świadomych swoich wad i zalet ludzi. Warto schudnąć, aby być najlepszym przykładem, jak walczyć o siebie.

 

Obudź swoją kobiecość

Każdego dnia poszukujemy rozwiązań, jak sprawić, że poczujemy się dobrze. Uwalniając swoją kobiecość nabieramy magicznej iskry – radosnego błysku w oku. Wygląd dla kobiet jest ważny. Zgrabna sylwetka nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie, ale również powoduje radość na twarzy. Obudź swoją kobiecość z każdym zgubionym kilogramem. Rób wszystko, co sprawia, że jesteś szczęśliwa!

 

Koniecznie przeczytaj:

Jak wydobyć z siebie kobiecość? Poznaj najcenniejsze porady

 

Pamiętajmy, że schudnięcie nie polega tylko na osiągnięciu odpowiedniej wagi, ale również na utrzymaniu zdrowego stylu życia, przynoszącego wieloletnie korzyści. Niech zdrowie, dobre samopoczucie i satysfakcja z własnych osiągnięć staną się motywacją do podjęcia działań poprawiających jakość codzienności.

SEO copywriterka, dla której pisanie to nie tylko sposób na życie, ale i największa pasja. Prywatnie pozytywnie zakręcona mama dwóch córeczek i owczarka niemieckiego. Kocha? Góry. Boi się? Gryzoni. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych i uparcie dąży do celów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ