Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Dlaczego warto rozpocząć leczenie depresji?

Dlaczego warto rozpocząć leczenie depresji?

Wiele osób żyje z nią, niczego po sobie nie pokazując

Depresja

fot. Pexels

Depresja jest uznawana za chorobę tak powszechną, iż ludzie nie chcą nawet rozpoczynać leczenia u psychologa bądź psychiatry. Dlaczego? Jesteśmy przekonani, iż taki stan i tak się utrzyma – musimy się więc z tym pogodzić. Jeżeli depresja nie jest bardzo ciężka, to faktycznie jesteśmy w stanie funkcjonować z nią zupełnie normalnie – ale jednocześnie jakość naszego życia jest niższa i przez większość czasu czujemy się zwyczajnie źle

 

Powinno się wziąć pod uwagę leczenie depresji Warszawa w każdym przypadku – nawet wtedy, gdy radzimy sobie z nią od lat. Nie powinno się akceptować złego stanu, bo tak jest łatwiej i nie chcemy zmierzyć się z pewnymi sprawami, które są dla nas trudne. Początki terapii mogą być faktycznie ciężkie, ale po jakimś czasie poczujemy się znacznie lepiej i wspólnie z psychologiem nauczymy się radzić sobie z depresją. Możemy też wdrożyć leczenie farmakologiczne, które zwykle całkowicie zmienia życie osoby chorej – wtedy dociera do nas dopiero, w jak złym stanie psychicznym nauczyliśmy się już żyć.

Rozmowa ze specjalistą

 

Czasami dana osoba bardzo boi się tego, że zostanie jej zalecone leczenie farmakologiczne. Nie chcemy przyjmować tabletek, bo czujemy, że po nich zmieni się nasza osobowość. To jednak tak nie działa – wtedy dopiero odzyskujemy to, kim jesteśmy naprawdę. Do tej pory to właśnie depresja wpływała na nasze zachowania i emocje – po zastosowaniu leków mamy znowu szansę poczuć się tak, jak wcześniej.

 

Rozmowa z psychologiem ma być Ci pomocna – nie musisz tutaj zbyt wcześnie poruszać takich tematów, które są trudne. Trzeba o tym pamiętać, bo czasami trafiamy niestety do osoby, która narzuca nam różne metody leczenia i tym samym zniechęca nas do terapii. Psychologa trzeba tak naprawdę dla siebie znaleźć v czasami ludziom zajmuje to nawet całe lata. Posiadanie osoby, której w pełni ufamy i która jest w stanie wykorzystać swoją wiedzę do tego, aby nam pomóc, jest naprawdę wspaniałym uczuciem.

Przyjmowanie leków

Nie obawiaj się tego, że ktoś spojrzy na Ciebie inaczej, ponieważ przyjmujesz antydepresanty – nie ma wielkiej różnicy pomiędzy zażywaniem leków na wątrobę, a leków na depresję. W obu przypadkach korzystamy z nich przecież dlatego, że chcemy sobie pomóc – chcemy żyć długo i czuć się dobrze. Warto też na pewno pamiętać, iż nie musimy dzielić się tą informacją – sprawy medyczne to sprawy prywatne. Nawet uzyskanie zwolnienia od psychiatry nie będzie informowało pracodawcy o przyczynie jego wystawienia. Umów się na wizytę w KetamineClinic.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ