Monday, April 15, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Dlaczego warto postawić na włączniki ze ściemniaczami?

Dlaczego warto postawić na włączniki ze ściemniaczami?

Ściemniacze pozwalają stworzyć przytulny nastrój oraz atmosferę odpowiednią do wypoczynku

Oświetlenie w domu

Ściemniacze do świateł /fot. materiały prasowe

Bez światła w domu nie da się funkcjonować. Umożliwia komfortowe przemieszczanie się lub wykonywanie rozmaitych lub bardziej skomplikowanych czynności. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz maksymalną praktyczność wszystkich domowych wnętrz, trzeba zatem znaleźć odpowiednie rozwiązania oświetleniowe

 

 

Niekiedy poszczególne pomieszczenia spełniają różne funkcje – w zależności od pory dnia lub nocy mogą być przestrzenią do pracy lub relaksu. Należy posiadać w nich przynajmniej kilka lamp, a także niezmiernie praktyczne i wciąż niedoceniane ściemniacze.

Dlaczego warto wprowadzić je do naszych domów? Jeśli chciałybyście wiedzieć, serdecznie zapraszamy do lektury.

 

 

Ściemniacz – co to takiego?

 

Ściemniacze, stosowane zamiast standardowych włączników światła, nie są wymysłem naszych czasów. Tak naprawdę są znane od lat. Nowoczesne modele dają jednak wiele dodatkowych funkcjonalności, o których kilka dekad temu można było jedynie pomarzyć.

Czym jest ściemniacz? Tym mianem określamy niewielki transformator, w którym poprzez zmianę napięcia wejściowego, regulujemy natężenie światła w skali od 0% do 100%, czyli w pełnym zakresie świecenia danej lampy.

Przynosi to wiele korzyści, o których warto wiedzieć, zwłaszcza jeśli chcemy przeprowadzić remont instalacji oświetleniowej w naszych domach. Do czego tak naprawdę przydają się ściemniacze?

 

Wnętrze zawsze dopasowane do nastroju i potrzeb

 

Czasami mamy ochotę zatopić się w lekturze, zawinięte w koc, z kubkiem herbaty w ręku. Innym razem zależy nam na intensywnym oświetleniu salonu, w którym organizujemy duże, eleganckie przyjęcie. Ściemniacz przydaje się także do regulowania oświetlania o poranku lub późnym wieczorem. W jaki sposób? Mniejsze natężenie pozwala ograniczyć dyskomfort tuż po przebudzeniu i sprawia, że intensywnie świecąca lampa nie oślepia nas w ciemnym pomieszczeniu.

Ściemniacz pomaga dobrać odpowiednią ilość światła, dopasowaną do atmosfery i charakteru przestrzeni, a także do aktualnych potrzeb mieszkańców.

 

Dbanie o środowisko – ściemniacze a energooszczędność

 

Dopasowanie ilości światła do zapotrzebowania, wpływa także na zmniejszenie wykorzystania energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. Skoro ograniczamy natężenie, zużywamy znacznie mniej prądu niż w przypadku standardowych włączników i lamp świecących cały czas w 100%.

Energooszczędność to jednak nie tylko ulga dla domowego budżetu, ale też wsparcie dla ochrony środowiska, o czym nie możemy zapominać, w dobie globalnej walki o dobro naszej planety i jej zasobów.

 

Wygoda i komfort w nowoczesnym wydaniu

Wygoda w twoim domu

Wygodne i komfortowe/ fot. materiały prasowe

 

 

Nowoczesne modele ściemniaczy bywają wyposażone w szereg dodatkowych funkcji. Często pojawiają się rozwiązania sterowane zdalnie za pomocą pilota. Tego typu produkty oferuje internetowy sklep elektryczny Gajwer.pl, pełen akcesoriów i urządzeń najwyższej klasy.

Niektóre modele miewają nawet specjalne moduły do oszczędzania energii elektrycznej lub sterowania innymi urządzeniami w domu, na przykład roletami lub ogrzewaniem. Odbywa się to w ramach scentralizowanego systemu Smart House.

 

Ściemniacze – funkcjonalność, komfort i dobry styl dla każdego wnętrza

 

Ściemniacze pozwalają stworzyć przytulny nastrój oraz atmosferę odpowiednią do wypoczynku. Dzięki nim oczy nie męczą się nadmiernie podczas pracy. A domowe rachunki za oświetlenie zaczynają wyglądać zdecydowanie bardziej przyjaźnie.

Okazuje się, że klasyczne i nowoczesne ściemniacze miewają wiele naprawdę jasnych stron, które warto wykorzystać w naszych domach.

 

źródło: materiał Partner MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ