Friday, July 12, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie? 4 ważne powody

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie? 4 ważne powody

Przezorność nie zawadzi

Ubezpieczenie na życie

fot. Pexels

Jako nowoczesna kobieta myślisz o swojej przyszłości, stawiasz na swój rozwój i niezależność. Zastanawiałaś się jednak, co się stanie, gdy los spłata ci figla? Złamana ręka, hospitalizacja po wypadku czy niespodziewana i poważna choroba mogą wywrócić twoje życie do góry nogami. Przygotuj się i na takie sytuacje. Już dziś przekonaj się, że masz dobre powody, aby wykupić ubezpieczenie na życie

 

Po pierwsze – nie musisz liczyć na innych, kiedy będziesz w potrzebie

Niezależność i umiejętność poradzenia sobie w każdej sytuacji przydaje się zarówno singielkom, jak i kobietom prowadzącym życie rodzinne. Co jednak, gdy podczas twojego pobytu w szpitalu twój partner będzie w delegacji? Co się stanie, kiedy w czasie choroby nie będziesz mogła ani wyjść z domu, by kupić leki, ani zająć się dziećmi? Taki czarny scenariusz nie musi ci spędzać snu z powiek. Wystarczy, że wykupisz polisę na życie i rozszerzysz ją o pakiet medycznego assistance. Dzięki temu nie zostaniesz pozostawiona sama sobie w czasie choroby.

 

Ubezpieczyciel będzie zobowiązany, aby:

• dostarczyć ci leki prosto do twoich rąk;
• jeżeli zajdzie taka potrzeba, zorganizować opieką nad twoimi dziećmi podczas twojego pobytu w szpitalu;
• zapewnić ci transport medyczny;
• zorganizować ci wsparcie psychologiczne oraz potrzebny ci podczas leczenia w domu sprzęt medyczny.

 

Taki pakiet może gwarantować także o wiele więcej. To od ciebie zależy, na jaką opcję się zdecydujesz i czego tak naprawdę potrzebujesz.

Po drugie – zapewnisz godziwy byt swojej rodzinie

Być może marzysz o tym, aby sfinansować dobre studia swoim dzieciom lub wyprawić im huczne wesela. Chcesz też, aby nigdy niczego im nie zabrakło. Marzenia te mogą niestety runąć jak z domek z kart. Wystarczy, że będziesz ofiarą wypadku na drodze lub zachorujesz na chorobę wymagającą bardzo kosztownego leczenia. W tej drugiej sytuacji lwia część domowego budżetu być może będzie musiała być przeznaczana na twoje leczenie. Na edukację, przyjemności dzieci i oraz na utrzymanie domu może pozostawać wtedy niewiele pieniędzy. Zapobiegniesz takim tarapatom, wybierając dobrą polisę na życie. Powinna ona mieć szeroki zakres ochrony i odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia. Warto, aby była to kwota równa np. twoim zobowiązaniom z tytułu kredytu hipotecznego w banku. Dzięki temu, gdy cię zabraknie, twoi bliscy nie zostaną z dużym problemy finansowym na głowie.

 

Z myślą o dzieciach możesz wykupić również polisę posagową. Gwarantuje ona wypłatę określonej w umowie kwoty w dniu 18. urodzin twojej pociechy lub gdy skończy ona naukę. Jeśli cię zabraknie, to składkę ubezpieczenia będzie płacić ubezpieczyciel. Może on też (jeżeli tak będzie postanowione w umowie) wypłacać twojemu dziecku rentę.

Po trzecie – otrzymasz odszkodowanie, gdyż poważnie zachorujesz

Polisa na życie może zapewniać wypłatę odszkodowania, gdy doznasz udaru mózgu, zawału serca czy kiedy zachorujesz np. na:

 

• stwardnienie rozsiane;
• nowotwór;
• chorobę Parkinsona i Alzheimera;
• niewydolność nerek.

 

W zależności od tego, jak szeroki zakres będzie mieć polisa, to odszkodowanie otrzymasz także, gdy przejdziesz operację, przeszczep narządu oraz gdy stracisz wzrok, słuch i mowę. Dzięki ubezpieczeniu na życie nie będziesz musiała liczyć jedynie na świadczenia socjalne, kiedy przez dłuższy czas pozostaniesz niezdolna do pracy. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może wypłacić ci jednorazowe odszkodowanie lub przez kilka miesięcy płacić rentę – o ile wcześniej zadbasz o właśnie takie warunki polisy.

 

Środki z ubezpieczenia możesz wykorzystać na dowolny cel. Możesz przeznaczyć je na leczenie, turnusy rehabilitacyjne czy wizyty u prywatnych specjalistów. Jednak jeżeli tylko będziesz chciała, mogą one stanowić część domowego budżetu – dzięki nim opłacisz raty kredytu, rachunki za media czy kursy językowe twoich dzieci. W ten sposób ty i twoja rodzina nie wpadniecie w tarapaty finansowe, a standard życia domowników będzie miał szansę pozostać na tym samym poziomie (mimo że przez pewien czas nie będziesz zarabiać).

Po czwarte – polisa na życie wcale nie musi być droga

Jest sposób na to, by wysokość jej składki była przyjazna dla portfela. Wystarczy poszukać dobrej polisy w sieci i to za pomocą kalkulatorów ubezpieczeniowych online. Jeden z nich znajduje się na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.

Jak szukać ubezpieczenia za jego pomocą?

• W formularzu online uzupełnij wymagane informacje na swój temat. Nie są to jednak dane osobowe. Więcej o tym przeczytasz na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/kalkulator-ubezpieczen-na-zycie-bez-podawania-danych-osobowych-jak-dziala/154.html.
• Potwierdź wprowadzone informacje, a otrzymasz nawet kilkanaście ofert polis – od różnych ubezpieczycieli. Porównaj je pod względem preferowanej wysokości składki i interesującego cię zakresu ochrony.
• Zawrzyj z ubezpieczycielem umowę ubezpieczenia na życie – online, szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu.

 

Zapewnia poczucie niezależności w trudnej sytuacji, nie musi być drogie i zabezpiecza przyszłość finansową rodziny. Właśnie takie jest dobre ubezpieczenie na życie, które powinna mieć każda nowoczesna kobieta.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ