Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Dlaczego warto kupować zabawki w Internecie?

Dlaczego warto kupować zabawki w Internecie?

Internetowe sklepy z zabawkami dają możliwości, o których stacjonarne mogą tylko marzyć. No i ta cena

zabawki-miasto-kobiet

fot. Pixabay

Sklep stacjonarny czy internetowy? To dylemat, z którym spotyka się wielu kupujących. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto kupować zabawki w Internecie. Co oferuje internetowy sklep z zabawkami? Sprawdź!

Duży wybór

Przede wszystkim należałoby zauważyć, że internetowy sklep z zabawkami oferuje z reguły zdecydowanie większy wybór. Stacjonarne sklepy funkcjonują bowiem jedynie w formie niewielkich dyskontów. Najczęściej zatem szukając czegoś konkretnego, wracamy do domu z kwitkiem. Z kolei te sklepy stacjonarne, które stworzono z rozmachem na kilku piętrach większej galerii, oferują co prawda szeroki wybór, ale trudno się w tym wszystkim połapać. Tak wiele jest kategorii i pomysłów, że przyprawiają one kupującego o ból głowy. Z kolei sami sprzedawcy najczęściej do końca nie panują nad tym, co właściwie znajduje się na poszczególnych półkach. Przechadzając się zatem godzinami po sklepowych alejkach, kończymy zakupy zmęczeni, rozdrażnieni i niepewni tego, czy kupiona zabawka rzeczywiście będzie strzałem w dziesiątkę. W sklepach internetowych te problemy nie istnieją. Produkty są odpowiednio skategoryzowane. Można je też wyszukiwać przy użyciu specjalnych filtrów. Każdą rzecz można dodatkowo dokładnie obejrzeć i podjąć starannie przemyślaną decyzję.

Niższe ceny

Internetowy sklep z zabawkami oferuje też zdecydowanie niższą cenę. Wynika to już z samych kosztów utrzymania sklepu. Stacjonarne wersje muszą najczęściej opłacić wysoki czynsz, jakiego żądają galerie handlowe. Dodatkowo należy zatrudnić co najmniej kilka osób, które zapanują nad obsługą klienta. Tymczasem w sklepie internetowym wystarczy jedna osoba do obsługi zamówień. Utrzymanie witryny w internecie nie kosztuje również wiele. Na pewno nie tyle, co wynajem powierzchni sklepowej. No a pojemny magazyn muszą posiadać zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Jak duża może być przebitka? Okazuje się, że zabawki w sklepie internetowym mogą być nawet o połowę tańsze od tych, dostępnych w sklepach stacjonarnych. Z tego wynika zatem, że niesamowite promocje, oferowane w sklepach stacjonarnych, nadal nie przebiją oferty sklepów internetowych.

Pełen opis produktu

Dużą przewagą sklepów internetowych nad stacjonarnymi jest również szczegółowość opisów. W sklepie stacjonarnym możemy co najwyżej zapoznać się z metką produktu. Dowiemy się zatem jedynie, kto wyprodukował daną rzecz, ewentualnie dla jakiego wieku dziecka jest przeznaczona oraz w jaki sposób należy ją czyścić. Nie będzie tam żadnej dodatkowej informacji, ponad to, co jest wymagane przepisami prawa. Tymczasem w sklepach internetowych można znaleźć bardzo szczegółowy opis poszczególnych produktów. Sklep z zabawkami dba bowiem o to, by klient poznał wszystkie cechy danego samochodu zabawki, puzzli, lalki oraz klocków. Z jednej strony to ogranicza liczbę pytań o daną rzecz. Z drugiej strony daje klientowi pełen obraz tego, co kupuje. W końcu nie może samodzielnie, namacalnie sprawdzić z jakiego materiału została wykonana dana rzecz i czy wydawany przez nią dźwięk ma odpowiedni poziom głośności. To wszystko znajdzie się jednak w opisie.

Dostępne opinie

Sklep z zabawkami w wersji internetowej oferuje również dostęp do opinii na temat danego produktu. To świetna rzecz. Można bowiem dowiedzieć się, co myślą ludzie, którzy już przetestowali określoną zabawkę. Czy jest ona bezpieczna dla malucha? Nie niszczy się zbyt szybko? Czy ma funkcje, o których istnieniu zapewniał producent? Te informacje z pewnością ułatwią zakup wymarzonej zabawki.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kasia 20 listopada, 2020

    Jest taniej, szybciej, a w pełni też bezpiecznie. Ja się już nie obawiam zamawiać praktycznie wszystkiego dla dzieci w sieci.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ