Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Dlaczego warto kupować wyłącznie oryginalne perfumy?

Dlaczego warto kupować wyłącznie oryginalne perfumy?

Warto stawiać na markowe perfumy

kobieta spryskująca szyję perfumami na czarnym tle

Jedna butelka markowych perfum potrafi nam służyć przez długie miesiące / fot. Canva

Zakup perfum to nie lada wyzwanie. Na rynku jest ogromny wybór kompozycji zapachowych – mniej czy bardziej znanych marek. Do tego dochodzą perfumy niszowe. Niezależnie jednak od tego, wśród jakiej kategorii szukamy, warto stawiać na markowe perfumy. Dlaczego to tak ważne? Czym wyróżniają się oryginalne kompozycje zapachowe?

 

Markowe perfumy – pochodzenie ma znaczenie

Przede wszystkim markowe perfumy to te, które pochodzą od znanych producentów. Powstają w ściśle określony sposób, a jeśli należą do kategorii niszowych, to najczęściej tworzone są w domach perfumeryjnych. To zaś oznacza zarówno wysoką jakość stosowanych składników, jak i trwałość uzyskanych kompozycji.

Markowe zapachy nie ulatniają się tak szybko, jak to ma miejsce w przypadku nieoryginalnych czy tanich odpowiedników. Ponadto są w nich wyczuwalne poszczególne składniki, zapachy są przyjemne i dokładnie takie, jakich oczekujemy. Nie ma również ryzyka podrażnienia czy uczulenia podczas spryskiwania skóry, co może się zdarzyć, gdy korzystamy z zapachów o niewiadomym pochodzeniu.

Oryginalne perfumy – trwałość na długo

Oryginalne perfumy bazują na wyselekcjonowanych składnikach. Choć ich cena jest najczęściej zdecydowanie wyższa niż podobnych odpowiedników, to finalnie znaczące różnice dostrzegamy w trwałości.

Ze skóry spryskanej markowymi perfumami zapach ulatnia się stopniowo, bardzo powoli. Najczęściej nie ma nawet potrzeby, by po kilku godzinach zaaplikować kolejną dawkę perfum. Utrzymują się one przez długi czas i praktycznie w każdej godzinie są wyczuwalne w podobnym stopniu. Ich trwałość przekłada się na wydajność. Jedna butelka markowych perfum potrafi nam służyć przez długie miesiące.

Perfumy niszowe – niekoniecznie drogie

Gdy porównamy trwałość niszowych perfum oraz ich odpowiedników bądź produktów nieoryginalnych, szybko się przekonamy, że różnice są mocno zauważalne. Odpowiednik szybciej się ulatnia, więc w krótkim czasie znów sięgamy po taką butelkę perfum. Z każdą kolejną aplikacją na skórze zmniejsza się objętość perfum w buteleczce. Tym samym nieoryginalny flakon lub odpowiednik o tej samej pojemności, co markowe perfumy, wystarcza na znacznie krótszy czas.

Kupno oryginalnej kompozycji zapachowej to w efekcie oszczędność, bo ten flakon wystarcza na długo. To, co wydaje się w pierwszej chwili drogie, finalnie okazuje się być w cenie, którą zdecydowanie warto zapłacić.

Prawdziwe perfumy – idealne na prezent

Prawdziwe perfumy, oryginalne kompozycje zapachowe i te, które pochodzą od uznanych na rynku marek sprawdzają się również jako prezent dla bliskiej osoby.

Podarunek w formie perfum, które są trwałe, bazują na dobrej jakości składnikach, a do tego zyskują na pięknym opakowaniu, doceniony zostanie przez każdego. Co więcej, taki prezent sprawdzi się na dowolną okazję.

Zapoznaj się z artykułem Zestawy perfum – doskonały sposób na prezent, poszukaj inspiracji i przekonaj się, że zdecydowanie lepszym pomysłem jest kupno markowych perfum niż tanich odpowiedników. 

źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ