Wednesday, May 22, 2024
Home / Inne  / Dlaczego warto kupować ebooki?

Dlaczego warto kupować ebooki?

Coraz większa obecność ebooków na współczesnym rynku wydawniczym przestaje kogokolwiek dziwić. Niektórzy uważają nawet, że książki w wersji elektronicznej uratowały branżę przed nieuchronnym kryzysem. Jednak ogromny sukces i fenomenalny rozkwit popularności tej formy publikacji skłania

Dlaczego warto kupować ebooki?

Dlaczego warto kupować ebooki? / fot. fotolia

Coraz większa obecność ebooków na współczesnym rynku wydawniczym przestaje kogokolwiek dziwić. Niektórzy uważają nawet, że książki w wersji elektronicznej uratowały branżę przed nieuchronnym kryzysem. Jednak ogromny sukces i fenomenalny rozkwit popularności tej formy publikacji skłania wiele osób do dyskusji, dlaczego tak właściwie warto kupować ebooki?

Dlaczego warto kupować ebooki?

Dlaczego warto kupować ebooki? / fot. fotolia

Funkcjonalność, mobilność i dostępność

Podstawowym argumentem miłośników ebooków jest przede wszystkim niekwestionowana funkcjonalność tego rozwiązania. Ebooki, prezentujące rozmaite kategorie powieści, dostępne są w dziesiątkach, jeśli nawet nie setkach sklepów internetowych, w których w przeciągu kilku minut można nabyć określoną pozycję, w dodatku po znacznie niższej cenie niż jej tradycyjny, papierowy odpowiednik.

O względach praktycznych decyduje też mobilność i łatwość przechowywania książek elektronicznych. Dzięki zdobyczom nowoczesnych technologii, a konkretnie czytnikom i tabletom, wybrany ebook można mieć zawsze przy sobie i oddać się lekturze niezależnie od miejsca pobytu, więc spotkanie z bohaterami nie musi już odbywać się przed ekranem komputera.

Jeszcze łatwiejszy dostęp do czytania

Za kupowaniem ebooków przemawia także stale wzbogacany asortyment publikacji, w której znaleźć można nawet największe bestsellery, zdobywające uznanie w oczach czytelników i krytyków z całego świata. Jak wyjaśnia Jakub Radkowski, kierownik ds. Projektu Digital w firmie Merlin.pl, duży wpływ na rozwój oferty miało złagodzenie przez wydawców zasad związanych z zabezpieczeniami DRM.

Co więcej, również producenci czytników i tabletów wyszli naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, co zaowocowało pojawieniem się na rynku zdecydowanie tańszych modeli tych urządzeń, które przestały być atrybutem jedynie zamożnych osób. W rezultacie widok ludzi pochłoniętych lekturą w środkach komunikacji miejskiej, kawiarni, parku czy innych miejscach publicznych nikogo już nie zaskakuje.

Morze możliwości

Miłośnicy ebooków, chcący powiększyć swoją imponującą kolekcję książek elektronicznych, stają przed naprawdę dużym wyzwaniem. W licznych sklepach i księgarniach internetowych mają do dyspozycji bardzo szeroki wachlarz możliwości. Na przykład Merlin może poszczycić się dostępnością niemal 20 tysięcy tytułów, które w dowolnym momencie mogą zaprosić każdego czytelnika do fascynującego świata powieści.

Ebooki bez wątpienia mają szereg zalet, dzięki którym ich sława na pewno nie będzie chwilowa. Stale rozwijający się trend pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a ponadto jego cechą charakterystyczną jest ogromna funkcjonalność, niezwykle pożądana we współczesnym, zabieganym świecie. A zapomniane przez wielu słowo pisane wraca do panteonu sław w znakomitym stylu, prezentując wszystkim swoje nowoczesne oblicze.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Ewelina 23 lutego, 2016

    Są super! Wygodne, do tego tańsze! Sama kupuję zawsze na inbook.pl – mają olbrzymi wybór tytułów! Fizyczne książki w torebce już nie są dla mnie 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ