Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Dlaczego warto kupić myjkę do okien?

Dlaczego warto kupić myjkę do okien?

Co to urządzenie potrafi, przekonacie się wiosną i latem, gdy świeci słońce

myjka do okien tak myje okna

Myjka do okien oszczędza czas / fot. Colin Maynard, Unsplash

Profesjonalna myjka do okien pozwala skrócić czas mycia powierzchni nawet trzykrotnie. Jest to urządzenie lekkie i wygodne w obsłudze, a przy tym relatywnie tanie. Dlaczego warto kupić myjkę do okien i jaki model wybrać? Podpowiadamy!

 

Jak działa myjka do okien?

Myjka do okien to niewielkie urządzenie, które można obsługiwać jedną ręką. Obudowa dobrej myjki jest zaprojektowana w taki sposób, by pewnie leżała ona w dłoni. Zapewnia to odpowiednie rozłożenie masy (rozkład komponentów) oraz ergonomiczny uchwyt. Urządzenia te muszą być lekkie – myjka do okien Karcher może ważyć od 500 gramów (standardowe modele) do maksymalnie kilograma (w przypadku zaawansowanych urządzeń, wyposażonych w dodatkowe funkcje).

Schemat działania myjki do okien jest bardzo prosty. W zależności od modelu szyby można umyć ssawką (wąską lub szeroką) lub czyszczącym padem (nawadnianą ściereczką czyszczącą). Urządzenie pozwala spryskać powierzchnię środkiem czyszczącym, a następnie łatwo zebrać brud lub odessać go z powrotem do urządzenia. Pozwala to myć okna bardzo szybko, jednocześnie bez smug i zacieków. Wykorzystanie myjki pozwala także wyeliminować uciążliwe chlapanie.

Myjka do okien – najważniejsze funkcje

Myjka do okien ma zainstalowaną baterię litowo-jonową, dlatego można używać jej bez kabli i konieczności podłączenia do prądu. Niezbędne jest jednak ładowanie urządzenia po skończonej pracy (standardowy czas pracy na baterii to 30-45 minut).

Myjką do okien wyczyścimy nie tylko okna (szyby, ościeżnice i parapety), ale także inne wodoodporne powierzchnie. W łazience umyjemy nią kabinę prysznicową, lustra, ale także kafelki czy niektóre meble. Myjek używa się powszechnie do czyszczenia witryn sklepowych, niektórych blatów czy lad wystawienniczych.

Myjki do okien Karcher – przegląd najciekawszych modeli

Jednym z największych producentów myjek do okien jest Karcher. Produkty tej marki można kupić w wielu wariantach – od prostych modeli do użytku domowego, po zaawansowane produkty o podwyższonych parametrach technicznych. Oto trzy reprezentacyjne przykłady:

 

Wibrujący pad do okien Karcher KV 4 – to bardzo proste urządzenie, wyposażone w mechanizm nawilżania ściereczki czyszczącej (automatyczne dozowanie wody). Funkcja delikatnych wibracji sprawia natomiast, że brudu nie trzeba szorować. Myjka kosztuje mniej niż 300 zł i umożliwia czyszczenie powierzchni bez kontaktu z brudem.
Myjka do okien Karcher WV 2 Plus N – to urządzenie z podobnej półki cenowej, jednak wyposażone w wymienne ssawki, dokładnie odsysające wodę z czyszczonej powierzchni. W zależności od potrzeb możemy wybrać szerokie lub wąskie akcesorium, co pozwala na łatwe czyszczenie przy krawędziach.
Myjka do okien Karcher WVP 10 Adv – zaawansowane urządzenie, polecane do użytku profesjonalnego. Myjka jest zasilana akumulatorem, a poziom jego naładowania można kontrolować na wygodnym wyświetlaczu LED. Specjalny system separacji pozwala na pracę w poziomie, w pionie, a także w pozycji odwróconej.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • fairplayplus 29 października, 2021

    Dystrybutor urządzeń sprzątających, środków chemicznych, szorowarki, maszyna do mycia podłóg, polerki, odkurzacze przemysłowe, środki czystości, środki do dezynfekcji, maszyny czyszczące
    https://fairplayplus.pl

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ