Tuesday, July 23, 2024
Home / Miasto Podróży  / Dlaczego warto jechać na Galapagos?

Dlaczego warto jechać na Galapagos?

Z szacunkiem dla natury

Legwan z Galapagos

fot. Simon Berger / Pexels

Coraz bardziej popularnymi kierunkami na turystycznej mapie także dla Polaków staje się Galapagos. Niewątpliwie kusi natura, egzotyczne wakacje za granicą oraz wrażenia, które są nieporównywalne z niczym innym. W efekcie na Wyspach Żółwich można znaleźć mały raj, który całkowicie zmienia perspektywę Europejczyków

Jak wypoczywać na Galapagos?

Na Galapagos zaprasza na przykład Relaksmisja, oferując tematyczne wycieczki na niesamowite wyspy na Oceanie Spokojnym. Niewątpliwie to najlepszy adres dla tych, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku i szukają ciszy w bliskim kontakcie z naturą. To endemiczne gatunki oraz zachowane przyrodnicze atrakcje przyciągają najmocniej turystów z całego świata. Muszą oni pamiętać o tym, że zwiedzanie Galapagos jest obarczone wieloma zasadami.

 

Specjalnymi promami można dostać się też na okoliczne wyspy. Są one również okazją do tego, by poznać całego bogactwo archipelagu położonego na Oceanie Spokojnym między Ekwadorem i Kolumbią. To idealne miejsce do podglądania dzikiej przyrody, a także mekka turystów, którzy cenią nurkowanie. Podwodny świat pełen egzotycznych zwierząt oraz roślin z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, a wypoczynek na wschodnim wybrzeżu można też wpisać na listę najmodniejszych od kilku lat sposobów spędzania urlopu. Każde nadmorskie miasto ma swój klimat, a park narodowy to być może ostatnie miejsce na świecie, gdzie da się zobaczyć wiele niezwykłych stworzeń.

Dlaczego warto wyjechać na wyspy Galapagos?

Wyjazd na Wyspy Żółwie to przede wszystkim możliwość podziwiania naturalnego piękna i obcowania z dziką przyrodą. Galapagos znane jest przede wszystkim z endemicznych żółwi olbrzymich. Poza tym spotkać można też takie zwierzęta jak legwany morskie, fregaty, głuptaki i głuptaki niebieskonogie. To wrażenia, które już na zawsze będą wywoływać uśmiech na twarzy.

Walory Galapagos

Wyspy Galapagos mają pochodzenie wulkaniczne i należą do Ekwadoru. Podróż w to miejsce wymaga dokładnego zaplanowania, ale liczne biura podróży są wsparciem na każdym etapie wyjazdu. Warto pamiętać o tym, że położony na Galapagos park narodowy został wpisany na listę UNESCO, co pozwala chronić żyjące tam dzikie zwierzęta oraz oczywiście niezwykłą roślinność. I to one na Archipelag i Wyspy Galapagos przyciągają rocznie kilkaset tysięcy turystów i sprawiają, że z roku na rok sam kierunek, pomimo dość dużych kosztów, jest coraz modniejszy. Odwiedzających nie zniechęcają też rejsy promami pomiędzy wyspami czy też bardzo surowe zasady. Cały Archipelag składa się z 19 wysp i setek mniejszych wysepek oraz skał, a jego położenie z dala od cywilizacji sprawia, że w dalszym ciągu pozostaje unikatową enklawą i przyrodniczym cudem świata.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ