Saturday, April 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Dlaczego w kuchni warto mieć kosze cargo?

Dlaczego w kuchni warto mieć kosze cargo?

Optymalizują wykorzystanie przestrzeni i ułatwiają dostęp do kuchennych sprzętów

Kosze cargo

fot. Vovatol / Freepik

Odpowiednie wyposażenie kuchni ma duży wpływ na funkcjonalność i komfort korzystania z tego pomieszczenia. Z tego powodu w nowoczesnych aranżacjach, chętnie stosowane są rozwiązania pozwalające na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Osoby, które chciałyby wyremontować kuchnię lub są na etapie projektowania takiego wnętrza, z pewnością szukając inspiracji, spotkały się z zastosowaniem w tym miejscu koszy cargo. Są to elementy, które bez wątpienia zwiększają funkcjonalność takiej przestrzeni i są obecnie dość popularne. Dlaczego jednak warto mieć kosze cargo w kuchni? Podpowiadamy

 

Czym są kosze cargo?

Mimo że obecnie kosze cargo są dość popularnym rozwiązaniem, to jednak nie wszyscy inwestorzy zdają sobie sprawę, czym dokładnie są te elementy. Kosz cargo wyróżnia się prostotą i nieskomplikowanym mechanizmem. Zazwyczaj jest to, jak sama nazwa wskazuje, kosz wykonany z cienkich, chromowanych, metalowych drucików, który umieszczony jest w szafce na specjalnych szynach. Wysuwa się i wsuwa do szafki w całości. Dlatego jego zasada działania jest nieco inna niż ta, jaką obserwujemy w przypadku standardowych szuflad. Dzięki temu, że możemy wysunąć cały kosz cargo z szafki, rozwiązanie to ułatwia wyszukiwanie potrzebnych przedmiotów, zwłaszcza znajdujących się w trudno dostępnych miejscach.

 

Kosze cargo są chętnie montowane zwłaszcza w wąskich szafkach, a także systemach narożnych. Zwiększają one komfort korzystania z tych przestrzeni. Możemy na takich półkach przechowywać już nie tylko rzadko wykorzystywane przedmioty, ale również te, których na co dzień potrzebujemy podczas przygotowywania posiłków.

Jakie zalety mają kosze cargo?

Zalety koszy cargo doceniane są zarówno przez projektantów, jak i standardowych użytkowników kuchni. Z tego powodu obecnie oferta tego typu produktów jest dość zróżnicowana. Znajdziemy zarówno wysokie, jak i niskie modele. Te pierwsze zazwyczaj są większych rozmiarów. Oznacza to, że sięgają one od ziemi aż na przykład do górnej linii szafek. Niskie modele z kolei zazwyczaj mają wysokość standardowych podblatowych szafek. Na przykład na stronie: https://sklep.merkuryam.pl/kosze-cargo znajdziemy jednak produkty nie tylko o różnych wysokościach, ale także szerokościach. Dzięki temu kosze cargo świetnie sprawdzają się również w wąskich szafkach, w których standardowe przechowywanie produktów jest problematyczne.

 

Warto mieć przynajmniej jeden kosz cargo w swojej kuchni ze względu na szereg zalet, jakimi wyróżnia się to rozwiązanie. Produkty takie umożliwiają zagospodarowanie mało ustawnych przestrzeni, a więc na przykład głębokich szafek kuchennych, a także wąskich modeli. W zależności od wielkości cargo możemy w nim przechowywać różne produkty. Mniejsze, wąskie wersje, świetnie sprawdzają się do przechowywania przypraw czy napoi, ale też środków czystości. Nieco szersze modele cargo z kolei doskonale sprawdzają się jako mini spiżarnie, w których można przechowywać tzw. suchą żywność, czyli makarony, kasze, ryże, ale też puszki i przetwory. Kosze cargo doskonale sprawdzają się również w przypadku narożnych szafek. Rozwiązują one wówczas problem słabego dostępu do akcesoriów przechowywanych z tyłu szafki.

Dlaczego warto postawić na kosze cargo do szafek kuchennych?

Osoby, które remontują lub aranżują swoją kuchnię, często zastanawiają się, czy w ich przypadku kosze cargo do szafek kuchennych będą dobrym rozwiązaniem. Jest to opcja, która obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jej wszechstronność, a także wygodę użytkowania. Dlaczego jednak warto postawić na taki system? Przede wszystkim jest to idealne rozwiązanie do problematycznych przestrzeni, czyli wąskich lub narożnych szafek. Kosze cargo świetnie sprawdzają się w miejscach, które są trudno dostępne ze względu na to, że elementy te są w pełni wysuwalne.

 

Cargo to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niewielkich przestrzeni. Jeżeli więc nasza kuchnia nie ma zbyt dużych rozmiarów, wówczas w wąskich wysokich słupkach z powodzeniem możemy urządzić mini spiżarnie i przechowywać produkty zarówno żywnościowe, jak i chemię, a także akcesoria kuchenne. W małych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, dzięki koszom cargo nie zmarnujemy potencjału nawet kilkunastocentymetrowej przestrzeni ze względu na to, że obecnie można je dostosować do swoich preferencji i wielkości kuchni.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ