Monday, May 20, 2024
Home / Seks  / Dlaczego facet nie chce seksu? Najczęstsze powody!

Dlaczego facet nie chce seksu? Najczęstsze powody!

Mężczyznom nie zawsze "tylko jedno w głowie"

Facet nie chce seksu i odsuwa się od kochanki

Czy twój mężczyzna też czasem nie ma ochoty na seks? / fot. Canva

Mit jakoby przeciętny mężczyzna myślał o seksie co siedem sekund został już dawno obalony, ale ze stwierdzeniem, że „facetom tylko jedno w głowie” wcale nie tak trudno się spotkać. Dlatego sytuacja, w której twój facet nie chce seksu, kiedy ty masz na to ochotę albo mąż odmawia współżycia, mimo że oboje macie akurat wolny wieczór, może budzić niepokój. Niemal automatycznie pojawiają się myśli: czy jestem nieatrakcyjna? Dlaczego mąż nie chce się ze mną kochać tak często jak kiedyś? Czy znudziło go nasze życie seksualne?

Ile razy zdarzyło ci się wpaść w błędne koło obwiniania się i szukania absurdalnych usprawiedliwień? Tymczasem prawda, dlaczego czasami facet nie chce seksu, może okazać się o wiele prostsza i bez związku z twoimi podejrzeniami. Nie ma jednej odpowiedzi na to, co powoduje brak ochoty na współżycie u mężczyzn – przyczyny mogą być różne. Oto kilka z nich.

 

Te nawyki zabijają twój popęd seksualny. Lepiej na nie uważaj!

 

Facet nie chce seksu, kiedy jest przemęczony

Tak samo jak ty po ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami, również twój facet nie ma ochoty się kochać, kiedy jest zmęczony. Terminy, spotkania, projekty, natłok myśli i zadań do wykonania wpływają na chęć uprawiania seksu – a raczej na jej brak. Do tego dochodzi jeszcze stres, który może być przyczyną złego samopoczucia, obniżenia poziomu testosteronu i spadku libido.

– Jedyny powód mojego męża to zmęczenie lub kiedy jest chory. Chociaż z tym zmęczeniem różnie bywa – jeśli zobaczyłby, że mam ochotę to może i miałby chęć, ale to ja wtedy odpuszczam. Już na tyle go znam, że kiedy widzę, jaki jest przemęczony, mówię mu, że ja też nie mam siły, przytulamy się i idziemy spać

– pisze jedna z internautek, zapytana o to co słyszy, kiedy próbuje się dowiedzieć dlaczego jej facet nie chce seksu.

Andrzej Gryżewski, seksuolog i autor książek o męskiej seksualności „Sztuka obsługi penisa” i „Macho. Instrukcja obsługi”, zauważa, że tryb życia ma duże znaczenie dla satysfakcji z seksu. Podstawowe zasady, które poprawią jakość współżycia to odpowiednia ilość snu (dla prawidłowego wydzielania testosteronu), zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Seksuolog zaznacza przy tym, że jest to absolutne minimum, które można zrobić, aby poprawić swoje życie seksualne. Ogromną rolę w osiągnięciu seksualnego spełnienia pełni sfera emocjonalna, której mężczyźni często nie doceniają. Wybór partnerki i nawiązanie głębokiej relacji z nią jest kluczem do udanego życia seksualnego.

Zmęczony mężczyzna

Ciągły stres może powodować spadek libido / fot. Luis Villasmil / Unsplash

Problemy z erekcją

Kiedy facet rezygnuje z seksu?

Pożądanie u mężczyzn spada, jeśli nie czują się dobrze ze swoim ciałem. Dyskomfort, spadek samooceny czy frustracja, które pojawiają się, kiedy nie wszystko idzie po jego myśli, sprawia, że mężczyzna traci ochotę na współżycie. Szczególnie wstydliwym powodem, przez który facet nie chce seksu, jest problem z potencją, mogący wystąpić w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia.

Wielu mężczyzn obawia się przedwczesnego wytrysku. Utarte przekonanie, że facet może zaspokoić swoją partnerkę tylko jeśli stosunek jest długi, a penetracja głęboka, wywiera sporą presję. Tylko ile tak naprawdę trwa przeciętne zbliżenie?

– Średnia długość stosunku plasuje się w przedziale od 2 do 10 minut! Poniżej 2 minut faktycznie można mówić o przedwczesnym finale. Wszystko powyżej 10 minut to już bonus. A jeśli stosunek zaczyna sprawiać ból, to znaczy, że trwa za długo.

– pisze Jüne Plã w książce „Klub rozkoszy. Kartografia przyjemności”.

 

Jak uprawiać seks tantryczny i czym różni się od zwykłego seksu

 

Za zmniejszenie sprawności seksualnej może odpowiadać niepełny wzwód. Z tym problemem warto udać się do lekarza. Zbadanie przyczyny niepełnego wzwodu i podjęcie leczenia, zwiększa szanse na udane życie seksualne. Problem ze wzwodem ma wiele źródeł i może wystąpić u panów w różnym wieku, o różnym stanie zdrowia.

Prawdziwym tematem tabu dla mężczyzn jest problem z erekcją, mimo że dotyczy wielu z nich. Kłopoty z erekcją mogą być spowodowane niektórymi chorobami lub niezdrowym stylem życia. Jak temu zapobiec?

Najprostsze kroki, które można podjąć, aby to:

  • zdrowa dieta,
  • rzucenie używek,
  • zadbanie o prawidłowy poziom masy ciała oraz cholesterolu,
  • odpoczynek i odpowiednia ilość snu

W przypadku, kiedy problem z erekcją nawraca, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza.

– Wizyta u psychologa/psycholożki albo seksuologa/seksuolożki również może być super rozwiązaniem. Pomocna może też się okazać chińska medycyna, na przykład akupunktura czy refleksologia.

– dodaje autorka poradnika.

 

Kiedy facet nie chce seksu po seksie – za krótka przerwa?

Czasami przyczyna tego, że facet nie chce seksu, jest prostsza niż się wydaje – po prostu nie nabrał sił po ostatnim. Nie ma reguły na to, po jakim czasie mężczyzna może drugi raz, ponieważ każdy organizm jest inny. Chociaż w sieci znajdziesz informacje, że średnia długość przerwy pomiędzy pierwszą a drugą rundą to 20-30 minut, musisz brać pod uwagę więcej czynników.

Przede wszystkim wiek – nastolatkowie potrzebują zazwyczaj kilkunastu minut, z kolei starsi mężczyźni nawet kilku dni. Na kondycję seksualną mężczyzny wpływa też stan zdrowia i tryb życia.

A może twój mężczyzna nie musi w ogóle czekać? To bardzo rzadkie, ale też się zdarza. Jednak jeśli zrobicie zbyt krótki odstęp pomiędzy stosunkami, partner zwyczajnie nie będzie mógł z tobą współżyć.

O tym, kiedy można się kochać drugi raz i dlaczego zdarza się, że facet nie chce seksu, mówi przedstawiciel płci męskiej:

– Wszystko zależy od tego, ile rund było już wcześniej. Z każdą kolejną jest coraz trudniej. Przy dużym zmęczeniu jedna runda to maks, o ile w ogóle jest na to siła. Podobnie jest na kacu, chociaż wtedy sama ochota jest większa, to raczej trudno się zregenerować na drugi raz. Złe samopoczucie czy przeziębienie jeszcze bardziej zmniejszają szansę na seks

– wyjawia nasz rozmówca.

Nagie ciała mężczyzny i kobiety - kiedy facet nie chce seksu

Mężczyźni potrzebują różnej długości przerwy między pierwszym a drugim razem / fot. Vidar Nordli Mathisen / Unsplash

Seks a ciąża

Wiele par spodziewających się dziecka prowadzi satysfakcjonujące życie seksualne. Zdarza się jednak, że w tym wyjątkowym czasie partner unika zbliżeń z ukochaną.

– Jestem w piątym miesiącu ciąży. Ciąża mi służy, jestem zadbana i mam malutki zgrabny brzuszek. Jeszcze nic nie przytyłam. Mimo to mój mąż nie chce się ze mną kochać. Twierdzi, że jestem w ciąży, że ja już spełniam inne funkcje… nie do seksu. Przyznaje, że owszem, ładnie wyglądam, ale jak widzi mój brzuch to ucieka. Pomocy!

– wyznaje internautka na forum.

 

Brak ochoty na seks – z czego wynika i do czego może doprowadzić brak seksu w małżeństwie?

 

Dlaczego mężczyzna nie chce się kochać w ciąży? Oto niektóre powody, które słyszą kobiety. Jeżeli któryś brzmi dla ciebie znajomo, koniecznie sprawdź, co możesz zrobić w tej sprawie:

  • To może uszkodzić dziecko
  • Nie chcę zrobić ci krzywdy
  • Nie chcę przyspieszyć porodu

Trudno się dziwić, że facet nie chce seksu, kiedy obawia się o bezpieczeństwo dziecka i partnerki. Jedną z możliwości rozwiązania tego problemu jest szczera rozmowa. Warto zapytać partnera, co jest przyczyną jego niechęci do zbliżenia.

We wszystkich tych przypadkach rozwiązaniem problemu może być wspólna wizyta u ginekologa. Lekarz może dokładnie wyjaśnić tobie i partnerowi, dlaczego seks w ciąży jest bezpieczny oraz, że uszkodzenie dziecka jest praktycznie niemożliwe. To z pewnością uspokoi twojego faceta.

 

Facet nie chce seksu po porodzie

Wiele kobiet skarży się również, że partner lub mąż nie chce się kochać po urodzeniu dziecka. Jeśli skarżyłaś się na ból i dyskomfort po porodzie, prawdopodobnie twój facet nie chce seksu, bo boi się, że przysporzy ci jeszcze większego cierpienia. A jeżeli czujesz, że jesteś już gotowa na współżycie, zapewnij swojego partnera, że wszystko będzie w porządku. Wybierzcie takie pozycje, w których będziesz czuła się komfortowo, możecie też użyć lubrykantu.

Innym sposobem, aby rozwiać jego obawy, jest porada lekarska. Specjalista określi, czy twoje ciało jest już gotowe. Opinia autorytetu utwierdzi twojego mężczyznę w przekonaniu, że nie zrobi ci krzywdy. Dzięki temu, łatwiej namówisz go na zbliżenie.

 

Co to jest lubrykant i do czego służy?

 

Laura Nowakowska

Dziennikarka, miłośniczka psów, języka i kultury skandynawskiej.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ