Thursday, June 20, 2024
Home / Uroda  / Dla kogo antykoncepcja długoterminowa?

Dla kogo antykoncepcja długoterminowa?

Z metod antykoncepcji długoterminowej mogą korzystać młode dziewczęta, które planują macierzyństwo za kilka lat. To również doskonała metoda dla świeżo upieczonych mam.

Wśród tradycyjnych metod antykoncepcyjnych prym wiodą tabletki, które trzeba przyjmować każdego dnia o tej samej porze przez 21 dni. / fot. materiał prasowy

Antykoncepcja długoterminowa przez długi okres była proponowana, przez ginekologów, głownie kobietom, które są już mamami i poszukują skutecznej metody antykoncepcyjnej na długi okres. Dziś już wiemy, iż z metod antykoncepcji długoterminowej mogą korzystać młode dziewczęta, które planują macierzyństwo za kilka lat. To również doskonała metoda dla świeżo upieczonych mam.

Wśród tradycyjnych metod antykoncepcyjnych prym wiodą tabletki, które trzeba przyjmować każdego dnia o tej samej porze przez 21 dni. / fot. materiał prasowy

Wśród tradycyjnych metod antykoncepcyjnych prym wiodą tabletki, które trzeba przyjmować każdego dnia o tej samej porze przez 21 dni. / fot. materiał prasowy

Pigułka antykoncepcyjna kontra implant podskórny

Wśród tradycyjnych metod antykoncepcyjnych prym wiodą tabletki, które trzeba przyjmować każdego dnia o tej samej porze przez 21 dni. Pominięcie każdej tabletki, zwiększa ryzyko zajścia w ciążę. Z resztą jak pokazują statystyki duża część kobiet, które zachodzą w nieplanowaną ciążę, stosowała pigułki antykoncepcyjne. No cóż, wymagają one od kobiety dyscypliny. A współczesna kobieta, czy ma 18 czy 40 lat, ma na swojej głowie liczne obowiązki. Nie dziwi więc to, że nawet przypomnienie w komórce nie wpływa na regularne zażywanie pigułek. Nowoczesne metody antykoncepcji są odpowiedzią na potrzeby współczesnej kobiety. Do wyboru: wewnątrzmaciczny system hormonalny, podskórny implant hormonalny, wewnątrzmaciczna wkładka miedziana czy domięśniowy zastrzyk długodziałający. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Według polskich ekspertów, antykoncepcja wewnątrzmaciczna jest optymalną metodą służącą kontroli urodzeń.

Skuteczność, bezpieczeństwo, wygoda

To tylko niektóre przymiotniki, którymi można określić nowoczesną antykoncepcję. Nie ogranicza ona młodych ludzi przed podjęciem decyzji o posiadaniu potomstwa. W każdym momencie kobieta może zrezygnować z metody. Wystarczy odwiedzić swojego ginekologa i poinformować go o swojej decyzji, a on udzieli wszystkich niezbędnych informacji. I można zacząć starać się o powiększenie rodziny. Długoterminowe metody antykoncepcyjne są bezpieczne dla kobiet, które jeszcze nie rodziły dzieci i śmiało mogą zwrócić się do ginekologa o dostosowanie odpowiedniej metody.

Masz obawy?

Długoterminowa antykoncepcja w naszym społeczeństwa obrosła wieloma mitami. Ponadto brak odpowiedniej edukacji w tym kierunku sprzyja utrzymywaniu się stereotypów. Kobiety na świecie doceniają nowoczesną antykoncepcję, na co wskazują statystyki. Jeśli masz obawy, rozwieje je Twój lekarz ginekolog. Nie bój się pytać, z pewnością chętnie posłuży radą oraz odpowie na wszystkie kłopotliwe pytania. Nie ograniczaj się codzienną koniecznością pamiętania o pigułce i życiem w strachu, gdy o niej zapomnisz. Żyj wygodnie i czuj się bezpiecznie.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • dziewczyna.K 26 września, 2014

    Mam 17 lat, współżyję z chłopakiem i od 2 miesięcy przyjmuję pigułki Jaz a osłonowo harmonellę. Tak robi większość moich przyjaciółek. Czuję się po nich dobrze chociaż ostatnio miałam plamienia, na razie się tym nie przejmuje, organizm musi się przecież przyzwyczaić.

  • Jolka 23 marca, 2020

    ja brałam pigułki przez 5 lat bez przerwy, byłam młoda, nie miałam stałego partnera no i w konsekwencji skończyło się zaburzeniami owulacji, spadkiem libido i tyciem. Teraz po ciążach wraz z mężem nie zdecydowaliśmy się na to bym znowu zabezpieczała sie pigułkami, wybraliśmy diafragmę dopochwową i na razie nam służy

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ